aglv
21.03.11,12:01
Prosím o radu. Zamestnancovi urobil zamestnávateľ ročné zúčtovanie a daňový preplatok vyplatil. Zamestnanec však našiel ešte jedno životné poistenie a chce si ešte navýšiť nezdaniteľnú časť. Môže si urobiť daňové typu A? Ktoré riadky potom vyplňa ?
veronikasad
21.03.11,11:23
Prosím o radu. Zamestnancovi urobil zamestnávateľ ročné zúčtovanie a daňový preplatok vyplatil. Zamestnanec však našiel ešte jedno životné poistenie a chce si ešte navýšiť nezdaniteľnú časť. Môže si urobiť daňové typu A? Ktoré riadky potom vyplňa ?
Vyplňa komplet DP typu A, na základe kopie potvrdenia o vykonaní RZD (nie z potvrdenia o zdanitelnej mzde).
aglv
22.03.11,12:12
Ďakujem za promptnú odpoveď.
Ešte mi tak vrta hlavou či to bude normálne daňové priznanie alebo opravné? Podľa mňa normálne lebo o opravnom som sa dočítala,že sa dáva ak chceme už po podaní DP niečo opraviť a stihneme to ešte do 31.3. a dodatočné ak po 31.3.
Rozumiem správne?
Tweety
22.03.11,12:23
Ďakujem za promptnú odpoveď.
Ešte mi tak vrta hlavou či to bude normálne daňové priznanie alebo opravné? Podľa mňa normálne lebo o opravnom som sa dočítala,že sa dáva ak chceme už po podaní DP niečo opraviť a stihneme to ešte do 31.3. a dodatočné ak po 31.3.
Rozumiem správne?
Bude to normálne DP v termíne podania.
florkula
23.03.11,15:10
môžem otázočku?daňovnik si podal opravné DP,zistil nezrovnalosť v uhrade Fa ale RZZP si nepodal ide teraz podavať ma dať len to nove alebo musí podať aj riadne a potom opravne,prosím poradte
florkula
24.03.11,17:38
pomôže my prosím niekto ,vopred ďakujem
KEJKA
24.03.11,17:47
môžem otázočku?daňovnik si podal opravné DP,zistil nezrovnalosť v uhrade Fa ale RZZP si nepodal ide teraz podavať ma dať len to nove alebo musí podať aj riadne a potom opravne,prosím poradte
už stihol riadne 2010, opravné 2010? a teraz dalsie opravné 2010
šikula.
florkula
24.03.11,17:50
nie podal si riadne DP ,ale teraz si dal to opravne DP a chcem vedieť či mu stači dať len riadne RZZP s toho opravneho DP
KEJKA
24.03.11,18:29
stačí. Pardon nepochopila som hned.
florkula
25.03.11,13:36
ďakujem