Aslusik
21.03.11,18:53
Chcela by som velmi velmi pekne poziadat o pomoc.

SZCO je aj zamestnancom kde mu poskytli v roku 2010 bezurocnu pozicku.

Dali mu doklad - oznamenie kde napisali, ze

je predmetom dane z prijmov, zvyhodnenie zamestnanca, vyplyvajuce z toho, ze nemusi platit uroky z pozicky a ze urok z tejto pozicky cini 50,65 EUR.

Viete mi prosim poradit ako mam toto zyvyhodnenie dat do danoveho priznania B?
Je tento urok vlastne este navyse pripocitam k prijmom zo zavislej cinnosti podla paragrafu 5?

Dakujem vam velmi pekne za pomoc...
Aslusik
22.03.11,08:53
Neviete mi prosim poradit?
Antonia1
22.03.11,09:11
Chcela by som velmi velmi pekne poziadat o pomoc.

SZCO je aj zamestnancom kde mu poskytli v roku 2010 bezurocnu pozicku.

Dali mu doklad - oznamenie kde napisali, ze

je predmetom dane z prijmov, zvyhodnenie zamestnanca, vyplyvajuce z toho, ze nemusi platit uroky z pozicky a ze urok z tejto pozicky cini 50,65 EUR.

Viete mi prosim poradit ako mam toto zyvyhodnenie dat do danoveho priznania B?
Je tento urok vlastne este navyse pripocitam k prijmom zo zavislej cinnosti podla paragrafu 5?

Dakujem vam velmi pekne za pomoc...
DP typ B do oddielu VII riadok 3 napíšeš príjem sumu 50,65
Aslusik
22.03.11,09:51
DAKUJEM Vam ANTONIA velmi pekne za pomoc....pekny den
nika224
22.03.11,10:23
V zmysle § 5 ods. 2 zákona príjmami zo závislej činnosti sú aj príjmy, ktoré spočívajú v inej forme plnenia daňovníkovi od platiteľa týchto príjmov alebo v súvislosti s výkonom závislej činnosti. Preto podľa môjho názoru to nemôže byť v odd. VII medzi kapitálovými príjmami, ide o príjmy zo závislej činnosti.
Aslusik
22.03.11,13:46
Cize, to zvyhodnenie, ten urok mam priratat k prijmom zo zavislej cinnosti paragraf 5 zakona?

Teraz uz naozaj neviem...
nika224
25.03.11,10:21
Áno, to je môj názor. Ak sa mýlim, budem rada, ak ma niekto opraví.
skaspa
25.03.11,11:50
Na problematiku zdaňovania bezúročnej požičky poskytnutej zamestnávateľom svojmu zamestnancovi existujú dva názory. V DÚPP č. 6-7/2009 je na strane 210 a 211 uvedené, že bezúročná pôžička poskytnutá zamestnancovi sa u zamestnanca nezdaňuje, je tam aj uvedené v zmysle akých §§. Nakoľko je to obsiahle nebudem to tu celé prepisovať, tak len stručne "V súvislosti s pôžičkami sa v praxi často, podľa nášho názoru nesprávne, aplikuje ustanovenie § 5 ods. 2 zákona č. 595/2003..."