evinqa
21.03.11,19:54
prosím, poradí mi niekto? ak bol daňovník - szčo v roku 2010 1 mesiac zamestnancom a má potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a preddavku na daň, znamená to, že už to nemusí zahrnúť do daňového priznania?
VieraPopluharova
21.03.11,19:17
Takato SZČO by si mala podať daňove priznanie typu B, kde si do casti uhrn prijmu od zamestnavateľov dáte príjem z potvrdenia od zamestnávateľa, mínus poistne, pokracujete vyplnaním príimy zo živnosti, výdavky zo živnosti, prijem od zamestnavatela scitate s cistym prijmom zo zivnosti, odpočitate nezdanitelnu čiastku na danovníka, pripadne na životne poistenie, dostanete zaklad dane, dan 19 %, v pripade, že mate na potvrdení od zamestnávateľa zrazene preddavky na dan, vpiste ich do kolonky zrazena dan preddavkovo a dostanete vyslednu dan pripadne stratu voci danovemu uradu.
Podotykam je to laicky rozpisane, v pripade, že to potrebujete presne do akych riadkov to vpisať odporučam sa obratit na uctovnicku, pripadne na DU, kde uz su predlzene dni a pracovnici danoveho uradu Vam pomozu s vypisanim danoveho priznania.
evinqa
21.03.11,19:21
dakujem velmi pekne, ospravedlnujem sa za gramaticku chybu, ktoru mam v nazve temy :) vsetko som robila presne tak, ako ste to napisali, len som nevedela, kam doplnit zrazenu dan preddavkovo, preto mi to bolo nelogicke, ze ked uz raz dan z prijmu zo zavislej cinnosti zaplatil, preco by to mal platit znova :) idem to doplnit do danoveho, uvidim, co mi vyjde :) este raz dakujem pekne