evka-janekova
21.03.11,16:59
Dobrý den,
mzdová účtovníčka manžela urobil RZD, nedala však manželku do odpočítateľnej položky, bola nezamestnana pol roka potom mala svoj príjem cca 1200€. Učtovníčka dala manželovi ročné zúčtovanie už hotove, že ona s tým nebude nič už robiť. Môžem podať dodatočné daňové prizanie A. Ako mam pri tom postupovať. Rozdiel na vrátenej dani činí cca 550€, čo nie je malá suma.
Dakujem za rady, s týmto som sa ešte nestretla.
Tweety
21.03.11,16:01
Dobrý den,
mzdová účtovníčka manžela urobil RZD, nedala však manželku do odpočítateľnej položky, bola nezamestnana pol roka potom mala svoj príjem cca 1200€. Učtovníčka dala manželovi ročné zúčtovanie už hotove, že ona s tým nebude nič už robiť. Môžem podať dodatočné daňové prizanie A. Ako mam pri tom postupovať. Rozdiel na vrátenej dani činí cca 550€, čo nie je malá suma.
Dakujem za rady, s týmto som sa ešte nestretla.
Manžel si na základe RZD podá DP typu A, uplatní NČ na manželku, samozrejme len ten rozdiel medzi jej príjmami, podporou a NČ.
ekopo
21.03.11,16:02
podať riadne DP typ A, všetko daňovo vysporiadať v ňom
vikinka
21.03.11,16:21
§ 32 ZDP
(9) Ak podá daňové priznanie daňovník, ktorý nebol povinný podať daňové priznanie podľa odsekov 1 a 2, alebo mu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie podľa odseku 3, a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) mu vykonal ročné zúčtovanie podľa § 38, považuje sa toto daňové priznanie za opravné alebo dodatočné daňové priznanie podľa osobitného predpisu, 122a) pričom vykonané ročné zúčtovanie podľa § 38 sa v tomto prípade považuje za podané daňové priznanie.
evka-janekova
22.03.11,17:27
No tak vypisujem DP A, vychádzam z údajov z RZD od zamestnávateľa. Tam mu vznikol preplatok -203€, do ktorého riadku to mam napísať tu sumu, neviem sa z toho raz vysomáriť. Alebo to mam urobiť normálne ako daňové prizanie a oni si od celkového preplatku 754 odpočítajú na DÚ tých 203, či ako?
*agatha*
24.03.11,07:20
dobry den,
toto by zaujimalo aj mna. v ktorom riadku uvediem ten preplatok, ktory bol uz zamestnancovi vyplateny?

dakujem.
evka-janekova
24.03.11,09:40
Uz to mám. Vypíše sa normálne daňové so správnym preplatom. A ako príloha sa dá ročné zúčtovanie od zamestnávateľa, na druhej strane je uvedené koľko a kedy zamestnancovi vyplatili. DÚ vyplatí rozdiel z týchto súm.