Leo80n
20.03.11,19:21
Dobry den, mojou chybou (pracovne povinnosti v zahranici) a tiez asi uctovnicky (som s nou raz za rok, ked podavam dan z prijmov) som nevedel, ze podanie sa dava na konci Januara, takze som ho nepodal. Auto bolo kupene v r. 2010 napisane na firmu, vyplatene, nie leasing, a neviedol som ziadnu knihu jazd, co rozumiem, ze 20% nie som shcopny odpisat, co mi ale vyhovuje.
Chcem sa opytat, ze aka pokuta mi hrozi, a co sa stane, ked sa to podanie vypracuje a doda napr. ku konca Marca.
Existuje nejake ospravedlnenie, co mi pomoze? predpokladam, ze nie.
dakujem za Vas cas.
s pozdravom
xiastro
23.03.11,19:38
Dobry den, mojou chybou (pracovne povinnosti v zahranici) a tiez asi uctovnicky (som s nou raz za rok, ked podavam dan z prijmov) som nevedel, ze podanie sa dava na konci Januara, takze som ho nepodal. Auto bolo kupene v r. 2010 napisane na firmu, vyplatene, nie leasing, a neviedol som ziadnu knihu jazd, co rozumiem, ze 20% nie som shcopny odpisat, co mi ale vyhovuje.
Chcem sa opytat, ze aka pokuta mi hrozi, a co sa stane, ked sa to podanie vypracuje a doda napr. ku konca Marca.
Existuje nejake ospravedlnenie, co mi pomoze? predpokladam, ze nie.
dakujem za Vas cas.
s pozdravom

ospravedlnenie neexistuje
pokuta za nepodanie DP najmenej pre FO 33,19 €
sankcia za neodvedenie dane v lehote je najmenej 15 % p.a. z dlznej sumy za kazdy den omeskania
ak dohoda nie je ina, potom uctovnicka ako spoluvinnik, ked ste spolu raz za rok :D
Lubaba
23.03.11,21:05
rýchlo podaj DP, nečakaj!
srska
23.03.11,21:22
ospravedlnenie neexistuje
pokuta za nepodanie DP najmenej pre FO 33,19 €
sankcia za neodvedenie dane v lehote je najmenej 7,5% p.a. z dlznej sumy za kazdy den omeskania
ak dohoda nie je ina, potom uctovnicka ako spoluvinnik, ked ste spolu raz za rok :D

sankčný úrok za oneskorený odvod dzmv:

napr. daňová povinnosť - 100 eur
omeškanie - 50 dní
použitá úroková sadzba - 15% (lebo 4x zákl. úroková sadzba ECB = 4%)
http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/udajove-kategorie-sdds/urokove-sadzby/urokove-sadzby-ecb

sankčný úrok: (100x0,15x50)/365=2,054 eur = 2,00 eur
v tomto prípade dú sankčný nevyrubí (min. 16,60)
hranica sankčného úroku 16,60 eur k 31.03.2011 je daňová povinnosť za rok 2010 cca 686 eur
Rozalka
23.03.11,21:23
ospravedlnenie neexistuje
pokuta za nepodanie DP najmenej pre FO 33,19 €
sankcia za neodvedenie dane v lehote je najmenej 7,5% p.a. z dlznej sumy za kazdy den omeskania
ak dohoda nie je ina, potom uctovnicka ako spoluvinnik, ked ste spolu raz za rok :D


Zákon o správe daní a poplatkov
(4) Ak daňový subjekt podá daňové priznanie po lehote ustanovenej osobitným zákonom, správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, mu uloží pokutu do 500 000 Sk, najmenej 1 000 Sk, ak ide o fyzickú osobu a najmenej 2 000 Sk, ak ide o právnickú osobu. Ak je správcom dane obec, môže uložiť pokutu, ak ide o fyzickú osobu najmenej 200 Sk a ak ide o právnickú osobu najmenej 2 000 Sk.

Poznámka:
Neviem, prečo tu na porade tretí rok platnosti euro sú predpisy ešte v korunách.
srska
23.03.11,21:44
Zákon o správe daní a poplatkov
(4) Ak daňový subjekt podá daňové priznanie po lehote ustanovenej osobitným zákonom, správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, mu uloží pokutu do 500 000 Sk, najmenej 1 000 Sk, ak ide o fyzickú osobu a najmenej 2 000 Sk, ak ide o právnickú osobu. Ak je správcom dane obec, môže uložiť pokutu, ak ide o fyzickú osobu najmenej 200 Sk a ak ide o právnickú osobu najmenej 2 000 Sk.

správa dane: zákon 582/2004 §99 ods.6:
(6) Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka, a ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 1 písm. d), podľa trvalého pobytu alebo sídla daňovníka. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. b), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla stálej prevádzkarne alebo inej organizačnej zložky na území Slovenskej republiky. Na zmenu miestnej príslušnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia sa neprihliada.
Paula
23.03.11,21:51
Poznámka:
Neviem, prečo tu na porade tretí rok platnosti euro sú predpisy ešte v korunách.


Aj ja mám poznámku Rozalka :): Prečo je v prísp. č.2 vyškerený smajlík. čo už tu je na smiech :confused:
veronikasad
23.03.11,22:51
ospravedlnenie neexistuje
pokuta za nepodanie DP najmenej pre FO 33,19 €
sankcia za neodvedenie dane v lehote je najmenej 7,5% p.a. z dlznej sumy za kazdy den omeskania
ak dohoda nie je ina, potom uctovnicka ako spoluvinnik, ked ste spolu raz za rok :D
ak je s účtovníčkou raz za rok, možno ani nevedela, že živnostník nejaké auto kúpil - ak náhodou doklady nosí raz za rok (koncom marca, keď na to prišiel teraz).
xiastro
24.03.11,06:04
ak je s účtovníčkou raz za rok, možno ani nevedela, že živnostník nejaké auto kúpil - ak náhodou doklady nosí raz za rok (koncom marca, keď na to prišiel teraz).

no ved ano, preto ta ironia. lepsie je hadzat vinu na druheho...
bodliak
24.03.11,06:16
Moja uplne prva otazka by bola, ci ste auto vobec prihlasili na tuto dan ?
Lebo ak ste zabudli na zuctovanie dane do konca januara za auto kupene v r 2010, mozno ste vobec neohlasili vznik danovej povinnosti (tusim do 8 dni od zmeny).
xiastro
24.03.11,06:20
Moja uplne prva otazka by bola, ci ste auto vobec prihlasili na tuto dan ?
Lebo ak ste zabudli na zuctovanie dane do konca januara za auto kupene v r 2010, mozno ste vobec neohlasili vznik danovej povinnosti (tusim do 8 dni od zmeny).

ohlasene malo byt do 30. dni odo dna vzniku danovej povinnosti.

inac, dobra poznamka, ale nakolko sa Leo80n pytal na nepodanie DP a sanckie, bol zrejmy predpoklad, ze si tuto povinnost splnil, ak nie, potom dalsia sankcia ;)
Leo80n
28.03.11,11:25
Dakujem za vase komentare. Bohuzial vsetci su zaneprazdneny s danovym priznanim a ja musim cakat este par dni, az kym sa niekto na to pozrie, alebo si myslite, ze to mozem podla nejakeho navodu vypracovat aj ja sam?

A co sa tyka tej pokuty, je tam nejaky konsensus, ze s akou pokutou alebo odhadom na zaklade vasich vypoctov mozem ratat?

Dakujem