Leo80n
20.03.11,19:25
dobry den. zhodou okolnosti, a velkou zaneprazdnenostou, som zmeskal datum 15 marec na podanie ziadosti, a chcem sa opytat, ze ci tam mam osobne zavolat, a poziadat ich, kedze vacsina mojich prijmov je zo zahranicia, co aj sposobilo, ze som nebol schopny podat tu ziadost. bohuzial, nemal som cas byt s uctovnickou, takze mi to neoznamila. dufam, ze budu flexibilny...
a inak, neviete kde by som mohol najst danu ziadost, myslim, jej znenie, alebo to mam napisat svojvolne?
dakujem
ladyrs
20.03.11,18:32
Oznámenie o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov za minulý rok môžu daňovníci podať príslušnému správcovi dane do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, teda do 31. marca

pridávam odkaz na stránku DRSR, na konci dokumentu nájdeš odporúčaný vzor oznámenia
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/ozn_predl_leh0210.pdf
veronikasad
20.03.11,18:34
dobry den. zhodou okolnosti, a velkou zaneprazdnenostou, som zmeskal datum 15 marec na podanie ziadosti, a chcem sa opytat, ze ci tam mam osobne zavolat, a poziadat ich, kedze vacsina mojich prijmov je zo zahranicia, co aj sposobilo, ze som nebol schopny podat tu ziadost. bohuzial, nemal som cas byt s uctovnickou, takze mi to neoznamila. dufam, ze budu flexibilny...
a inak, neviete kde by som mohol najst danu ziadost, myslim, jej znenie, alebo to mam napisat svojvolne?
dakujem
Neplatí žiadny 15. marec, ani nepodávaš žiadosť o predlženie lehoty na podanie DP.
Stačí do konca marca písomne oznámiť, že DP podáš v neskoršom termíne (najdlhšie do 30.6.) Oznámenie je dobré doručiť na podatelňu a dať si potvrdiť kopiu, lebo vyrozumenie o "schválení" od DU nedostaneš.
andreaS
20.03.11,18:40
citujem z FAQ z drsr.sk z casti dan z prijmu PO:

Ak chcem získať súhlas daňového úradu na odklad podania daňového priznania, čo musím daňovému úradu predložiť ?

Novela zákona o dani z príjmov č. 504/2009 Z.z. s účinnosťou od 1.1.2010 upravila znenie § 49 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov tak, že daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, sa táto lehota predlžuje na základe oznámenia podaného miestne príslušnému daňovému úradu do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii, alebo o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou príjmov daňovníka sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii. Daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je daň aj splatná.
polis1
21.03.11,05:26
Dobrý den

takže aj dnes možem odoslat oznámenie o odklad DP, viem, že tento rok je to možné aj u FO.
Dáša_
21.03.11,05:30
a keď si FO posunie termín na podanie DP, čo potom s RZZP? Posúva sa aj to?
VieraPopluharova
21.03.11,05:50
Doložené potvrdenie z DÚ o odloženej daňovej povinnosti je doklad na predĺženie odovzdania RZZP do ZP.
Lotarka
23.03.11,08:25
Môžem oznámiť predĺženie lehoty odovzdania DP PO aj dva roky posebe?
infikator
29.03.11,07:36
ahojte.. ..mozem tento vzor pouzit aj ked som zivnostnik? Dakujem
alušik
29.03.11,07:41
V prílohe nájdeš aj vzor pre fyzickú osobu - str. 3. ;)
Iva1
29.03.11,20:37
Chcem sa spytat. Ked je odklad danoveho priznania PO do 30.6. mozem ho odovzdat aj skor napr. 2.5. a dan zaplatit?
Tweety
30.03.11,05:43
Chcem sa spytat. Ked je odklad danoveho priznania PO do 30.6. mozem ho odovzdat aj skor napr. 2.5. a dan zaplatit?
Môžeš, prečo by si nemohla.
srska
30.03.11,05:53
vzory oznámení po + fo (zdroj: drsr.sk)
Maxinka
30.03.11,07:49
Ak mám prerušenú živnosť od 08/2010 môžem tiež oznámiť odklad o podaní DP na DzPFO?
Maxinka
30.03.11,09:21
Ak mám prerušenú živnosť od 08/2010 môžem tiež oznámiť odklad o podaní DP na DzPFO?
niktó:mee:
Zoltán Kovács
30.03.11,09:44
Môžeš.
Maxinka
30.03.11,10:22
ĎAKUJEM krásne Zoltánovi + Daske a m.hladkej za súhlas.
nika.sum
30.03.11,13:56
ahoj a ako je to ak mam som oznanila ze DP podam do 30.6. s.r.o. ako je to s preddavkami na dan, kt. budem musiet platit.
Chapem zakon tak, ze je povinny do 30 dni dorovnat preddavky za obdobie od zaciatku roka, cize v tomto pripade do 31.7. Za prvych 7 mesiacov resp, 1.a2. Q. Chapem to spravne?
alušik
30.03.11,16:35
Áno, postupovala som tak minulý rok a bolo to v poriadku.;)