radioblaster
21.03.11,12:17
Zdravim v Access 2007 mam taky problem ze ked kliknem na akykolvek ovladaci prvok vyskoci mi okno s chybou, viz obrazok. tuto chybu mi vyhadzuje aj ked spravim nejaku udalost pomocou sprievodcu.

v priklade na obrazku som klikol na tlacidlo "Prikaz21"
PaloPa
21.03.11,14:14
Z 90% to bude mať súvis s diakritikou použitou v kóde. Chyba bude v regionálnych nastaveniach Accessu alebo systému. Najlepšie by bolo, ak by si sem "inkriminovanú" (aspoň osekanú - len ten jeden form) db prilepil a dalo sa to pozrieť.

Vo všeobecnosti odporúčam v akejkoľvek časti kódu (vrátane názvov prvkov) nepoužívať diakritiku. V PC, kde sú regionálne nastavenia EN to potom vždy zahučí.

P.
radioblaster
21.03.11,14:43
mohol by byt problem aj v tom ze doma mam SK verziu (2010) a v praci EN verziu (2007) do ktorej bola vlozena slovencina?
PaloPa
21.03.11,15:25
V Accesse problém nebude (teda okrem toho, že db bola vytvorená pre Slovak prostredie). Zbehol som obe verzie (03 i 07) bez problémov na EN verziách.

Problém bude s vysokou pravdepodobnosťou v regionálnych nastaveniach (Regional Settings) systému na PC v práci. Nevadí že systém "komunikuje" v angličtine, ale po preklikaní všetkých záložiek Reg.Sett treba ponastavovať "Slovak (Slovakia)".

P.
radioblaster
23.03.11,12:39
tak to mam nastavene, ale pomohlo mi az ked som si v Microsoft Office 2007 Language Settings nastavil ENG :(
PaloPa
23.03.11,13:02
tak to mam nastavene, ale pomohlo mi az ked som si v Microsoft Office 2007 Language Settings nastavil ENG :(
No neviem. Nevidím tú konfiguráciu, ale ja som zbehol obe tu prilepené DB (mdb i accdb)
v Accesse 2003, 2007 i 2010 pre Office lng EN i SK
a zbehlo to vždy ak boli Regional Settings SK. (Win XP aj Win 7).

Pravda však je, že toto je "mrcha chyba" Accessu už viac verzií.
Niekedy pomôže v novom prostredí iba DB skomprimovať,
niekde treba skopírovať všetky objekty do novej DB a niekde nepomôže ani to.

Veľmi problematické sú hlavne dátumy, ak človek chystá verzie spustiteľné
pre viac lng prostredí napr. len pre SK, CZ, DE, EN.
radioblaster
23.03.11,19:02
no u mna bol problem aj v tom ze ked si vytvoril v 2007 novu databazu, zalozil novy formular a cez sprievodcu vytvoril GROUP OPTIONS a potom som si ho chcel "preklikat" aj tak mi vyhadzovalo chybu :confused: . Pomohla az zmena zobrazovacieho jazyka. S tymi regional settings mam trocha problem, pretoze ITckari nedovolia zmenu len tak.