erpanet
21.03.11,18:25
účtovať
Tweety
21.03.11,17:25
účtovať
A otázka je kde?
erpanet
21.03.11,17:29
ospravedlňujem sa, nejak sa mi podarilo odoslať prázdnu tému. :-)
chcela som sa spýtať, ak firma nakupuje okná, ktoré potom chodí montovať zákazníkom mal by byť tento nákup zrejme účtovaný na účte 504... ale ak kupuje k tomu aj parapetné dosky, sieťky a podobné veci, stále to účtovať ako tovar alebo radšej materiál?
a ako potom účtovať výnosové faktúry? ako výnosy za služby alebo za tovar? dodanie a montáž okien je podľa mňa služba. ak však naúčtujem nákup okien ako tovar a montáž týchto okien ako výnosy za službu, nedá sa potom sledovať marža, či?
poraďte prosím,
ďakujem.
misolga
22.03.11,18:52
ospravedlňujem sa, nejak sa mi podarilo odoslať prázdnu tému. :-)
chcela som sa spýtať, ak firma nakupuje okná, ktoré potom chodí montovať zákazníkom mal by byť tento nákup zrejme účtovaný na účte 504... ale ak kupuje k tomu aj parapetné dosky, sieťky a podobné veci, stále to účtovať ako tovar alebo radšej materiál?
a ako potom účtovať výnosové faktúry? ako výnosy za služby alebo za tovar? dodanie a montáž okien je podľa mňa služba. ak však naúčtujem nákup okien ako tovar a montáž týchto okien ako výnosy za službu, nedá sa potom sledovať marža, či?
poraďte prosím,
ďakujem.
-okná dosky , sieťky, parapetné dosky a ostatné veci účtuješ na 501-materiál(spôsob B..), vedieš skladovú evidenciu kde účtuješ materiál v obstarávacích cenách.Montáž okien účtuješ ako služby cez -602, pričom zo skladu si vystavíš výdajku okien, dosiek....v predajných cenách. Cez účet 504 a 604 účtuješ jedine vtedy ak predávaš tovar ďalej v nezmenenom stave, tým že ho namontuješ už vykonávaš službu pri ktorom spotrebuješ materiál...