janulik39
21.03.11,10:07
Chcela by som sa opýtať. Momentálne som na RP do mája. V práci mám zmluvu na dobu neurčitú. Posielala som list, že sa chcem vrátiť a môžem nastúpiť ihneď, ale zatiaľ mi neodpovedali. Zamestnaná som v administratíve. A viem, že momentálne nie je nič vo firme voľné. Tak mám obavi čo môžem očakávať. Môžu my dať výpoveď? Je pravda, že je už zákon o tom, že aj ženu po RP musia zamestnať na to isté miesto? Odkedy som na RP viem, že prijali zamestnankyňu a dostala zmluvu tiež na dobu neurčitú, tak sa mi to zdá nefér, že ja mám teraz problém, čo so mnou bude, keď ju mali zamestnať na zastupovanie na MD. V spomínanej firme som zamestnaná už 10 rokov. Vopred veľmi pekne ďakujem za radu.
ivka70
21.03.11,09:11
Dost tazko radit, ked si sa hlavne potrebovala vyrozpravat :).
To, ze prijali dalsiu pracovnicku na dobu neurcitu pocas tvojej RD, ty neovplyvnis, je to rozhodnutie zamestnavatela. Tebe sa nemusi zdat to rozhodnutie fer, ta zamestnankyna za to nemoze.

Vypoved ti mozu dat jedine z dovodu zrusenia tvojho pracovneho miesta. Ak to budu vediet takto uhrat, tak mas narok na vypovednu dobu aj na odstupne.
janulik39
21.03.11,09:31
Ten list som posielala 8. februára, a zatiaľ bez odpovede. 16. mája mi končí RP. Ako mám ďalej postupovať? Či len čakať? Pracujem vo veľkoobchodnej prevádzke potravín v administratíve, ktorá má viac pobočiek v okolí, môžu mi ponúknuť miesto na jednej z týchto prevádzok?
veronikasad
21.03.11,09:34
Ten list som posielala 8. februára, a zatiaľ bez odpovede. 16. mája mi končí RP. Ako mám ďalej postupovať? Či len čakať? Pracujem vo veľkoobchodnej prevádzke potravín v administratíve, ktorá má viac pobočiek v okolí, môžu mi ponúknuť miesto na jednej z týchto prevádzok?
Pred nástupom na RD si dávala zamestnávatelovi písomnú žiadosť o poskytnutie RD s termínom dokedy ?
Akú funkciu a miesto výkonu práce máš v pracovnej zmluve ?
Chobot
21.03.11,10:22
Ten list som posielala 8. februára, a zatiaľ bez odpovede. 16. mája mi končí RP. Ako mám ďalej postupovať? Či len čakať?

Pozor na pojmy, je to rodičovská dovolenka, rodičovský príspevok je peňažná dávka - viac som o tom písal tu (http://www.porada.sk/712538-post3.html).

Zamestnávateľ je pvinný umožniť nástup zamestnancovi kedykoľvek počas RD. Takže ak ti neodpovedajú, tak tam zavolaj alebo zbehni osobne a povedz im, že ku dňu ..... končíš RD a nastupuješ do práce. Daj im to vedieť aspoň pár týždňov dopredu.


Pracujem vo veľkoobchodnej prevádzke potravín v administratíve, ktorá má viac pobočiek v okolí, môžu mi ponúknuť miesto na jednej z týchto prevádzok?

Môžu.


Chcela by som sa opýtať. Momentálne som na RP do mája. V práci mám zmluvu na dobu neurčitú. Posielala som list, že sa chcem vrátiť a môžem nastúpiť ihneď, ale zatiaľ mi neodpovedali.

Buď ťa momentálne nepotrebujú, alebo sa hrajú na mŕtveho chrobáka.


Zamestnaná som v administratíve. A viem, že momentálne nie je nič vo firme voľné. Tak mám obavi čo môžem očakávať. Môžu my dať výpoveď?

Môžu, ale až potom, čo nastúpiš do práce.


Je pravda, že je už zákon o tom, že aj ženu po RP musia zamestnať na to isté miesto?

Nie, môžu ti ponúknuť iné vhodné miesto. To isté miesto ti musia dať len do skončenia MD.



Odkedy som na RP viem, že prijali zamestnankyňu a dostala zmluvu tiež na dobu neurčitú, tak sa mi to zdá nefér, že ja mám teraz problém, čo so mnou bude, keď ju mali zamestnať na zastupovanie na MD. V spomínanej firme som zamestnaná už 10 rokov. Vopred veľmi pekne ďakujem za radu.

Nikde nie je napísané, že ju nemôžu prijať na neurčitý čas. Je to rozhodnutie firmy.
janulik39
21.03.11,10:44
Pred nástupom na MD mi schválili písomne RD do 16. mája 2011. Moja funkcia je ekonóm veľkoobchodnej prevádzky. Na jar minulého roka som mojej nadriadenej telefonovala , a informovala ju, že sa chcem vrátiť, 2x som to zopakovala v septembri min. roka, a 3x som jej opäť telefonovala, a že mi ona nevie nič ponuknúť, že sa mám spojiť s p. riaditeľkou. Tak som aj urobila a po telefonáte s ňou mi kázali poslať žiadosť písomne, a že vedia že mám nárok nastúpiť, ale odvtedy je ticho a ja mám obavy... Hlavná administratívna budova, kde som aj zamestnaná je v Poprade, ale máme veľa pobočiek v okolí, a bol taký návrh od mojej nadriadenej, že možno na niektorej z predajní ma zamestnajú za prevadzkárku. No to mi nevyhovuje. Ak odmietnem dajú mi výpoveď bez odstupného? Ozaj ďakujem za radu.
lienocka001
21.03.11,10:57
no velmi zavisi co mas napisane v pracovnej zmluve ako miesto vykonu povolania.. ak nemas presne specifikovanu pobocku tak ta teoreticky mozu poslat na hociktoru... a nie je pravda ze mas narok na miesto z ktoreho si odchadzala.. to mas len ak sa vratis po MD teda ked ma dieta cez pol roka.. ak sa vracia po RD tak mas narok na miesto podla tvojej pracovnej zmluvy.. a to sa tyka jednak funkcie jednak miesta vykonu praca a platu...
ja by som sa skusila dohodnut / mozno pisomne/ a navrhnut dohodu v zmysle ze odides dajme tomu k 20. maju pricom za tie dni 16 -20 maj nech ti vyplatia odmenu v 4 nasobku platu na prac. zmluve... to by ti pekne umoznilo potom poberat podporu v max. vyske...

bohuzial zmeny co sa idu robit v Zak. prace tak budu skor v toj neprospech.. ma sa zrusit subeh odstupneho a vyp. lehoty..
veronikasad
21.03.11,10:57
Pred nástupom na MD mi schválili písomne RD do 16. mája 2011. Moja funkcia je ekonóm veľkoobchodnej prevádzky. Na jar minulého roka som mojej nadriadenej telefonovala , a informovala ju, že sa chcem vrátiť, 2x som to zopakovala v septembri min. roka, a 3x som jej opäť telefonovala, a že mi ona nevie nič ponuknúť, že sa mám spojiť s p. riaditeľkou. Tak som aj urobila a po telefonáte s ňou mi kázali poslať žiadosť písomne, a že vedia že mám nárok nastúpiť, ale odvtedy je ticho a ja mám obavy... Hlavná administratívna budova, kde som aj zamestnaná je v Poprade, ale máme veľa pobočiek v okolí, a bol taký návrh od mojej nadriadenej, že možno na niektorej z predajní ma zamestnajú za prevadzkárku. No to mi nevyhovuje. Ak odmietnem dajú mi výpoveď bez odstupného? Ozaj ďakujem za radu.
Aké miesto výkonu práce máš v pracovnej zmluve ?

Po nástupe z RD je zamestnávatel povinný prideliť ti prac.miesto v zmysle pracovnej zmluvy.
Ak by išlo o iné pracovné miesto, je to možné len s tvojim písomným súhlasom - podpisom dodatku k pracovnej zmluve.

Ak s tým nebudeš súhlasiť, zamestnávatel ti dá výpoveď z dôvodu nadbytočnosti, s nárokom na odstupné. Sama si žiadnu žiadosť o skončenie prac.pomeru nedávaj.
janulik39
21.03.11,10:59
Poprad
veronikasad
21.03.11,11:01
Poprad
Miesto výkonu práce je podstatná náležitosť prac.zmluvy, ktorá sa môže meniť len písomným dodatkom (ak ovšem nemáte v pracovnom poriadku aj nejakú inú definíciu - vzhladom na počet prevádzok).
janulik39
21.03.11,11:33
Ďakujem veľmi pekne za rady. Získala som prehľad. Určite sa ozvem ako to som mnou nakoniec dopadlo.