Citroon22
20.03.11,15:48
chcel by som vás poprosiť o pomoc v súvislosti s daňovým priznaním, lebo nemám absolútne žiadnu šajnu čo ako funguje, nikto mi nevie poradiť a na nete neviem nájsť žiadne informácie ktoré by mi boli osožné..
Bol som 5 rokov zamestnaný a dane sa každý rok riešili tým že som v zamestnaní podpísal nejaký papier a všetko riešil zamestnávateľ..Ibaže od augusta minulého roku som nezamestnaný a neviem ako sa to rieši..Od bývalého zamestnávateľa mi prišlo nejaké potvrdenie o príjmoch, ktoré asi k tomu potrebujem a mám aj potvrdenie že som evidovaný na úrade práce..prosím vysvetlite mi niekto po lopate a jasne ako treba postupovať, čo treba robiť..ďakujem
veronikasad
20.03.11,14:50
Citroon22
20.03.11,14:56
to mi je načo?
veronikasad
20.03.11,14:58
to mi je načo?
aby si študoval. Lebo potom mi v názve tvojej témy chýba "Kto mi zadarmo urobí DP".
Citroon22
20.03.11,15:01
za to sa aj platí? ja o tom neviem vôbec nič fakt
jonnie
20.03.11,15:03
Presne, bud si nastudujes - alebo zacvakas a mas bez starosti :) Najdi si nejaku uctovnicku, alebo firmu,co sa tymto zaobera - odovzdas doklady co mas a ona vypocita. Ty zacvakas...obe strany spokojne. Ale mozno ked budes robit velke oci na pracovnicky dan.uradu, aj tie pomozu, ale skor sa dockas odpovede, ze oni nemôžu radiť.
veronikasad
20.03.11,15:04
za to sa aj platí? ja o tom neviem vôbec nič fakt
Citronik, maš len dve možnosti - buď si naštuduješ zákony a DP si urobíš sám, alebo zveríš spracovanie niekomu, kto sa v tom vyzná.

Na porade si radíme navzájom ...


Alebo ako si si to predstavoval ?
jonnie
20.03.11,15:05
za to sa aj platí? ja o tom neviem vôbec nič fakt

Zial ano...plati. Ci ty by si chodil do prace zadarmo, darujes niekomu svoje vedomosti, papier, toner a ine... ak to ide cez PC. Mozno najdes kamosku,co ti to urobi zadara.

Preco maju vsetci pocit,ze pytat si peniaze za ucto je akoby "hriech"? Nam tiez nic nespadne z neba.
Zoltán Kovács
20.03.11,15:05
za to sa aj platí? ja o tom neviem vôbec nič fakt

Snaď si nepracoval zadarmo aj ty v zamestnaní? Potom sa nečuduj, že za robotu si človek vypýta adekvátne ohodnotenie.....