ančovička1
21.03.11,17:39
Dobrý večer, rada by som sa opýtala ohľadne vrátenia zaplatenej dane z úrokov. Asi budete mať poniektorí skúsenosť s účtom vedeným v ČSOB v mene CZK. Mám pred sebou výpis z tohto účtu, kde je uvedený úrok /teda môj príjem/ a tiež odvedená daň z tohto úroku. Len tam nie je uvedená mena, takže sa domnievam, že je to tiež v CZK. Alebo sa mýlim?
Ak sú tieto operácie v CZK, je správne, ak použijem na prepočet príslušný kurz v daný deň?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a radu.
Kvaka
21.03.11,16:53
Dobrý večer, rada by som sa opýtala ohľadne vrátenia zaplatenej dane z úrokov. Asi budete mať poniektorí skúsenosť s účtom vedeným v ČSOB v mene CZK. Mám pred sebou výpis z tohto účtu, kde je uvedený úrok /teda môj príjem/ a tiež odvedená daň z tohto úroku. Len tam nie je uvedená mena, takže sa domnievam, že je to tiež v CZK. Alebo sa mýlim?
Ak sú tieto operácie v CZK, je správne, ak použijem na prepočet príslušný kurz v daný deň?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a radu.
Pozri § 31 ods. 3 zákona o dani z príjmov. Pri prepočte dane z úrokov na účtoch v cudzej mene a vkladových listoch znejúcich na cudziu menu, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, použije sa kurz v deň pripísania úrokov daňovníkovi.
Jurimir
21.03.11,18:44
Prosim pekne,
mal som vedeny terminovany ucet za obdobie 4.12.2009 - 4.12.2010 (urok mi bol pripisany na konci tohoto obdobia)
Su moj prijem za 2010 celkove pripisane uroky, alebo len ich pomerna cast pre rok 2010?
Staci k DP pripojit fotokopiu vypisu z uctu, alebo nieco special?
Ak sa nemylim, celkovu vysku uroku musim vyplnit do DP pre fyzicke osoby typ B, oddiel VII 2 riadok a dan z uroku do policka 99??

Dakujem
Kvaka
21.03.11,19:30
Prosim pekne,
mal som vedeny terminovany ucet za obdobie 4.12.2009 - 4.12.2010 (urok mi bol pripisany na konci tohoto obdobia)
Su moj prijem za 2010 celkove pripisane uroky, alebo len ich pomerna cast pre rok 2010?
Staci k DP pripojit fotokopiu vypisu z uctu, áno alebo nieco special?
Ak sa nemylim, celkovu vysku uroku musim vyplnit do DP pre fyzicke osoby typ B, oddiel VII 2 riadok áno a dan z uroku do policka 99?? áno

Dakujem
Úroky sú príjmom v roku 2010, takže idú celé do DP. Odpoveď v texte.