ajnika
21.03.11,18:08
Predala som byt a okrem toho mojim príjmom je len inv. dôchodok a sirotský dôchod. mojej nezaopatrenej dcéry.Pri daňovom priznaní ich uviesť obidva do III.odd.? Môžem si uplatniť nezdaniteľnú časť a ako ju vypočítať?Ďakujem za pomoc
Zoltán Kovács
21.03.11,17:12
Inv. a sirotský dôchodok nie sú zdaniteľnými príjmami, teda do DP sa neuvádzajú.
A príjem z predaja bytu nesplňa podmienky oslobodenia od platenia dane? (5 rokov vlastníctva, alebo 2 roky trvalý pobyt)
ajnika
23.03.11,07:50
Chcela by som ťa ešte poprosiť, Daňové priznanie - VIII.odd tab č. 3 - pri predaji bytu mám uviesť príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti v plnej predajnej sume ako príjem a v plnej kúpnej sume ako výdaj a doložiť k tomu aj kopie zmlúv, alebo len rozdiel medzi kúpnou a predajnou cenou napísať do príjmu a neprikladať kopie? Vopred ti ďakujem za odpoveď. Jana
veronikasad
23.03.11,08:17
Chcela by som ťa ešte poprosiť, Daňové priznanie - VIII.odd tab č. 3 - pri predaji bytu mám uviesť príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti v plnej predajnej sume ako príjem a v plnej kúpnej sume ako výdaj a doložiť k tomu aj kopie zmlúv, alebo len rozdiel medzi kúpnou a predajnou cenou napísať do príjmu a neprikladať kopie? Vopred ti ďakujem za odpoveď. Jana
doplň prosím informácie, na ktoré sa pýta Zolo.
Ak príjem z predaja bytu podlieha zdaneniu, uvádzaš príjmy aj výdavky.
ajnika
23.03.11,08:50
Kúpila a predala som byt, takže rozdiel medzi kúpnou a predajnou cenou bol 3000 € v môj prospech, teda podlieha zdaneniu. Konkrétne som chcela vedieť, či v odd VIII riadok 2 túto sumu 3000 napísať len ako príjem, alebo rozpísať kúpnu cenu ako výdavok a predajnú cenu ako príjem v plnej sume ako je uvedená v kúpnopredajnej zmluve. A treba priložiť fotokopie obidvoch zmlúv?