0500429
21.03.11,08:34
Dobry den,
vedel by mi prosim poradit niekto, mam kamaratku, ktora je psychiatricky pacient lieciaci sa v urcitych interavaloch v nemocnici, je to 32 rocna zena, advokatka, ktora nema moznost viest svoju agendu, pre svoj zdravotny stav. Je v podstate nezamestnana, byva u rodicov, ktori su tiez obaja nezamestnani, ma toto ziena narok na nejaku davku v hmotnej nudzi? Dakujem.
veronikasad
21.03.11,08:15
Dobry den,
vedel by mi prosim poradit niekto, mam kamaratku, ktora je psychiatricky pacient lieciaci sa v urcitych interavaloch v nemocnici, je to 32 rocna zena, advokatka, ktora nema moznost viest svoju agendu, pre svoj zdravotny stav. Je v podstate nezamestnana, byva u rodicov, ktori su tiez obaja nezamestnani, ma toto ziena narok na nejaku davku v hmotnej nudzi? Dakujem.
prečo dávky v hmotnej núdzi. Nemá nárok na nemocenské ? Výkon advokátskej praxe má pozastavený ?
0500429
21.03.11,08:21
ano, prax ma pozastavenu, kvoli tym problemom. nema narok na nemocenske. ani na davku v nezamestnanosti.
veronikasad
21.03.11,08:26
ano, prax ma pozastavenu, kvoli tym problemom. nema narok na nemocenske. ani na davku v nezamestnanosti.
Podmienky poskytovania dávky v hmotnej núdzi nájdeš tu

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza.html?page_id=225

Neuvažovala s dobrovolným nem. poistením ? Bola povinne poistená v soc.poistovni počas výkonu adv.praxe ? Ak ano dokedy ?