Lucytao
21.03.11,13:18
Dobrý deň, mám na vás prosbu nevie mi niekto poradiť????
Od 1.4. mám nastúpiť na nové miesto hospodárky v jednom podniku mala by som mať na starosti majetok, nebezpečný odpad, hygienické potreby.
Bohužiaľ túto prácu som nikdy nerobila, ak by mi niekto vedel poradiť čo taká práca obnáša, čo je náplňou práce hospodárky, čo si naštudovať, a ako sa pripraviť na túto prácu budem vám veľmi vďačná rada by som sa v tom podniku dobre zapísala, udržala. Určite ma veľa žien pochopí aké je to zaradiť sa opäť po dlhej dobe do pracovného procesu a ešte ak je to úplne iná práca akú ste doposiaľ vykonávali. Vopred vám ďakujem.:confused:
terezamaria
26.03.11,12:57
Dobrý deň, mám na vás prosbu nevie mi niekto poradiť????
Od 1.4. mám nastúpiť na nové miesto hospodárky v jednom podniku mala by som mať na starosti majetok, nebezpečný odpad, hygienické potreby.
Bohužiaľ túto prácu som nikdy nerobila, ak by mi niekto vedel poradiť čo taká práca obnáša, čo je náplňou práce hospodárky, čo si naštudovať, a ako sa pripraviť na túto prácu budem vám veľmi vďačná rada by som sa v tom podniku dobre zapísala, udržala. Určite ma veľa žien pochopí aké je to zaradiť sa opäť po dlhej dobe do pracovného procesu a ešte ak je to úplne iná práca akú ste doposiaľ vykonávali. Vopred vám ďakujem.:confused:

Je to viac pracovných činností, o ktorých by si mala vedieť aspoň na 70 %, čo obnášajú. Tých zvyšných 30 % získáš praxou, pokiaľ v tej fukcii vydržíš.
Evidencia majetku je vedenie, pribúdanie - nákup a vyraďovanie - odpis hmotného a nehmotného majetku, DKP.........atď. Skús si pozrieť toto:
http://www.poradca.sk/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=58217

K nebezpečnému odpadu budeš musieť prejsť príslušným školením s certifikátom, aby si túto činnosť mohla kvalifikovane robiť. Pozri si okrajovo, nájdeš na nete o ňom oveľa viac :
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/1248-nebezpecny-odpad.htm

Hygienické potreby - je to práca podobná skladníčke, teda evidencia a vydávanie.
Želám Ti veľa síl, aby si si túto prácu obľúbila.:):):)