Composite
21.03.11,09:57
Zdravím, podal som daňové priznanie o vrátenie úrokov.

Len som zabudol, že som mal minulý rok príjem ako FO z autorských a licenčných práv vo výške max. 300 €.

Keďže som doktorand, tak som oslobodený od dane z príjmu,....
Všetky platby až na jednu mi boli vyplatené v hrubom a v jednej mi bola zrazená daň (ale to oželiem, to bola nízka suma).

Teda sa pýtam, mám podať opravné daňové priznanie, alebo nie?

Ja si myslím, že keďže som oslobodený, nepresiahol som sumu 4020,75 € či koľko to je, tak nemusím.

ďakujem
KEJKA
21.03.11,09:06
daňová povinnosť sa nezmení, takže nemusíš, ak oželieš tú daň.
ale ak ti tá daň bola zrazená tak si robil na dohodu, musel si dostať Potvrdenie o príjme ..................
a DU bude mať údaje na tvoje rodne číslo. takže po spracovaní aj tak príde na to, že tvoje DP nie je úplné.
Z toho vyplýva, že niekedy v budúcnosti o rokdvatri môžeš dostať z DU výzvu na opravu DP. Ale ani v tom prípade nehrozí podľa mňa sankcia.
veronikasad
21.03.11,09:09
Zdravím, podal som daňové priznanie o vrátenie úrokov.

Len som zabudol, že som mal minulý rok príjem ako FO z autorských a licenčných práv vo výške max. 300 €.

Keďže som doktorand, tak som oslobodený od dane z príjmu,....
Všetky platby až na jednu mi boli vyplatené v hrubom a v jednej mi bola zrazená daň (ale to oželiem, to bola nízka suma).

Teda sa pýtam, mám podať opravné daňové priznanie, alebo nie?

Ja si myslím, že keďže som oslobodený, nepresiahol som sumu 4020,75 € či koľko to je, tak nemusím.

ďakujem
celkový príjem, vrátane urokov presiahol sumu 2012,85€ ?
Composite
21.03.11,09:31
kejka:
doklady mám.
Prvý krát stiahli daň cca. 5€, potom všetko dávali bez strhnutia dane. Takže tých 5€ prežijem.


veronikasad
nie nepresiahol
príjem bol cca. 300 € v hrubom
úroky boli nejakých 218 € z toho banka strhla 41€, tých 41€ som požiadal vrátiť.

Ale nedal som tam ten príjem 300 € v hrubom, ale z toho vlastne by som dal, že chcem vrátiť nulu alebo tých 5€.