tereza5
20.03.11,20:08
Dobrý večer, prosím Vás, mám klienta, ktorý bol v roku 2010 zamestnancom a taktiež mám od neho potvrdenie o zdanitelnej mzde z mestského úradu,on je poslancom v mestskom zastupitelstve.Z tohto prijmu je odvedená len dan, mám mu robit ročné zúčtovanie do zdravotnej poistovne, ked vlastne mal príjem od 2 zamestnávatelov?Aký je to vlastne príjem-Dohoda?
Dakujem
Zoltán Kovács
20.03.11,19:09
Na potvrdení o zdaniteľných príjmoch je predsa vyznačené či ide o príjem z TPP alebo z dohody.....
tereza5
20.03.11,21:32
Práveže na tomto nieje
veronikasad
20.03.11,21:43
Práveže na tomto nieje
Ročné zúčtovanie zdr.poistenia nerobíš z potvrdenia o zdanitelnej mzde.
Melnick
20.03.11,21:51
Zamestnanie u dvoch zamestnávateľov nezakladá povinnosť vypracovania RZZP do ZP. Podmienkou je prekročenie maximálneho VZ trebárs aj v jednom mesiaci.:)

Nevieme príjem, nevieme dať odpoveď. :cool:
veronikasad
20.03.11,21:53
Zamestnanie u dvoch zamestnávateľov nezakladá povinnosť vypracovania RZZP do ZP. Podmienkou je prekročenie maximálneho VZ trebárs aj v jednom mesiaci.:)

Nevieme príjem, nevieme dať odpoveď. :cool:
Majka, odmena poslanca zastupitelstva v roku 2010 podliehala odvodom do ZP ? (nemám s tým skúsenosti)
Melnick
20.03.11,22:11
Zamestnanec na účely zákona o zdravotnom poistení je:

fyzická osoba v pracovnom pomere,
fyzická osoba v štátnozamestnaneckom pomere,
fyzická osoba v služobnom pomere,
ústavný činiteľ, verejný ochranca práv,
predseda vyššieho územného celku, starosta obce, starosta mestskej časti v Bratislave, starosta mestskej časti v Košiciach a primátor mesta,
poslanec vyššieho územného celku, poslanec obecného zastupiteľstva, poslanec mestského zastupiteľstva, poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti v Bratislave a poslanec miestneho zastupiteľstva mestskej časti v Košiciach, ktorí sú dlhodobo uvoľnení na výkon funkcie,
konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným, ak za túto prácu dostáva odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu,
člen štatutárneho orgánu, člen správnej rady, člen dozornej rady, člen kontrolnej komisie a člen iného samosprávneho orgánu právnickej osoby, ak za výkon funkcie dostáva odmenu považovanú za príjem zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu,
spoločník spoločnosti s ručením obmedzeným, komanditista komanditnej spoločnosti a člen družstva, ak sú odmeňovaní za prácu v spoločnosti alebo v družstve formou, ktorá sa podľa osobitného predpisu považuje za príjem zo závislej činnosti,
pestún v zariadení pestúnskej starostlivosti,
fyzická osoba vo výkone väzby a fyzická osoba vo výkone trestu odňatia slobody, ak sú zaradené do práce, okrem fyzickej osoby vo výkone trestu odňatia slobody zaradenej na výkon iných prospešných prác.
tereza5
21.03.11,07:38
Potvrdenie o príjmoch zo ZČ §5 z mestského úradu- príjem poslanca od 1-12 4739 eur.
Z toho neboli odvedené odvody.
Dakujem
sybila3
21.03.11,09:45
prosím Vás kde nájdem tlačivo Žiadosť o vystavenie dokladu na rzzp, neviem ako sa to presne volá. dík
veronikasad
21.03.11,09:53
prosím Vás kde nájdem tlačivo Žiadosť o vystavenie dokladu na rzzp, neviem ako sa to presne volá. dík

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=70888&d=1296991876
sybila3
21.03.11,09:55
ďakujem je aj niekde vypisovateľné na PC, lebo potrebujem to odoslať rýchlo mailom.
veronikasad
21.03.11,09:57
ďakujem je aj niekde vypisovateľné na PC, lebo potrebujem to odoslať rýchlo mailom.
skús www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk)
sybila3
21.03.11,10:05
ďaaaakujem, našla som idem vypísať, zaškrknem okienko žiadosť o vystavenie dokladu a vypíšem údaje zamestnanca a ostatné mi doplní jeho firma? dík
simonova815
21.03.11,11:36
podlieha prijem podla §8 odvodom na zdravotne poistenie?
veronikasad
21.03.11,12:17
podlieha prijem podla §8 odvodom na zdravotne poistenie?
ak nebude posúdený ako príjem zo závislej činnosti - nie.
simonova815
21.03.11,13:41
ak nebude posúdený ako príjem zo závislej činnosti - nie.

A to posudzuje kto?
veronikasad
21.03.11,15:00
A to posudzuje kto?
Uveď konkrétnejšie o čo v tvojom prípade ide. Čo som písala vyššie - platí v prípade príkazných zmlúv.
simonova815
21.03.11,15:25
Uveď konkrétnejšie o čo v tvojom prípade ide. Čo som písala vyššie - platí v prípade príkazných zmlúv.

Veronika, ja mam pripad, ze dotycny pobera prijem na zaklade zmluvy o odbornej spolupraci, nerobi to na zaklade opravnenia. Danovy poradca mi povedal, ze to nie je prijem podla § 6, lebo ze na to musi byt opravnenie, ale ze je to prilezitostny prijem podla § 8. Vlani som mu tento prijem zahrnula do §6 a tak som to zahrnula aj do RZZP, lenze teraz netusim,ci je §8 spravne riesenie a ci a kam to mam do RZZP zahrnut. Ide o sumu okolo 2000 €.
veronikasad
21.03.11,15:29
Veronika, ja mam pripad, ze dotycny pobera prijem na zaklade zmluvy o odbornej spolupraci, nerobi to na zaklade opravnenia. Danovy poradca mi povedal, ze to nie je prijem podla § 6, lebo ze na to musi byt opravnenie, ale ze je to prilezitostny prijem podla § 8. Vlani som mu tento prijem zahrnula do §6 a tak som to zahrnula aj do RZZP, lenze teraz netusim,ci je §8 spravne riesenie a ci a kam to mam do RZZP zahrnut. Ide o sumu okolo 2000 €.
tá suma bola vyplatená jednorázovo, alebo viackrát v roku ? Má pridelené DIČ z DU ?
simonova815
21.03.11,15:47
suma bola vyplacana v roznych sumach za kazdy mesiac, DIC pridelene nema
veronikasad
21.03.11,15:51
suma bola vyplacana v roznych sumach za kazdy mesiac, DIC pridelene nema
potom to nie je náhodný príjem, mala požiadať DU o pridelenie DIČ.

Pred podaním DP sa choď poradiť do ZP. Lebo ak by mala pridelené DIČ a nebola registrovaná v ZP ako SZČO (za SZČO považujú každého s DIČ), zaplatí 14 % z celého VZ.
A podla toho sa rozhodni, či spätne požiada o registráciu na DU (zrejme bez pokuty to nebude).
lydus2001
05.02.12,13:01
ahojte, potrebovala by som si overiť pár vecí... máme zamestnanca, ktorý je zároveň aj poslancom v obecnom zastupiteľstve, na výkon tento funkcie ale nebol dlhodobo uvoľnený, stále chodí aj do práce...
po prvé: môžem mu urobiť RZD, ak mi prinesie Potvrdenie...?
po druhé: odvádzajú sa z takýchto odmien aj odvody do ZP?
vopred ďakujem za odpovede a rady
lydus2001
06.02.12,11:01
posúvam...snáď niekto poradí