martinQ0
20.03.11,18:05
chcel by som sa spytat niekoho kto sa v tom vyzna ci by mi nevedel poradit.
Socialne stipendium mi bolo pravom uznane vo vyske 75 eur ktore mi je vyplacane od zaciatku semestra, ale....situacia sa zmenila , lebo mojho brata vyhodili zo skoly , teda medzi spolocne posudzovane osoby sa uz nerata a navyse skola asi o tom nevie ,pretoze jemu vyplatili este za mesiac marec pricom uz vo februari asi prestal byt studentom....a v zakone je napisane ze neopravnene stipendium je student povinny nahlasit a vratit...takze sa chcem spytat ci som aj ja som povinny si dat prepocitat stipendium resp nieco vratit kedze je v rodine menej spolocne posudzovanych osob a pri prepocitani by mi vyslo stipendium mozno len 20€ ked nie menej....a este... v rozhodnuti mam napisane ze stipendium je mi uznanen az do juna 2011
ivka70
20.03.11,19:03
Podla mna si nic nemusis davat prepocitatavat, do juna mas na stipendium narok. Prestuduj si rozhodnutie o prideleni stipendia, ci tam taka nejaka povinnost je ...

Inak, kolko rokov ma brat? Si si isty, ze uz nebude spolocne posudzovanou osobou, pokial nebude mat iny prijem?
martinQ0
20.03.11,20:34
brat ma 23, ale spolocne posudzovanou osobou urcite nie je, druhy brat ktory nechodi do skoly a nemal zamestnanie tak spolocne posudzovanou osobou nebol, a navyse tento brat, tento starsi ma iny prijem a momentalne pracuje na full time aj ked chce ist znova do skoly...
paaataaa
21.03.11,18:14
v žiadnom prípade nie si povinný si dať prepočítať výšku soc.štipendia, pokiaľ nechceš samozrejme :)...ale nikto nič od teba nebude požadovať vrátiť....až potom ten ďalší školský rok sa to bude rátať bez brata :)
Aj kebyže teraz vyhráte športku, štipendium ti bude naďalej "legálne", chodiť neboj nič ;)
martinQ0
21.03.11,19:21
ok diky za radu