evinqa
21.03.11,19:13
ak bol danovnik - szco v roku 2010 jeden mesiac aj zamestnancom, ma potvrdenie o vyske prijmu aj zrazenom preddavku na dan, ma sa tato skutocnost uvadzat aj v danovom priznani? prosim poradte mi niekto, nevyznam sa v tom....dakujem
VieraPopluharova
21.03.11,18:18
vid . odpoved uz vo Vami zadanej teme.
Daniela12345
21.03.11,18:27
Áno. Hľadaj časť - príjmy zo závislej činnosti- § 5 ZDP.
evinqa
21.03.11,18:29
dakujem, uz som to spravila, tak ako ste poradili, kedze mal prijmy zo zivnosti mensie ako nezdanitelna cast na danovnika, teda mensie ako 4025,70 eur, vysiel mu preplatok, ta suma zrazeneho preddavku na dan, je to tak spravne???
SzabM
21.03.11,18:44
Keďže mal príjem podľa §5 (závislá činnosť), zrazená daň sa napíše do r. 101. Nakoľko z podnikania nemá daňovú povinnosť, táto zrazená daň sa mu vráti - je to daňový preplatok uvedený na r. 106. Taktiež vyplň XVI. odd. Žiadosť o jeho vrátenie.
evinqa
21.03.11,18:57
aha, a ked mu vyjde tento preplatok, tak neznamena to istu danovu kontrolu zo strany danoveho uradu? :) alebo je toto hlupa otazka? :)
SzabM
21.03.11,19:04
Nemaj obavu, žiadna kontrola kvôli tomuto z DÚ nehrozí!
veronikasad
21.03.11,19:06
aha, a ked mu vyjde tento preplatok, tak neznamena to istu danovu kontrolu zo strany danoveho uradu? :) alebo je toto hlupa otazka? :)
V prvom príspevku píšeš, že je aj živnostník. Aké DP vyplňaš a kde sú príjmy zo živnosti ?
evinqa
21.03.11,19:07
Nemaj obavu, žiadna kontrola kvôli tomuto z DÚ nehrozí!

super, dakujem ;)
evinqa
21.03.11,19:20
V prvom príspevku píšeš, že je aj živnostník. Aké DP vyplňaš a kde sú príjmy zo živnosti ?

vyplnam DP FO typ B, szco je 6 mesiacov, prijem zo zivnosti mal 4941,- EUR, pri uplatneni 40% pausalnych vydavkov, ma naklady 1976,- EUR, zdravotne odvody vo vyske 223,- eur, tak mu vychazda nulova dan zo zivnosti...
veronikasad
23.03.11,07:02
V prvom príspevku píšeš, že je aj živnostník. Aké DP vyplňaš a kde sú príjmy zo živnosti ?
súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (1)Neužitočné:
evinqa
, nevhodné (0) uprav cituj odpovedať


evinga, ďakujem za "ocenenie".
Ospravedlňujem sa, táto otázka vôbec nesúvisí s prvým príspevkom, ani s tvojou odpoveďou na ňu.

Sľubujem - už sa ťa nebudem na nič pýtať.
Trinástka Banská Bystrica
06.03.12,08:16
Keďže nechcem zakladať novú tému a táto plne vystihuje moju myšlienku t.j.pomoc pri vyplnení...

Mám príjem zo závislej činnosti(počas celého roka) a začal som podnikať (6 mesiacov).Ako SZČO mám rozdiel medzi obratom a nákladmi cca -10000eur. (Prvý rok neplatím odvody). Všetko som uviedol do daňového priznania cez program všetko mi tam pekne nahadzuje akurát mi vypočítava základ dane zo závislej činnosti a neberie do úvahy podnikateľskú kde som v mínuse a teraz neviem či to tak má byť alebo nie.

Mohol by som niekoho skúsenejšieho z vás poprosiť pozrieť sa mi na to v prílohe, iba či som niekde nezabudol uvieš číslo do kolonky ide mi konkrétne o strany 3,4 a 7.

Ďakujem vám za ochotu
babi2
06.03.12,08:22
Keďže nechcem zakladať novú tému a táto plne vystihuje moju myšlienku t.j.pomoc pri vyplnení...

Mám príjem zo závislej činnosti(počas celého roka) a začal som podnikať (6 mesiacov).Ako SZČO mám rozdiel medzi obratom a nákladmi cca -10000eur. (Prvý rok neplatím odvody). Všetko som uviedol do daňového priznania cez program všetko mi tam pekne nahadzuje akurát mi vypočítava základ dane zo závislej činnosti a neberie do úvahy podnikateľskú kde som v mínuse a teraz neviem či to tak má byť alebo nie.

Mohol by som niekoho skúsenejšieho z vás poprosiť pozrieť sa mi na to v prílohe, iba či som niekde nezabudol uvieš číslo do kolonky ide mi konkrétne o strany 3,4 a 7.

Ďakujem vám za ochotu
Strata z podnikania sa nedá kompenzovať s príjmom zo závislej činnosti, takže je to dobre
Trinástka Banská Bystrica
06.03.12,08:34
Aha tam sa sčítavajú vlastne iba plusové hodnoty,
Ďakujem krásne za pomoc :-)