Nesa1
21.03.11,15:13
Dobrý deň. Neviem nikde nájsť, či sa DÚ musí
zaplatiť aj nedoplatok 0,02 eur, lebo
preplatok nižší ako 3,33 eur nevyplatia.
Ako je to s nedoplatkom?
Ďakujem.
babi2
21.03.11,14:18
Dobrý deň. Neviem nikde nájsť, či sa DÚ musí
zaplatiť aj nedoplatok 0,02 eur, lebo
preplatok nižší ako 3,33 eur nevyplatia.
Ako je to s nedoplatkom?
Ďakujem.
Zákon DZP
§ 46
Minimálna výška dane

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
Nesa1
21.03.11,14:24
Ospravedlňujem sa, že som neuviedla všetky údaje.
Nedoplatok vyšiel v DP typ A.
ewita888
21.03.11,14:28
Ospravedlňujem sa, že som neuviedla všetky údaje.
Nedoplatok vyšiel v DP typ A.
a ako my máme vedieť, či je tam napr. daňový bonus.. prečítaj si predchádzajúci príspevok a posúď..
Nesa1
21.03.11,14:37
Prečítala som, ale nič také nemám.
Jedná sa o to, že som robila DP dôchodkyni,
ktorej príjem presiahol 2012 eur a musí
podať DP. Neuplatnila si nijakú NČ.
Oproti Potvrdeniu o príjme jej vyšla
v DP výpočtom daň vyššia o 0,02 eur.
Musí to zaplatiť?
babi2
21.03.11,14:57
Prečítala som, ale nič také nemám.
Jedná sa o to, že som robila DP dôchodkyni,
ktorej príjem presiahol 2012 eur a musí
podať DP. Neuplatnila si nijakú NČ.
Oproti Potvrdeniu o príjme jej vyšla
v DP výpočtom daň vyššia o 0,02 eur.
Musí to zaplatiť?
Nemusí
Anja111
21.03.11,15:00
ZDP
§ 46
Minimálna výška dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.
veronikasad
21.03.11,15:02
Prečítala som, ale nič také nemám.
Jedná sa o to, že som robila DP dôchodkyni,
ktorej príjem presiahol 2012 eur a musí
podať DP. Neuplatnila si nijakú NČ.
Oproti Potvrdeniu o príjme jej vyšla
v DP výpočtom daň vyššia o 0,02 eur.
Musí to zaplatiť?
Chce darovať 2 % dane ?
Nesa1
22.03.11,07:53
Nie, nechce. Ďakujem všetkým za radu. Prajem všetko dobré.
Zoltán Kovács
22.03.11,08:01
ZDP
§ 46
Minimálna výška dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7 § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.



K tomu zeleno označenému: Je rozdiel medzi daňovou povinnosťou, resp. daňou na úhradu a nedoplatkom dane.

Predpokladám, že nejaké dane už boli strhnuté počas roka zo mzdy, tak tých 0,02 eur je nedoplatok a nie daňová povinnosť.
Nesa1
22.03.11,08:42
Áno, 0,02 eur je rozdiel vzniknutý zrejme
zaokrúhľovaním preddavkovej dane za jednotlivé mesiace.
Teraz som sa pozrela do DP a je to správne Daň na úhradu.
Ďakujem za upozornenie na presnú terminológiu, úprimne.
Príjemný deň.