pipiskova81
20.03.11,14:58
Dobrý deń. prosím mám prípad:Kamarátka má normálne potvrdenie z práce o príjme na celý rok.... Ale čo neviem ako mám brať je to, že mala zmluvu len s nejakou firmou na podpisovanie úverou, kde je bol vyplatený podiel 20eur.... A pre túto vec bola na dan.úrade a dostala tam len takú kartičku s prideleným číslom. teda nie je živnostníčka.... ale kedže podpísala len 1zmluvu a dostala teda len 20eur, tak neviem, čo s tým... Asi sa musí podať DP typu B??!!!ak ano, do ktorého oddielu to mám dať?Ďakujem
mysimis
20.03.11,14:04
V prvom rade sa pozri na tú zmluvu - o akú zmluvu sa jedná? A následne skús použiť vyhľadávač - už sa toho tu o takýchto zmluvách popísalo dosť.
pipiskova81
20.03.11,14:25
hore je uvedené, že je to zmluva o obchodnom zastúpení....
mysimis
20.03.11,14:41
Dobrý deń. prosím mám prípad:Kamarátka má normálne potvrdenie z práce o príjme na celý rok.... Ale čo neviem ako mám brať je to, že mala zmluvu len s nejakou firmou na podpisovanie úverou, kde je bol vyplatený podiel 20eur.... A pre túto vec bola na dan.úrade a dostala tam len takú kartičku s prideleným číslom. teda nie je živnostníčka.... ale kedže podpísala len 1zmluvu a dostala teda len 20eur, tak neviem, čo s tým... Asi sa musí podať DP typu B??!!!ak ano, do ktorého oddielu to mám dať?Ďakujem

To že sa jedná o zmluvu o obchodnom zastúpení sa tam nikde nepíše....
Bude podávať určite DP typ B.
pipiskova81
21.03.11,10:20
je tam písané v článkoch a tom, že je to vlastne obchodný zástupca a na základe podpísanej plnej moci môže uzatvárať vlastne tie zmluvy..... a do typu B to tam mám asi kde zapísať ??? ktorý oddiel mám pozerať???