B1902
21.03.11,16:32
Dobrý deň,

som platcom DPH registrovaný na SK. Pred nedávnom som chcel nakúpiť tovar v ČR, taktiež od platcu DPH, registrovaného v ČR.
Mal som za to, že tovar od neho nakupujem bez DPH, on mi tvrdil, že mi ho predá jedine s DPH. Jednal správne?
Vie niekto o konkrétnej legislatíve, ktorá upravuje tieto vzťahy medzi členskými štátmi EU?
Zoltán Kovács
21.03.11,15:35
Jeho postup bol nesprávny. Každý národný zákon o DPH pojednáva o intrakomárnych obchodoch, teda o dodaní tovaru v tuzemsku do iného členského štátu v EU.
A ukázal si mu svoju kartičku registrácie DPH na Slovensku?
B1902
21.03.11,15:42
Neukázal, no vysvetlil, že som registrovaný, ako platca na SK, čo nechcel vôbec brať do úvahy.
Mám za to, že takých, ako on, bude viac...
Dáša_
21.03.11,15:49
Neukázal, no vysvetlil, že som registrovaný, ako platca na SK, čo nechcel vôbec brať do úvahy.
Mám za to, že takých, ako on, bude viac...

to si kupoval v bežnom obchode?
B1902
21.03.11,15:56
Jednalo sa o kamennú predajňu s elektrickým náradím a chcel som vystaviť FA na moje údaje ( IČO + IČ DPH )....
KEJKA
21.03.11,16:24
ono aj u nás je aj v ČR je podmienka - predajca musí preukázať, že tovar opustí republiku, samotné ičDPH nesatčí.
Takže je s tým papierovačka a bežné obchody sa hádam aj "boja" riskovať aj za cenu straty zákaznika.
Iní to riešia tak, že zakazník podpíše čestné prehlásenie, že tovar vezie na Slovensko /v tomto prípade/.
Iní zasa tak, že predajú s DPH, a ked donesieš doklad, že to prešlo cez hranice, tak ti DPH vrátia /kedysi MAKRO a iné veľké obchody/.
Treba si nájsť iného predajcu.