veronnka
21.03.11,06:26
Dobrý deň, ak kúpim tovar v maloobchodnej predajni, kt. chcem ďalej predať, tam ni dajú doklad pr.: 1 ks tričko 20 € , ale ja som ich reálne kúpila 10 po 2 €/ks. Môžem tenoto doklad "rozpočítať" - aby som si vedela vytvoriť aj skladové zásoby v reálnom počte v prípade kontroly? Alebo ako ? ďakujem :-)
VieraPopluharova
21.03.11,06:09
Podľa spravnosti by Ste mala mať za a) doklad na 2 ks tričiek a to riadny
nie paragon, pretože ak na ňom mate uvedeny 1 ks tričko, ťažko budete vysvetľovať kontrole kde Ste prišla k druhemu kusu, ktory idete predať.
Každe tričko by malo mať svoju nadobudaciu hodnotu a Vy si potom vypočítate predajnu hodnotu t.j. nadobudacia + obchodna marža + napr. DPH v pripade, že by Ste bola platcom DPH.
veronnka
21.03.11,06:20
ešte by ma zaujímalo- otváram obchod v blízkej dobe, okrem tovaru nového by som tam chcela ma´t aj bazár (sekáč) - na odevy, hračky, kočíky- môžem tento tovar "kúpiť od známej" , resp. aj z vlastnej rodiny mám veľa nepotrebných kúskov- ale ako by som to vydokladovala??? je to možné? alebo musím všetko kúpiť len od "oficiálnych" predajcov...
VieraPopluharova
21.03.11,06:54
Je možne kupiť i od známych, ale treba mať nato doklad, t.j. kupite od znamej, ale vystavite jej doklad o kupe v obstaravacej cene, date si to na sklad a predate možno za vyšiu cenu a rozdiel tychto cien je Vaš zisk.
veronnka
21.03.11,10:14
ďakujem za odpoveď, potešili ste ma :-)