citronik2010
20.03.11,13:03
Ahojte chcem poprosit o radu,sestrin priatel ma Srbske obcianstvo,slovensku narodnost a vyza ma od roku 2007.Chcel by mat Slovenske obcianstvo a slovensky pas.Jeho rodicia maju presne tak ako on slovensku narodnost.Viete mi poradit kam sa mame obratit ci treba do BA alebo sa da ziadost poslat aj emailom a ak ano kde mam najst nejake tlacivo.Alebo stranku.Dakujem za kazdu informaciu.
ivka70
20.03.11,12:11
Podmienky na udelenie štátneho občianstva SR

Cudzinec môže získať štátne občianstvo SR udelením, teda tzv. naturalizáciou. K tomu musí spĺňať nasledujúce podmienky, stanovené v zákone o štátnom občianstve.
Cudzinec, ktorý chce požiadať o udelenie štátneho občianstva, musí predovšetkým:
spĺňať podmienku týkajúcu sa dĺžky trvalého pobytu v SR, t. j. musí mať na území Slovenskej republiky nepretržitý trvalý pobyt aspoň osem rokov bezprostredne predchádzajúcich podaniu žiadosti o udelenie štátneho občianstva SR
preukázať svoju bezúhonnosť v rozsahu vymedzenom zákonom o štátnom občianstve
preukázať znalosť slovenského jazyka
preukázať všeobecné znalosti o Slovenskej republike
predložiť všetky potrebné doklady podľa zákona o štátnom občianstve


http://mic.iom.sk/sk/obcianstvo/udelenie-obcianstva/31-podmienky-na-udelenie-obcianstva-slovenska.html
eureka
17.05.11,14:22
hej , máš pravdu ... ale zabudol si na " výnimky " ... slovákov žijúcich v zahraničí ... ( ak vlastnia preukaz slováka žijúcého v zahraničí ... doba pobytu sa skracuje z 8 na 3 roky , oslobádza sa jazykových skúšok .... )....
dencura
10.10.18,08:10
ako kto moze ziskat preukaz slovaka zijuceho v zahranici dakujem
ivka70
10.10.18,08:51
zaloz si samostatnu otazku ....