Andrej0
21.03.11,14:49
Prajem dobrý deň,

dnes mi firemná účtovníčka povedala, že maximálna suma, ktorú môžem dostať ako preplatok po odovzdaní DP je cca 191 eur (mne podľa všetkých odpočtov vyšiel preplatok okolo 450 eur). Je to pravda? V zákone 595 som nič také nenašiel, ale nemal som možnosť prečítať si ho celý.

Ďakujem pekne.
Andrej
veronikasad
21.03.11,13:52
Prajem dobrý deň,

dnes mi firemná účtovníčka povedala, že maximálna suma, ktorú môžem dostať ako preplatok po odovzdaní DP je cca 191 eur (mne podľa všetkých odpočtov vyšiel preplatok okolo 450 eur). Je to pravda? V zákone 595 som nič také nenašiel, ale nemal som možnosť prečítať si ho celý.

Ďakujem pekne.
Andrej
z čoho sa tvoj preplatok skladá ? (daňový bonus, odpočet na manželku, uplatnenie NČZD na živ.poistenie ...)?
Doplň aj výšku základu dane.
ewita888
21.03.11,14:00
určite v zákone nie je stanovená maximálna výška preplatku dane.. tvoj výpočet preplatku je zhodný s výpočtom účtovníčky?
Andrej0
22.03.11,11:05
Preplatok 450 eur mi vyšiel po odpočítani poistného a neviem čoho všetkého (ale nemám ani zametnanecký bonus, ani na manželku a deti). Ale celé priznanie sa skomplikovalo tým, že pracujem v zahraničí pre Slovenskú firmu, a dostanem nielen potvrdenie o slovenských príjmoch aj o prímoch zo zahraničia (čo je podľa mňa dobre na H.). Keď firemná účtovníčka uvidela sumu 450, hneď mi povedala, že viac ako 191 eur a nejaké centy nemôžem v žiadnom prípade dostať. Pritom sedliacky rozum mi hovorí, že by som mal dostať všetky peniaze, ktoré som odviedol nad rámec zákona bez ohľadu na veľkosť tejto sumy. Môžem sa ale pravdaže mýliť.
ivka70
22.03.11,11:21
Preplatok 450 eur mi vyšiel po odpočítani poistného a neviem čoho všetkého (ale nemám ani zametnanecký bonus, ani na manželku a deti). Ale celé priznanie sa skomplikovalo tým, že pracujem v zahraničí pre Slovenskú firmu, a dostanem nielen potvrdenie o slovenských príjmoch aj o prímoch zo zahraničia (čo je podľa mňa dobre na H.). Keď firemná účtovníčka uvidela sumu 450, hneď mi povedala, že viac ako 191 eur a nejaké centy nemôžem v žiadnom prípade dostať. Pritom sedliacky rozum mi hovorí, že by som mal dostať všetky peniaze, ktoré som odviedol nad rámec zákona bez ohľadu na veľkosť tejto sumy. Môžem sa ale pravdaže mýliť.

Dost tazko posudit bez konkretnych cisel.
Uplatnoval si si pocas roka nezdanitelne minimum kazdy mesiac?
Pocital si pri svojom vypocte aj s "milionarskou"danou?
Uplatnoval si si zivotne poistenie alebo DDP?
wallie
22.03.11,11:26
možno to bolo myslené účtovníčkou tak, že počas príjmu zo ZČ v zahraničí ti z tejto práce odvádzali daň v zahraničí a teda na slovensku ti môžu vrátiť len to čo si zaplatil tu -§35preddavky , teda ak tá suma uhradených preddavkov bola 191 Eur, ináč neviem ako by došla práve k takému číslu.....
zákon o dani z príjmu nepozná pojem maximálna výška dane ani preplatku,
rdb
22.03.11,11:28
Nech uctovnicka vysvetli - PRECO. Lebo z toho co pises to na prvy pohlad vyzera ako nezmysel.
Andrej0
24.03.11,09:54
No už to ani nezistím, daňové je podané, preplatok teda bude spomenutých 191 éčok, ale niesom o nič múdrejší. Aj tak ďakujem všetkým za príspevky.
Andrej
babi2
24.03.11,10:18
No už to ani nezistím, daňové je podané, preplatok teda bude spomenutých 191 éčok, ale niesom o nič múdrejší. Aj tak ďakujem všetkým za príspevky.
Andrej
Nevadí, že je DP podané, môže sa do 31.3. podať opravné DP a potom dodatočné DP, ak máš pravdu tak za tých cca 250 éčok sa to oplatí nie?