martina2310
21.03.11,12:55
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo cítim zimu na nohách od kolena dole. Môže mi niečo chýbať alebo je to príznak niejakých zdravotných problémov?
alabut
21.03.11,13:38
Chyba ti tepla dusa v posteli. Ale vazne. Je to vazne?
Chobot
21.03.11,14:00
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo cítim zimu na nohách od kolena dole. Môže mi niečo chýbať alebo je to príznak niejakých zdravotných problémov?

... a topánky nosíš? :rolleyes::D:D

Bude to asi nedokrvením nôh. Predpokladám, že tvoja hmotnosť je hlboko pod priemernou hmotnosťou v porovnaní k výške.
adi11
21.03.11,14:05
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo cítim zimu na nohách od kolena dole. Môže mi niečo chýbať alebo je to príznak niejakých zdravotných problémov?
..chce to asi viacej pohybu, skus si zabehat..:)
marjankaj
21.03.11,14:22
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo cítim zimu na nohách od kolena dole. Môže mi niečo chýbať alebo je to príznak niejakých zdravotných problémov?

Koľko máš rokov? (nad 40?)Môže to byť aj cukrovka.
Choď k lekárovi na odber krvi.
terezamaria
21.03.11,14:26
Buď si zimomravá, alebo to môže byť aj nedokrvenie ciev dolných končatín, ktoré sa objavuje u cukrovky. Jednoznačne navštív lekára a pýtaj sa na cievne vyšetrenie.:)
buchač
21.03.11,16:30
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo cítim zimu na nohách od kolena dole. Môže mi niečo chýbať alebo je to príznak niejakých zdravotných problémov?

...hej ...môže ...

...alebo aj.....
alabut
22.03.11,05:26
Skusim pomoct. Najskor skontrolovat topanky, doporucujem plstene vlozky s takou hrbolatou Al foliou, ktora dobre prekrvi chodidla a odizoluje nohu od zeme a vlhkosti. Ak je potrebne aj dvoje ponozky. Dalej pocas chodze mysliet na obeh krvi v nohach, tepnami tecie tam, zilami naspat, kapilary v tkanivach a klboch, predstavit si pracu chlopni v nohach. Chce to trosku anatomie vecerom. Dalej si predstavit, ze zem je tepla, pripadne nohy predlzit az do magmy. Toto mi pomohlo, ked klasicka medicina zlyhala. :-)
Psycholog
22.03.11,08:14
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo cítim zimu na nohách od kolena dole. Môže mi niečo chýbať alebo je to príznak niejakých zdravotných problémov?
V zásadě jde o špatné prokrvování nohou, ikdyž svůj podíl na tom může mít i stresová zátěž (dlouhodobá?). Doporučuji užívání ginko biloby (jinan dvojlaločný) v jakékoliv podobě (tabl. nebo gemoterapeutický extrakt P20) na prokrvení dolních končetin (i mozku). Z gemoterapeutických preparátů pak extrakt z pelargonie růžové P31.
Může pomoci i čaj:
25g řebříčku/myší chvost obyčajný + 20g jmelí/imelo + 10g květ měsíčku/nechtík lekársky + 10g květ hlohu + 25g meduňky/medovky. Jednu lžičku směsi na šálek, zapařit po 3 minuty. Pít 2x denně šálek.
Lze také užívat lžíci Schwedenkräuter.
Petr
wallie
23.03.11,14:33
ja mám studené ruky a nohy ale mám to v dôsledku nedostatku železa, treba skontrolovať aj krv, či nemáš anémiu,ale to by si mala mať aj iné príznaky ako je napr. malátnosť, únava, bledá pokožka, atď...ak je to len problém s prekrvením, pomáha to ginko :)
rozhodne si nechaj vyšetriť krv -cukrovku aj anémiu možno zistiť už z bežného krvného obrazu
martina2310
24.03.11,11:53
dakujem za odpovede :)
kaivorus
24.03.11,20:49
jednoznačné dokonale zaplnené lymfatické cesty a uzliny chrbtovej trieslovej a kolennej časti tela
ventuska
08.12.16,07:23
mozte prosim napisat nieco viacej?