janka839
21.03.11,16:05
ahojte, môj otec mal havariu ...z doposial nezistenych príčin vošiel do protismeru a tym sebe a aj kolegovi spôsobil ťažke zranenia...on utrpel ťažky otras mozgu a jeden čas bol bez kyslika, zachranari mu velku šancu na život nedavali ,ale zvladol to ...už nebude 100% fit ,ale žije...Jeho fyzicky stav je ako tak ok, dlhodobou rehabilitaciou sa to dufam,zlepši...ale jeho psychicky stav ...no povedzme ...zabuda občas,kde je ,jeho reflexy su tiez spomalene a na priebeh nehody sa vobec nepamata...ma vypadky...nie všetko si pamata...
Keď sme sa prestali báť o jeho život tak prišlo vyšetrovanie nehody...je obvinení z ťažkeho ubliženia na zdraví... známi nám poradil ,že nech si dame vypracovať psychologicky posudok a možno na základe toho nebude pozastavene vysetrovanie,resp. daju mu podmienku...
na ,čo sa ma zamerať ten psych. posudok ...na to ,že nie je v poriadku takže odnatie slobody by nebolo v jeho pripade na nič dobre, alebo na to ,že nevie riadne vypovedať pred sudom ...kedže zvykne len zopakovať to čo predtym len počul nie svoj nazor, alebo čo .. a poradte ,či ej to naozaj možne prerusit vysetrovanie ,bo je to pre neho naročne...tahat ho z jedneho mesta do druheho a pytat sa ho na to ,na čo nevie odpovedat....poradte...
arizona
21.03.11,17:11
Asi ti nikto vopred nezaruci, ci vysetrovatel prerusi vysetrovanie nehody,ked dodate nejaky posudok. Zalezi od viacerych okolnosti.

Ale ak je po nehode stav tvojho otca po zdrav. a psych.stranke naozaj zly,pytajte sa na psychiatricke vysetrenie, nech lekar posudi nakolko je otec sposobily na pravne ukony.Potom prip. mozete otca navrhom na sude zbavit sposobilosti na pravne ukony.
janka839
21.03.11,17:44
Ďakujem za odpoveď ...a ešte niečo ... veľa som čitala o náhrade škody...ten jeho kolega sa liečil dlho a asi uz je ako on vyše pol roka na PN , keď bude chceť náhradu škody ako je to ...platí sa to z PZP alebo je možne aby to od otca ako fyzickej osoby vymahal , ušlu mzdu atď. súdnou cestou?
terezamaria
21.03.11,17:49
Ďakujem za odpoveď ...a ešte niečo ... veľa som čitala o náhrade škody...ten jeho kolega sa liečil dlho a asi uz je ako on vyše pol roka na PN , keď bude chceť náhradu škody ako je to ...platí sa to z PZP alebo je možne aby to od otca ako fyzickej osoby vymahal , ušlu mzdu atď. súdnou cestou?
Ja by som sa opýtala priamo toho kolegu, resp. jeho rodiny, čo chce podniknúť. Či si bude vymáhať náhradu škody na zdraví alebo ako bude postupovať. Možno to nechá len na Poisťovňu a nebude do toho Tvojho otca ťahať.
veronikasad
21.03.11,17:54
Ďakujem za odpoveď ...a ešte niečo ... veľa som čitala o náhrade škody...ten jeho kolega sa liečil dlho a asi uz je ako on vyše pol roka na PN , keď bude chceť náhradu škody ako je to ...platí sa to z PZP alebo je možne aby to od otca ako fyzickej osoby vymahal , ušlu mzdu atď. súdnou cestou?
Janka, nezávidím vám situáciu v akej sa vaša rodina nachádza. Skús sa na to pozerať aj z druhej strany. Ako by ste sa zachovali vy, keby váš otec sedel na sedadle spolujazdca?
janka839
21.03.11,17:59
Ono je to komplikovane s nim, on chce len aby dostal odškodné ...kontaktovať ho riadne nevieme aj vypovede na policii vravi raz tak raz tak ... je trochu nevypočitatelny , človek ho stretne a je ok a potom na policii vravi inak...možno ma nejakeho poradcu ...ktory ho uči čo povedat ...
buchač
21.03.11,18:19
ahojte, môj otec mal havariu ...z doposial nezistenych príčin vošiel do protismeru a tym sebe a aj kolegovi spôsobil ťažke zranenia...on utrpel ťažky otras mozgu a jeden čas bol bez kyslika, zachranari mu velku šancu na život nedavali ,ale zvladol to ...už nebude 100% fit ,ale žije...Jeho fyzicky stav je ako tak ok, dlhodobou rehabilitaciou sa to dufam,zlepši...ale jeho psychicky stav ...no povedzme ...zabuda občas,kde je ,jeho reflexy su tiez spomalene a na priebeh nehody sa vobec nepamata...ma vypadky...nie všetko si pamata...
Keď sme sa prestali báť o jeho život tak prišlo vyšetrovanie nehody...je obvinení z ťažkeho ubliženia na zdraví... známi nám poradil ,že nech si dame vypracovať psychologicky posudok a možno na základe toho nebude pozastavene vysetrovanie,resp. daju mu podmienku...
na ,čo sa ma zamerať ten psych. posudok ...na to ,že nie je v poriadku takže odnatie slobody by nebolo v jeho pripade na nič dobre, alebo na to ,že nevie riadne vypovedať pred sudom ...kedže zvykne len zopakovať to čo predtym len počul nie svoj nazor, alebo čo .. a poradte ,či ej to naozaj možne prerusit vysetrovanie ,bo je to pre neho naročne...tahat ho z jedneho mesta do druheho a pytat sa ho na to ,na čo nevie odpovedat....poradte...
...k psychickému stavu sa nevyjadrujem ....ale dalo by sa ...:rolleyes:

Ono je to komplikovane s nim, on chce len aby dostal odškodné ...kontaktovať ho riadne nevieme aj vypovede na policii vravi raz tak raz tak ... je trochu nevypočitatelny , človek ho stretne a je ok a potom na policii vravi inak...možno ma nejakeho poradcu ...ktory ho uči čo povedat ...
....vedel som , že nejaké ale oproti tomu prvému príspevku bude ...vedeéééél ...;)

Zasa len o love ide ...:confused:

Žiaľ , obaja účastníci majú zdravotné problémy ...
Vinník tie svoje ...psychika , ale inak v poriadku ...
Kolega , hm ...1/2 roka na maródke bol .... " je to komplikované s ním " ....hajzel jeden , len by odškodné chcel ...veľa si dovoľuje ...asi je tiež " na mozgy "...
By som chcel vedieť a vidieť situáciu naopak ...:confused:

Inak psychologický posudok , respektíve od psychiatra to nie len tak ...je to trochu komplikovanejšie ...
Neverím totiž , že nejaký oslovený doktor si dovolí len tak napísať také hodnotenie , ktoré by pomohlo v danej kauze ...
Ak by ste mali poprípade nejakého svojho známejšieho v okruhu / čo silne pochybujem / , tak aj ten by si to poriadne rozmyslel / o čom nepochybujem a aj viem /....
janka839
21.03.11,18:20
samozrejme berieme to aj z druhej strany a sme radi ,že je v podstate v poriadku jeden aj druhy ,len človek nevie ako má postupovať ... hlavne ,ked sa v okoli nikomu nič take nestalo ....(chvala Bohu ) ...rodičia su mimo,že z čoho to maju platit ,keďže jediny prijem maju PN 130 eur a mama je s otcom doma zatial...nemaju žiadny majetok ...tak z čoho ich vyplatit..keby mam nazvyš peniaze ,mile rada tomu kolegovi dam tie peniaze ,nech vie aj on z niečoho žiť ,ale takto ledva sa postaram o nasich....dakujem za všetky príspevky...
janka839
21.03.11,18:29
uf tak na to sme mooc poctivy aby sme cez známosť nečo taketo robili ...a psychiatrov vela nie je ...hm ten posudok by som dala robit uz aj kvoli nam ,aby sme vedeli ako je na tom ,bo nekedy splieta dve veci dokopy...možno by povedal ,že je to stale nasledok toho otrasu a časom sa to zlepši...alebo by povedal ,tak naučte sa s nim rozpravat a nebudte nervozny ,ked niečo zabudne, alebo vravi od veci...

a k tomu kolegovi ...hm je to ťažke určite aj on teraz žije len z tej pn a zo zarobky svojej ženy, možno ma kamarata poistovaka a poradil mu čo najviac z toho dostan... ja ti neviem ...
buchač
21.03.11,18:45
...sorry ...neodsudzujem ...debatujeme , nič iné za tým nehľadaj :)

Ale občas je potrebné poniektoré , respektíve všetky informácie dať dopredu ...
Vyhneš sa ostrejším názorom ....;)...v tomto prípade tomu môjmu...:rolleyes::---
Ice dive
21.03.11,18:59
no v prvom rade hlavu hore... tata spôsobil zranenia dotyčnému prevádzkou auta, t.j. škoda sa kolegovi nahradí z PZP, aj keby Vám prišiel regres zo zdravotnej poisťovne, na náhradu liečenia tak ho len šupnúť do obálky a poslať poisťovni, kde malo auto uzavreté PZP. Škodu ako bolestné, sťaženie spoločenského uplatnenia a PN-ku si môže uplatniť len raz nemôže kešovať z poisťovne a aj od Vás (Vás zastupuje poisťovňa) takže kolega by pýtal náhradu 2x a to sa potom volá nezákonné obohatcovanie... (iné by bolo ak by mal uzavretých kolega niekoľko úrazových poistiek tam môže mať plnení do aleluja......)

na výrobu psychologického posudku by som sa asi vykašľal na Vašom mieste, nakoľko ak by ste si ho aj spravili tak nanajvýš pre vlastnú potrebu nakoľko súd / polícia by na neho ako neobjektívny neprihliadali... ale ak tak si dajú spraviť vlastný svojim psychologom...
janka839
22.03.11,06:21
hm...tak teda s tym posudkom si asi moc nepomôžeme...a keby nam vyšetrovateľ našiel psychloga ,tak by sa to malo brať ako objektývny posudok , lebo nám navrhol sám vyšetrovateľ ,že ma kontakt na jedného psychloga ...čo vy na to ?
Ice dive
22.03.11,06:35
pravdepodobne súdu sa nevyhnete, keďže došlo k ublíženiu na zdraví, takže skôr ako začnete niečo podnikať, tak najlepšie by bolo zohnať si advokáta, ktorý má s takýmito a obdobnými prípadmi skúsenosti...
psychológ by mal byť z príslušného odboru (tak ako lekári, tiež sa špecializujú, na rozvodových, obete násilia a pod...) takže aj keby Vám ho "zohnal" vyšetrovateľ nemusí to byť brané do úvahy lebo aj vyšetrovateľ je len človek a možno sa snaží dohodiť kšeft svojmu známemu... takže ja byť na Vašom mieste buď by som sa dohodol s advokátom ako postupovať, či vytvoriť nejaký posudok a pripraviť sa na to, že v prípade nutnosti sa to bude musieť všetko zopakovať u iného psychologa určeného súdom, alebo argumentovať na súde zlým psychickým stavom a nechať sa vyšetriť psychologom určeným súdom... (samozrejme tento argument podložený posudkom by mal vyššiu váhu...)