jojo81
20.03.11,15:38
Dobry den, chcel by som sa spytat ci je moznost odvolat sa proti rozhodnutiu poistovne o poistnom plneni. Platim si urazove poistenie, som sportovec, stal sa mi uraz kolena vo februari 2010. Pri treningu sa mi roztrhol krizny vaz, to som v tu dobu netusil, v kolene mi prasklo, opuchlo mi, citil som dost velku bolest, ale este v ten vecer sa mi polepsilo o 2 dni som ani nevedel ze sa mi nieco s kolenom stalo. Problem nastal az v nasledujucom obdobi, kedy som pocitoval nestabilitu v kolene, na zaklade predchadzajucich skusenosti s kolenom som si myslel, ze mam natiahnute vazy, a tak som sa niekolko mesiacov snazil rehabilitovat, plavanie, bicykel posilka. Mal som pocit ze koleno je ok , az na to ze v niektorych situaciach pri vytoceni do strany mi proste nedrzalo a vzdy sa mi akoby povysunulo..toto "vyskakovanie" sa mi stavalo casto , preto som navstivil v juli ortopeda chirurga, ten mi hned pri prvej navsteve diagnostikoval odtrhnuty krizny vaz,(pozitivny lachmanov test) nasledne som bol operovany, po ukonceni liecby som si dal ziadost o poistne plnenie.

Poistovna mi priznala poistne plnenie, avsak mi ho znizila o 50% , nakolko som sa dal osetrit az 5 mesiacov po uraze, a to sposobilo podla nich predlzenie doby liecenia. Podla mna to vsak nie je pravda. Samotna liecba zacala v podstate operaciou, kedy mi roztrhnuty vaz nahradili novym, a hojenie ako aj rehabilitacia po operacii az po ukoncenie liecby trvala rovnako dlho ako je to pri hocijakej inej operacii krizneho vazu , s rehabilitaciami som skoncil do troch mesiacov od operacie, preto sa chcem spytat, ci je nejaka moznost sa proti tomuto rozhodnutiu odvolat, alebo ako mam postupovat, dakujem