janette784
21.03.11,08:04
Ahojte poraďáci.......prosím Vás o pomoc....
ak podávam daňové priznanie a celý rok som poberala daňový bonus, treba doložiť aj kópiu rodného listu dietata a potom aj potvrdenie o návšteve školy??????dieťa študuje na vysokej škole dennú formu štúdia, ale mám doložiť aj povtrdenie za šk. rok 2009/2010 a potom aj šk. rok 2010/2011??????

Ďakujem Vám pekne za pomoc.....
Macka
21.03.11,07:16
ak Ti bol daňový bonus vyplatený v práci a v správnej výške a máš naň zo zákona nárok, určite od Teba zamestnávateľ tieto podklady žiadal, a na základe toho Ti ich vyplatil, potom netreba k daňovému prikladať tieto kópie. Ak žiadaš doplatenie rozdielu/ vidím, že píšeš, že Ti bol vyplatený/ prostredníctvom daňového priznania, vtedy prikladáš kópie aj rodného listu, aj potvrdenia pre oba semestre v danom roku, a tiež kópiu potvrdenia o príjmoch FO so závislej činnosti , ktoré ti dá zamestnávateľ, kde je uvedená aj výška vyplateného daň. bonusu. Ja si DB žiadam každý rok prostredníctvom DP spolu s týmito kópiami, a zatiaľ to bolo OK.
veronikasad
21.03.11,08:19
Ahojte poraďáci.......prosím Vás o pomoc....
ak podávam daňové priznanie a celý rok som poberala daňový bonus, treba doložiť aj kópiu rodného listu dietata a potom aj potvrdenie o návšteve školy??????dieťa študuje na vysokej škole dennú formu štúdia, ale mám doložiť aj povtrdenie za šk. rok 2009/2010 a potom aj šk. rok 2010/2011??????

Ďakujem Vám pekne za pomoc.....
ak ti DB vyplatil zamestnávatel a výplatu DB máš uvedenú v potvrdení .., žiadne doklady prikladať nemusíš.

AK žiadaš výplatu od DU, prikladáš rodný list dieťaťa a potvrdenie o návšteve školy za obidva školské roky.
H.B.
23.09.11,09:35
Zamestnanec mi teraz doniesol potvrdenie o návšteve školy k daňovému bonusu, lenže je to len kópia. Musím mať pri vyhlásení založený originál, alebo postačí aj kópia? Ďakujem
drobeceva
23.09.11,09:37
ak si mala originál k nahliadnutiu, stačí na kópiu napísať, že bolo overené z originálu-dátum, podpis