Lepajac
20.03.11,21:34
Ahojte

Potreboval by som taku malu radu ohladom stylizacie vety v zakone, najlepsie od nejakeho pravnika alebo niekoho kto sa tomu rozumie lebo ja nie. :)

citacia zo zakona:


Ak výbor mestskej časti nevyjadrí svoje stanovisko do najbližšieho zasadnutia výboru
mestskej časti od prevzatia žiadosti považuje sa za kladné.

Poradit potrebujem v tom ze mi zamietli ziadost na najblizsom zasadani od podania ziadosti. A ja by som potreboval vediet ci by sa dalo podat odvolanie na to ze v zakone je napisane ze musia rozhodnut DO najblizsieho zasadania a kedze oni rozhodli NA zasadani uz by malo byt nekoro a malo by to byt kladne vybavene. Pretoze ja sa tam vysvetlujem to DO zasadania ze by malo byt rozhodnute este pred tym zasadanim a uz nie pocas neho.

Viem ze to nedava zmysel ze nemozu rozhodnut pred zasadanim tak ale vela zakonov u nas nedava zmysel :)
Ako napriklad sa dal obist ten zakon o pripevnenych priblach na motorke ze ich nemuseli mat na hlavach.

Dakujem za kazdu radu
Mária27
23.03.11,21:37
Ak máš podať daňové priznanie do 31. marca, lehota uplynie na konci tohto dňa.
srska
23.03.11,22:22
Ahojte

Potreboval by som taku malu radu ohladom stylizacie vety v zakone, najlepsie od nejakeho pravnika alebo niekoho kto sa tomu rozumie lebo ja nie. :)

citacia zo zakona:


Ak výbor mestskej časti nevyjadrí svoje stanovisko do najbližšieho zasadnutia výboru

mestskej časti od prevzatia žiadosti považuje sa za kladné.

Poradit potrebujem v tom ze mi zamietli ziadost na najblizsom zasadani od podania ziadosti. A ja by som potreboval vediet ci by sa dalo podat odvolanie na to ze v zakone je napisane ze musia rozhodnut DO najblizsieho zasadania a kedze oni rozhodli NA zasadani uz by malo byt nekoro a malo by to byt kladne vybavene. Pretoze ja sa tam vysvetlujem to DO zasadania ze by malo byt rozhodnute este pred tym zasadanim a uz nie pocas neho.

Viem ze to nedava zmysel ze nemozu rozhodnut pred zasadanim tak ale vela zakonov u nas nedava zmysel :)
Ako napriklad sa dal obist ten zakon o pripevnenych priblach na motorke ze ich nemuseli mat na hlavach.

Dakujem za kazdu radu

nie som právnik ale myslím si , že tvoj výklad je správny.

stanovisko k danej veci môžu členovia vyjadriť aj pred zasadnutím výboru (jednotlivo) pri príprave programu zasadnutia (stanovisko môže byť súčasťou programu) pred zasadnutím výboru.
program je vytvorený napr.: 23.03.2011 a zasadnutie výboru môže byť 31.03.2011
marjankaj
24.03.11,03:25
Ahojte

Potreboval by som taku malu radu ohladom stylizacie vety v zakone, najlepsie od nejakeho pravnika alebo niekoho kto sa tomu rozumie lebo ja nie. :)

citacia zo zakona:


Ak výbor mestskej časti nevyjadrí svoje stanovisko do najbližšieho zasadnutia výboru
mestskej časti od prevzatia žiadosti považuje sa za kladné.

Poradit potrebujem v tom ze mi zamietli ziadost na najblizsom zasadani od podania ziadosti. A ja by som potreboval vediet ci by sa dalo podat odvolanie na to ze v zakone je napisane ze musia rozhodnut DO najblizsieho zasadania a kedze oni rozhodli NA zasadani uz by malo byt nekoro a malo by to byt kladne vybavene. Pretoze ja sa tam vysvetlujem to DO zasadania ze by malo byt rozhodnute este pred tym zasadanim a uz nie pocas neho.

Viem ze to nedava zmysel ze nemozu rozhodnut pred zasadanim tak ale vela zakonov u nas nedava zmysel :)
Ako napriklad sa dal obist ten zakon o pripevnenych priblach na motorke ze ich nemuseli mat na hlavach.

Dakujem za kazdu radu


O aký zákon ide? Tá veta sama o sebe je akási nelogická. Nemá tam byť čiarka? Kde?

Ak výbor mestskej časti nevyjadrí svoje stanovisko, do najbližšieho zasadnutia výboru mestskej časti od prevzatia žiadosti považuje sa za kladné.
Ak výbor mestskej časti nevyjadrí svoje stanovisko do najbližšieho zasadnutia výboru mestskej časti, od prevzatia žiadosti považuje sa za kladné.
Ak výbor mestskej časti nevyjadrí svoje stanovisko do najbližšieho zasadnutia výboru mestskej časti od prevzatia žiadosti, považuje sa za kladné.