silver
20.03.11,15:17
Prosím o radu
SZČO požiadala o zrušenie registrácie pre DPH počas roka 2010, DÚ vyhovel a posledným zdaňovacím obdobím bol II.štvrťrok 2010. Môže si SZČO uplatniť v DP za rok 2010 paušálne výdavky? Bola plátcom DPH iba časť roka.
Ďakujem veľmi pekne.
jonnie
20.03.11,14:23
Platitel DPH si nesmie uplatnovat pausalne vydavky. A kedze bol aj len časť roka platiteľ - spadá pod toto. Paušálne si môže uplatniť na budúci rok (za tento rok). Kto sa prida - opravi ma?
silver
21.03.11,05:54
Ďakujem veľmi pekne za reakciu,

S dovolením, §6 Zákona o dani z príjmov odst.10 pripúšťa možnosť paušálnych výdavkov pre daňovníka ktorý je platiteľom DPH časť zdaňovacieho obdobia.
S určitosťou viem, že tí ktorí sa stali plátcami počas roka si paušálne výdavky môžu uplatniť.
Prosím o vyjadrenie ako je to s tými, ktorí v roku prestali byť plátcami DPH.

Ďakujem.
silver
21.03.11,11:53
posúvam a prosím o radu
babi2
21.03.11,12:04
Ďakujem veľmi pekne za reakciu,

S dovolením, §6 Zákona o dani z príjmov odst.10 pripúšťa možnosť paušálnych výdavkov pre daňovníka ktorý je platiteľom DPH časť zdaňovacieho obdobia.
S určitosťou viem, že tí ktorí sa stali plátcami počas roka si paušálne výdavky môžu uplatniť.
Prosím o vyjadrenie ako je to s tými, ktorí v roku prestali byť plátcami DPH.

Ďakujem.
Zákon hovorí, že : Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov
nehovorí o tom, či je platiteľom na začiatku, či na konci obdobia, a ten ktorý prestane byť platiteľom v roku, tiež je platiteľom len časť zdaňovacieho obdobia;)
silver
21.03.11,16:53
ďakujem všetkým, dovolím si ešte raz posunúť tému, snáď sa niekto ešte pridá

stretla som sa iba s výkladmi §6 ods.10 kde sa všade kladie dôraz na "...je platiteľom DPH ..."
nie "...bol platiteľom..."

prosím, skúste sa ešte niekto vyjadriť

osobne mi dáva zmysel že by si SZČO ktorá bola iba časť obdobia, je jedno ktorú, platiteľom DPH mohla uplatniť paušálne výdavky a súhlasím s Vami - bohužiaľ nikde som sa s pevnou oporou vo výklade nestretla