kolka7
21.03.11,14:58
dobry den, prosim Vas kde by som nasla tlacivo danoveho priznania (typ A)za rok 2009, potrebovala by som si ho podat za rok 2009, vtedy som na to zabudla. A este jedna otazka, mam tam zaskrtnut ze nove, alebo dodatocne?neviete este nahodou ze aka je za to pokuta, ked to podavam takto neskoro? velmi pekne dakujem
veronikasad
21.03.11,14:10
dobry den, prosim Vas kde by som nasla tlacivo danoveho priznania (typ A)za rok 2009, potrebovala by som si ho podat za rok 2009, vtedy som na to zabudla. A este jedna otazka, mam tam zaskrtnut ze nove, alebo dodatocne?neviete este nahodou ze aka je za to pokuta, ked to podavam takto neskoro? velmi pekne dakujem
z akého dôvodu ho chceš podať ? Vznikla ti povinnosť ? Lebo čakaj pokutu za neskoré podanie ...

editovatelné tlačivá nájdeš na stránke :

www.drsr.sk alebo
www.kros.sk
kolka7
21.03.11,15:33
pretoze som vtedy nevedela ze mam narok na vratenie penazi, brigadovala som ako student a teraz som zistila, ze by som mohla dostat naspat nejakych 150 eur. Kolko je pokuta? treba tam napisat ze dodatocne danove priznanie? Dakujem pekne za pomoc.
veronikasad
21.03.11,15:37
pretoze som vtedy nevedela ze mam narok na vratenie penazi, brigadovala som ako student a teraz som zistila, ze by som mohla dostat naspat nejakych 150 eur. Kolko je pokuta? treba tam napisat ze dodatocne danove priznanie? Dakujem pekne za pomoc.

Suma pokuty ešte v SK (zo zákona o správe daní )

(4) Ak daňový subjekt podá daňové priznanie po lehote ustanovenej osobitným zákonom, správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, mu uloží pokutu do 500 000 Sk, najmenej 1 000 Sk, ak ide o fyzickú osobu
kolka7
21.03.11,21:00
a vedel by mi este niekto poradit ci to mam posielat ako dodatocne danove priznanie alebo ako nove? (minuly rok som si zabudla podat a chcela by som tak urobit tento rok za minuly) malo by sa mi vratit 142 eur, oplati sa mi to- teda bude pokuta nizsia ako tato suma?dakujem pekne
kolka7
22.03.11,13:32
neviete mi prosim povedat ci mam danove priznanie ked posielam prvykrat poslat ako riadne alebo dodatocne? dakujem velmi pekne
wallie
22.03.11,13:41
dodatočné DP dávaš až vtedy ak existuje nejaké riadne DP alebo ak ti bolo vykonané RZ zamestnávateľom, ak si nepodala riadne DP minulý rok,ani ti nerobil zamestnávateľ RZ bude riadne DP toto, aj keď je už po lehote... pokuta je 33,19 Eur takže ešte vždy sa ti to podať oplatí keďže preplatok ti vyšiel vyšší