zupo
20.03.11,17:35
ahojte skúsení poraďáci,
pri DP za rok 2009 bolo možné použiť metódu vyňatia príjmu zo zahraničia aj na príjmy zo štátov, s ktorými máme zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia metódou zápočtu dane. Môžem aj za 2010 ?
Ďalšia otázka :môžem znížiť daň podľa § 11 ods.4 na životné poistenie, keď sa zamestnanca týka tzv. milionárska daň a musím mu odpočítateľnú položku znížiť?
Vopred Vám veľmi Ďakujem za pomoc.
Zupo
rodina1
20.03.11,16:55
ahojte skúsení poraďáci,
pri DP za rok 2009 bolo možné použiť metódu vyňatia príjmu zo zahraničia aj na príjmy zo štátov, s ktorými máme zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia metódou zápočtu dane. Môžem aj za 2010 ? ak je to pre teba výhodné, tak áno
Ďalšia otázka :môžem znížiť daň podľa § 11 ods.4 na životné poistenie, podľa mňa - áno keď sa zamestnanca týka tzv. milionárska daň a musím mu odpočítateľnú položku znížiť?
Vopred Vám veľmi Ďakujem za pomoc.
Zupo
:confused:
zupo
21.03.11,17:51
áno je to pre zamestnanca výhodné pretože :
1. Vo Fínsku odviedol menšiu daň akoby mu vyšla z rovnakého príjmu na Slovensku, pretože prvý polrok sa vo Fínsku odvádzajú nižšie dane ako neskôr
To by znamenalo že metódou zápočtu dane, by musel na slovensku doplatiť
ale metódou vyňatia príjmu by nemusel doplatiť a ešte, a to je po 2. mal jednoduchšie vyplnenie daňového priznania.
Nechce sa mi veriť, že by to bolo také jednoduché. Že si môžeš vybrať čo ti je jednoduchšie a výhodnejšie.
Ďakujem
veronikasad
21.03.11,18:00
ahojte skúsení poraďáci,
pri DP za rok 2009 bolo možné použiť metódu vyňatia príjmu zo zahraničia aj na príjmy zo štátov, s ktorými máme zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia metódou zápočtu dane. Môžem aj za 2010 ?
Ďalšia otázka :môžem znížiť daň podľa § 11 ods.4 na životné poistenie, keď sa zamestnanca týka tzv. milionárska daň a musím mu odpočítateľnú položku znížiť?
Vopred Vám veľmi Ďakujem za pomoc.
Zupo
Mal príjem len z Fínska, alebo aj zo Slovenska ?
mondes
21.03.11,20:39
A príjmy z Fínska mal zo závislej činnosti, alebo zo živnosti? Pretože ak zo živnosti, tak metódu si vyberať nemôže, ale musí použiť takú, aká je dohodnutá medzi Slovenskom a Fínskom.
zupo
22.03.11,17:10
mal príjem zo slovenska 3 m. závislá činnosť a 5 m. závislá činnosť vo fínsku ( u poľskej spoločnosti, ktorá odvádzala odvody do SP, ZP na Cyprus)
zupo
23.03.11,17:23
Mení sa tým niečo,keď mal príjem aj zo Slovenska? Môžem si ešte stále vybrať metódu aká mi vyhovuje viac?
alebo nemôžem - musím použiť metódu zápočtu dane?
Ďakujem
mondes
23.03.11,18:50
Mení sa tým niečo,keď mal príjem aj zo Slovenska? Môžem si ešte stále vybrať metódu aká mi vyhovuje viac?
alebo nemôžem - musím použiť metódu zápočtu dane?
Ďakujem

Nakoľko si mal z Fínska príjem zo závislej činnosti, môžeš si vybrať metódu, aká ti vyhovuje. Príjem spolu (Fínsko + Slovensko) zapíšeš do riadku 32.