cagica
20.03.11,17:37
Prosím poraďte mi niekto ako vysporiadať doklad, ktorý som zaúčtovala dvakrát. Pri kontrole dokladov som zistila, že pri dodávke tovaru v mesiaci apríl som zaúčtovala prijatý tovar /211
343/
504/ teraz som zistila, že doklad bol len duplikátom, lebo s predajcom som s dohodla o jeho zaplatení až po predaji. Oficiálny doklad o zaplatení predmetného tovaru som dostala až v septembri, kedy som ho doplatila. Ja som ho zaúčtovala teraz bez DPH, ale to je blbosť, lebo mám 2x výdaj z pokladne a 2x príjem na 504. Ako sa mám s tým popasovať, présím o radu, už mi horí pod ..... ďakujem
calawen
20.03.11,16:38
stornovať duplicitný doklad... iné nezostáva
cagica
20.03.11,18:04
Ale nemusím dávať opravné DPH pre tú platbu, môžem ponechať DPH v mesiaci, kedy som tovar prijala a zaúčtovala aj DPH?
calawen
20.03.11,20:23
No, zo zadania vidím, že DPH bola účtovaná iba raz, tak nie je o čom... Na ktorom doklade z ERP bolo napísané duplikát? Podľa toho by som riešila DPH. Ak na prvom nič také nebolo, nechala by som to tak...
cagica
25.03.11,20:14
Ďakujem za uspokojivú odpoveď, lebo DPH som si uplatnila na prvom doklade /duplikát, alebo neplatný doklad/, ten tovar som už ale mala a skutočnú platbu som vymazala a doklady o platbe som pripojila k tým "prvým" duplikátom - som zvedavá koľko mi naparia poduty za nesprávne vedenie účtovníctva