SLSP
21.03.11,19:56
Susedia si zakúpili psa, ktorý neustále bez prestávky šteká a zavýja, pokiaľ majitelia psa neprídu domov z roboty. Je to neznesiteľné, dokonca kvôli štekaniu moje dieťa nevie cez deň spať. Oni tvrdia, že nerušia nočný kľud, a s tým uzavreli tému. Vadí to aj ostatným susedom...
Dá sa s tým niečo spraviť?
buchač
21.03.11,18:59
Susedia si zakúpili psa, ktorý neustále bez prestávky šteká a zavýja, pokiaľ majitelia psa neprídu domov z roboty. Je to neznesiteľné, dokonca kvôli štekaniu moje dieťa nevie cez deň spať. Oni tvrdia, že nerušia nočný kľud, a s tým uzavreli tému. Vadí to aj ostatným susedom...
Dá sa s tým niečo spraviť?

http://www.porada.sk/t162981-stekanie-psa.html
http://www.porada.sk/t98833-susedom-zavyja-pes.html
SLSP
21.03.11,19:04
Ďakujem.
verkaz
22.03.11,14:12
Tu je o tejto téme popísané veľa, tam sa toho dozvieš dosť. V tomto prípade si asi nepomôžete. Záleží od majiteľov psíka, veď im musí byť ľúto, že psík za nimi celý deň smúti.
sito
22.03.11,14:45
A čo keby ste vy začali štekať na majiteľa psa, že ho týra?!
energetik1
22.03.11,15:09
Jedna rodina v paneláku podo mnou mala psa - veľké teľa. Keď odišli do práce, hrozne zavýjal. Viacerí sme sa sťažovali, ale nepomohlo to - majitelia tvrdili, že to nie je možné, veď keď sú doma, tak pes ani nekňukne.
Tak som teda vždy, keď boli doma, z frekvenčného generátoru púšťal 20 kHz cez výkonový zosilňovač a reproduktory. Človek tie frekvencie nepočuje, ale pes sa šiel zblázniť. Zavýjal deň, dva,... Po týždni to nevydržali, dali ho preč a v dome zopäť zavládol kľud.
Inak - mám psov rád, ale do paneláku rozhodne nepatria. Je to týranie psa aj susedov...

Doplnené:
- po fyzikálnej stránke to bolo presne to isté, ako keď niekto v dome hrá na husle (vyludzujú aj vysoké tóny, ktoré ľudia nepočujú, ale psy v susedných bytoch ho hudobne sprevádzajú - zavýjajú), resp. keď na dedinách zapnú miestny rozhlas (generuje vysoké harmonické frekvencie) a psy vyjú na stĺpy s ampliónmi - žartom sa vraví, že komentujú správy miestneho rozhlasu.
Indeed
22.03.11,15:21
Pes ma dnes väčšie PRÁVA ako bežny človek OBČAN ,

takže NIČ nezmožete

PES si može robiť čo len CHCE
verkaz
22.03.11,18:39
Pes predsa nemá rozum, má ho majiteľ a od neho všetko závisí.
Llívia
22.03.11,20:17
Susedia si zakúpili psa, ktorý neustále bez prestávky šteká a zavýja, pokiaľ majitelia psa neprídu domov z roboty. Je to neznesiteľné, dokonca kvôli štekaniu moje dieťa nevie cez deň spať. Oni tvrdia, že nerušia nočný kľud, a s tým uzavreli tému. Vadí to aj ostatným susedom...
Dá sa s tým niečo spraviť?
Ako dlho ho majú? Keď si doniesli psa naši susedia, tiež štekal, pokiaľ neboli doma. Niekedy aj vtedy, keď doma boli. A štekal na všetko, čo sa pred bytovkou pohlo. Po nejakom čase si zvykol, že je doma sám a štekať prestal.

Inak, neverím, že neustále a bez prestávky šteká a zavýja. ;)
Llívia
22.03.11,20:19
Jedna rodina v paneláku podo mnou mala psa - veľké teľa. Keď odišli do práce, hrozne zavýjal. Viacerí sme sa sťažovali, ale nepomohlo to - majitelia tvrdili, že to nie je možné, veď keď sú doma, tak pes ani nekňukne.
Tak som teda vždy, keď boli doma, z frekvenčného generátoru púšťal 20 kHz cez výkonový zosilňovač a reproduktory. Človek tie frekvencie nepočuje, ale pes sa šiel zblázniť. Zavýjal deň, dva,... Po týždni to nevydržali, dali ho preč a v dome zopäť zavládol kľud.
Inak - mám psov rád, ale do paneláku rozhodne nepatria. Je to týranie psa aj susedov...
Zaujímavé, že si týral psa a vôbec ti to nevadilo :confused: Ale bývanie psa v byte za týranie považuješ :confused:
energetik1
22.03.11,20:44
Zaujímavé, že si týral psa a vôbec ti to nevadilo :confused: Ale bývanie psa v byte za týranie považuješ :confused:

No - susedom vôbec nevadilo, že týrali psím zavýjaním celý dom. Tak som si len dovolil im ukázať, čo vlastne robia. Je na to také slovenské príslovie - ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva...
Pes má mať voľný výbeh a tým byt určite nie je. Hlavne pre veľkého psa. No a tie kôpky psích ..oné... okolo panelákov veru nie sú práve príťažlivé. Ani to zavýjanie pre uši susedov. A psy za to naozaj nemôžu - zamyslieť nad sebou by sa mali majitelia.
Mimochodom - nie ste náhodou psíčkarka? S veľkým psom v paneláku?
Želám príjemný večer, prípadne ničím nerušené venčenie na detskom ihrisku...
Llívia
22.03.11,20:52
No - susedom vôbec nevadilo, že týrali psím zavýjaním celý dom. Tak som si len dovolil im ukázať, čo vlastne robia. Je na to také slovenské príslovie - ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva...
Pes má mať voľný výbeh a tým byt určite nie je. Hlavne pre veľkého psa. No a tie kôpky psích ..oné... okolo panelákov veru nie sú práve príťažlivé. Ani to zavýjanie pre uši susedov. A psy za to naozaj nemôžu - zamyslieť nad sebou by sa mali majitelia.
Mimochodom - nie ste náhodou psíčkarka? S veľkým psom v paneláku?
Želám príjemný večer, prípadne ničím nerušené venčenie na detskom ihrisku...
Ha-ha-ha, som sa pobavila. Žeby som išla na detské ihrisko venčiť mojich škrečkov? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: No, nedá sa povedať, žeby sa mi kvôli tomu chcelo prejsť XY km, aby som nejaké našla.
PS: Aby sa vám po čase nezačalo ozývať... ;)
energetik1
23.03.11,06:27
Už sa ozvalo. Zvolili ma za zástupcu vlastníkov, okrem iného aj čistím detské ihrisko pod oknami a vyhadzujem z neho psíčkarov. No a trocha korenia na miestach v dome, ktoré psy pravidelne oštiavali, tiež dokázalo zázraky...
zk24
23.03.11,06:37
Ja mam tiez psika mensieho vzrastu, nebyva skoro nikdy sam doma, ale obcas ano. A nesteka. Teraz sa vsak stahujeme a dufam, ze si na nove prostredie rychlo zvykne a nebude susedom otravovat zivot.

ja som sice "psickar", no neverim tomu, ze sa s tym neda nic robit ked psik cez den steka. Treba psika natocit na kameru, zistit co cez den robi, preco steka, a pripadne sa odborne s niekym poradit. Ked sa vie pes naucit robit kotrmelce, verim tomu ze sa vie naucit aj byt ticho.

Takze ja si osobne myslim ze na 99 percent za to moze lahostajnost majitelov.

Peace !
Llívia
23.03.11,06:45
ZK24, 1000 % súhlas.
(Na NGC dávajú dokumentárny seriál "Znalec psej duše". Ten chlap dokáže zázraky - psov vie odnaučiť a prevychovať aj od iných zlozvykov/návykov než je len štekanie.)
zk24
23.03.11,06:47
Poznam ten serial, mam ho na DVD vsetky diely ;) Je super. A takisto este: "Já, nebo pes".

Ked niekomu poviete ze jeho pes steka, tak vam akurat odvrkne - "A co mam s tym robit". Tak ja mam protiotazku teda: "A co ste sa uz pokusil spravit preto, aby prestal".....
srska
23.03.11,06:52
Jedna rodina v paneláku podo mnou mala psa - veľké teľa. Keď odišli do práce, hrozne zavýjal. Viacerí sme sa sťažovali, ale nepomohlo to - majitelia tvrdili, že to nie je možné, veď keď sú doma, tak pes ani nekňukne.
Tak som teda vždy, keď boli doma, z frekvenčného generátoru púšťal 20 kHz cez výkonový zosilňovač a reproduktory. Človek tie frekvencie nepočuje, ale pes sa šiel zblázniť. Zavýjal deň, dva,... Po týždni to nevydržali, dali ho preč.
ja som podobne plašil "sráčov" pod našimi balkónmi. pomohlo ale jak tak kukám znovu to budem musieť realizovať lebo kôpky pod balkónmi pribúdajú.


vie niekto poradiť? http://www.porada.sk/t102569-p4-cena-ornej-pody.html#post1697894
verkaz
23.03.11,14:44
Ja mán v byte psíka stredného vzrastu a nešteká vôbec. Zo začiatku plakal, keď zostal sám ale už sa od toho odnaučil. Mám len jeden problém a to , že dom stojí blízko cesty a keď ide záchranka, tak na jej zvuk odpovedá zavíjaním. Ale za chvíľu prestane. A to robí či sme doma alebo nie. Ako keby cítil, že sa niečo zlé udialo.
Čo sa týka tých "kôpok" tak o tom je tu viacej tém a dalo by sa o tom hovoriť stále dookola.
Môj osobný názor je ten, že poplatok za psov je dosť veľký nato, aby mohlo mesto zakúpiť zakúpiť na tieto hovienka vysávač, ako je to už vo viacerých mestách. A okolo domov - to je zase len a len v ľuďoch, ten psík nevie, že to nemá robiť ale urobiť to predsa musí.
lubko6394
23.03.11,17:14
Ja mán v byte psíka stredného vzrastu a nešteká vôbec. Zo začiatku plakal, keď zostal sám ale už sa od toho odnaučil. Mám len jeden problém a to , že dom stojí blízko cesty a keď ide záchranka, tak na jej zvuk odpovedá zavíjaním. Ale za chvíľu prestane. A to robí či sme doma alebo nie. Ako keby cítil, že sa niečo zlé udialo.
Čo sa týka tých "kôpok" tak o tom je tu viacej tém a dalo by sa o tom hovoriť stále dookola.
Môj osobný názor je ten, že poplatok za psov je dosť veľký nato, aby mohlo mesto zakúpiť zakúpiť na tieto hovienka vysávač, ako je to už vo viacerých mestách. A okolo domov - to je zase len a len v ľuďoch, ten psík nevie, že to nemá robiť ale urobiť to predsa musí.

Nie celkom súhlasím. Psíčkár vidí len seba, svojho psa a poplatky. Jednoducho si myslí, že ked platí, tak jeho pes môže srať kde chce a kedže má zaplatené tak je povinnosťou vyberateľa poplatkov tie hovná odstrániť. Oproti tomu je právo na nejaký nerušený pohyb pre nepsíčkárov, aby sa mohli prechádzať bez rizik šliapnutia do samosprávou neodprataného exrementu a netušiacich ako sa zachová na voľno pustený pes aj ked by bol s náhubkom, zvlášť ked idú s malým dieťaťom. To, že majiteľ si myslí, že jeho pes je hravý a neškodný, je síce pekné, ale ruku na srdce, ako si tú situáciu vyhodnotíte ako babička na prechádzke, ktorá toho psa vôbec nepozná ? Možno je to zvrhlé, ale ako najlepším riešením by asi bolo spoplatniť vychádzky psa po verejných priestranstvách tak, ako sú spoplatnené nákladiaky na dialniciach. Ak ho máš doma, alebo na svojom dvore poplatok 0 Eur, ak vyjdeš von, platba za prejdené metre.

Ak by bol tender na výber psieho mýta s radosťou sa ho zúčastním,ak podmienky budú podobné ako u tých diaľničných.
verkaz
23.03.11,18:15
Celkom sa mi páči tvoj názor. Mňa ide rozhodiť, keď teraz na jar, keď ešte nie je tráva, tak vidíš len psie extrementy. Veď ten, kto má svojho psa rád, tak mu nevadí po ňom upratať. Ale to by museli byť vyznačené aj odpadkové koše a v prípade tvojho nápadu o spoplatnení venčenia, by musel byť vyhradený priestor, kde by sa mohlo venčiť.
Ale táto téma sa stále točí dookola a tu ju nevyriešime.
Llívia
23.03.11,18:44
Na čo vlastne slúži poplatok za psa? Čo zaň poskytne mesto/obec vlastníkovi psa?

Lubko6394, keď spoplatňovať, tak všetko. Ideš s deckom na detské ihrisko? Zaplať vstupné, veď tvoje decko opotrebúva vybavenie ihriska a robí bordel + sú ďalšie náklady na údržbu ihriska, ale osoh z neho má len pár vyvolených. Ideš na verejné priestranstvo? Zaplať "mýto" - bude sa zaň odstraňovať bordel, ktorý narobia ľudia. To, že ty bordel nerobíš - no a? Zaplať, lebo sa hľadí na teba ako na vinného z robenia bordelu.
zk24
24.03.11,06:53
Možno je to zvrhlé, ale ako najlepším riešením by asi bolo spoplatniť vychádzky psa po verejných priestranstvách tak, ako sú spoplatnené nákladiaky na dialniciach. Ak ho máš doma, alebo na svojom dvore poplatok 0 Eur, ak vyjdeš von, platba za prejdené metre.

Ak by bol tender na výber psieho mýta s radosťou sa ho zúčastním,ak podmienky budú podobné ako u tých diaľničných.

Aby si nezistil potom, ze z dovodu setrenia ludi, sa budu vsetci pohybovat do 5m od brany, a teda vsetko co mas teraz rozhadzane po celom sidlisku budes mat na piatich metroch :D

Ja som skor za vysoke pokuty. Ja si po psikovi zbieram vsetko, aj ked si donesie z lesa nejaku haluzku a pusti ju pred branou na zem, tak ju odnesiem do kosa. Chodime na dlhe prechadzky, aj 10km denne. Okolo sidliska sa ani nezdrzujeme, iba vynimocne. Ak by som mala platit myto za prejdene metre :D tak ho budem nosit na rukach :D :D :D :D
zk24
24.03.11,07:00
Na čo vlastne slúži poplatok za psa? Čo zaň poskytne mesto/obec vlastníkovi psa?



No ja si osobne myslim ze to neni az take strasne, ten poplatok. Platime cca 66 € ročne. Co je mesacne 5,5 € mesacne. Ked si vezmem ze pouzivam verejny speciálny "kontajner" denne, a miniem denne cca 2 sáčky = 60 sáčkov za mesiac.

5,5 € /60ks = 0,09 € /ks

Takze mi ten poplatok vobec nevadi vzhladom na to, ze tých 9 centov zahrna poplatok kontajnera, sluzbu s vypratanim a podobne.

Ja som za to aby sa vyberali pokuty za znecistovanie prostredia !!! A kludne velke pokuty. A nie len za to co naspinia psy, ale aj za spaky na ulici, za vyhodene servitky, vyplute zuvacky a podobne veci...
verkaz
24.03.11,07:50
Bohužiaľ ani tie pokuty sa nemôžu vyberať ak nie sú označené odpadkové koše. U nás sa stal prípad, že mestská polícia udelila pokutu za znečisťovanie priestranstva a vlastník psa sa odvolal na prokuratúru a mestská polícia bola ešte pokarhaná od prokuratúry, že ten občan mal pravdu, že extrement nemal kde vyhodiť.
Padnuté na hlavu.
Za ten poplatok za psa mesto pre týchto platičov nerobí nič. Takže môj osobný názor je, že nech ešte zvýšia poplatok a zakúpia vysávač, kde by sa extrementy mohli vysávať.
Niektorých vlastníkov psíkov nedonúti nič to zodvihnúť.
Ale ako som už písala vyššie, krútime sa stále dookola. Stretávame sa tu milovníci zvierat ako aj odporci, tak navrhujem uzatvoriť túto tému.
Llívia
24.03.11,09:11
No ja si osobne myslim ze to neni az take strasne, ten poplatok. Platime cca 66 € ročne. Co je mesacne 5,5 € mesacne. Ked si vezmem ze pouzivam verejny speciálny "kontajner" denne, a miniem denne cca 2 sáčky = 60 sáčkov za mesiac.

5,5 € /60ks = 0,09 € /ks

Takze mi ten poplatok vobec nevadi vzhladom na to, ze tých 9 centov zahrna poplatok kontajnera, sluzbu s vypratanim a podobne.

Ja som za to aby sa vyberali pokuty za znecistovanie prostredia !!! A kludne velke pokuty. A nie len za to co naspinia psy, ale aj za spaky na ulici, za vyhodene servitky, vyplute zuvacky a podobne veci...
U nás nie sú špeciálne kontajnery, žiadny psíčkar vrecko na exkrementy nedostane, ak po psovi neuprace jeho majiteľ, neuprace nikto - tak sa pýtam ešte raz: na čo slúži poplatok za psa? :confused: U nás ho platia aj tí, čo majú rodinný dom a so psom v živote nikdy neboli pred vlastnou bránou.

Namiesto pokút to riešiť verejno-prospešnými prácami spočívajúcimi v zbieraní exkrementov po iných nezodpovedných psíčkaroch (najlepšie na miestach a v čase, kadiaľ chodí najviac ľudí) - už jeden takýto trest by mal zázračný účinok :D:D:D

K poslednej vete ešte: za žuvačky, za bordel hodený na zem namiesto do koša, za pľuvance...
Llívia
24.03.11,09:13
Bohužiaľ ani tie pokuty sa nemôžu vyberať ak nie sú označené odpadkové koše. U nás sa stal prípad, že mestská polícia udelila pokutu za znečisťovanie priestranstva a vlastník psa sa odvolal na prokuratúru a mestská polícia bola ešte pokarhaná od prokuratúry, že ten občan mal pravdu, že extrement nemal kde vyhodiť.
Padnuté na hlavu.
Za ten poplatok za psa mesto pre týchto platičov nerobí nič. Takže môj osobný názor je, že nech ešte zvýšia poplatok a zakúpia vysávač, kde by sa extrementy mohli vysávať.
Niektorých vlastníkov psíkov nedonúti nič to zodvihnúť.
Ale ako som už písala vyššie, krútime sa stále dookola. Stretávame sa tu milovníci zvierat ako aj odporci, tak navrhujem uzatvoriť túto tému.
Tak treba zmeniť zákon. Či by bol kôš, alebo by nebol kôš, bola by povinnosť zodvihnúť to.

Doplním: Myslela som to tak, že by nezodpovedný psíčkar dostal pokutu za neupratanie po psovi aj v prípade, že by mestá/obce nemali špeciálne koše na psie exkrementy.
buchač
24.03.11,09:32
Tak treba zmeniť zákon. Či by bol kôš, alebo by nebol kôš, bola by povinnosť zodvihnúť to.
...ani ten nepomôže ...;)


Trochu prenesene ...

Príde američan do Anglicka a obdivuje tie ich udržiavané záhrady .
Nedá mu a preto sa opýta znalého :
" Ako to , že máte také krásne trávniky ? "
" No to je tak , ...občas preorieme , pohnojíme , pokosíme ........"
" Ale veď aj u nás takto robíme ...:confused:..."

" No hej , ale ROBÍTE TO 300 rokov ....????? "
andreaS
24.03.11,09:43
som mimo hlavnej temy... no chcem sa podelit s nasou skusenostou...

zacali sme vencit na sidlisku (predtym sme chodili na pole, ale je tam vela sucheho a nechcem aby mi to psy nosili domov), tak zbierame ich "vyrobky" ... a u nas na sidlisku je jeden kos aj s igelitovymi vreckami... asi ziadne speci, ekologicke, rozkladatelne... niekedy tam nie su (mame so sebou svoje pre istotu) ale deti ich rozhadzu kade-tade ... a boli sme v petrzalke minuly tyzden a tam je kosov viac a pri nich su ale papierove vrecka a vnutri maju kartonovu jednorazovu jednoduchu lopatku... a to sa mi zda o dost ekologickejsie ...
zk24
24.03.11,10:17
som mimo hlavnej temy... no chcem sa podelit s nasou skusenostou...

zacali sme vencit na sidlisku (predtym sme chodili na pole, ale je tam vela sucheho a nechcem aby mi to psy nosili domov), tak zbierame ich "vyrobky" ... a u nas na sidlisku je jeden kos aj s igelitovymi vreckami... asi ziadne speci, ekologicke, rozkladatelne... niekedy tam nie su (mame so sebou svoje pre istotu) ale deti ich rozhadzu kade-tade ... a boli sme v petrzalke minuly tyzden a tam je kosov viac a pri nich su ale papierove vrecka a vnutri maju kartonovu jednorazovu jednoduchu lopatku... a to sa mi zda o dost ekologickejsie ...

Ja som z Petrzalky a presne o tychto sackoch hovorim. Su papierove, s naberackou, takze zbieranie po psikovi je absolutne "ciste" a aj ekologicke. A este na sacku je pekny psik ktory ti podakuje ze to po nom zbieras :)

Myslela som ze su tieto kose po celom slovensku. V SC aj BA kde byvam su na kazdom rohu. Pomaly pred kazdym panelakom.
SLSP
24.03.11,10:22
Ako dlho ho majú? Keď si doniesli psa naši susedia, tiež štekal, pokiaľ neboli doma. Niekedy aj vtedy, keď doma boli. A štekal na všetko, čo sa pred bytovkou pohlo. Po nejakom čase si zvykol, že je doma sám a štekať prestal.

Inak, neverím, že neustále a bez prestávky šteká a zavýja. ;)

Majú ho pol roka, zo začiatku s ním boli doma. A zhruba 2 mesiace je pes sám doma a ešte vždy si nezvykol.
A kľudne môžete prísť k nám a budete počuť, že to štekanie+zavýjanie trvá niekoľko hodín a v kuse!
andreaS
24.03.11,10:31
Ja som z Petrzalky a presne o tychto sackoch hovorim. Su papierove, s naberackou, takze zbieranie po psikovi je absolutne "ciste" a aj ekologicke. A este na sacku je pekny psik ktory ti podakuje ze to po nom zbieras :)

Myslela som ze su tieto kose po celom slovensku. V SC aj BA kde byvam su na kazdom rohu. Pomaly pred kazdym panelakom.

bolo by super keby aj u nas mysleli ekologickejsie... a nedavali tam obycajne igelitove vrecka... ako to potom riesia, ked maju "hnojivo" :D v igelite ? (myslim uz samotnu likvidaciu odpadu zo "psieho" kosa)... a tiez by aj tym detom rodicia mohli vysvetlit, nech tie vrecka nechaju tak...
zk24
24.03.11,10:32
Typický príklad bezcharakterných susedov.... myslim si ze s tym asi moc nezmozes. Zavýjanie v bytovke je pocut az na autobusovu zastavku.....
zk24
24.03.11,10:33
bolo by super keby aj u nas mysleli ekologickejsie... a nedavali tam obycajne igelitove vrecka... ako to potom riesia, ked maju "hnojivo" :D v igelite ? (myslim uz samotnu likvidaciu odpadu zo "psieho" kosa)... a tiez by aj tym detom rodicia mohli vysvetlit, nech tie vrecka nechaju tak...

Tie nase sacky su take super, ze mam pocit ze niektori ludia si ich nosia domov pre deti na desiatu. Lebo nechapem kam sa tak rychlo stratia vzdy, ked su nove... a pritom mam pocit ze ti co zbierame, ze nas je len par.
andreaS
24.03.11,10:35
Majú ho pol roka, zo začiatku s ním boli doma. A zhruba 2 mesiace je pes sám doma a ešte vždy si nezvykol.
A kľudne môžete prísť k nám a budete počuť, že to štekanie+zavýjanie trvá niekoľko hodín a v kuse!

bola by som zrela na psychiatriu... aj ked psy milujem, neznasam nezodpovednych majitelov... ak nemaju cas alebo si nevedia rady s vycvikom, tak sa treba obratit na odbornika...

zakladom vychovy samostatnosti je aj to, ze ked ucime psika byt sameho doma, opakujeme tu istu formulku... ak pes knuci, tak nevstupujeme... treba "vymaknut" ked je ticho a vojst rovnako nerusene potichu domov, bez velkych ovacii, vyzliect sa, vyzut a potom jemne pochvalit psika...

inak co je to za rasu?
andreaS
24.03.11,10:36
Tie nase sacky su take super, ze mam pocit ze niektori ludia si ich nosia domov pre deti na desiatu. Lebo nechapem kam sa tak rychlo stratia vzdy, ked su nove... a pritom mam pocit ze ti co zbierame, ze nas je len par.

my sme si zo 3 vzali so sebou :D takze je mozne, ze takych ako my je viac... ale neboli sme chamtivy, fakt len tri ;)
zk24
24.03.11,10:39
my sme si zo 3 vzali so sebou :D takze je mozne, ze takych ako my je viac... ale neboli sme chamtivy, fakt len tri ;)

:D :D :D

ja mam 1 v aute, 1 v kabelke a 1 doma. Ked ideme z domu, ideme rovno so sackom... ved nikdy clovek nevie ci stihnete dojst k sackom vonku, takze s jednym ideme z domu, pozbierame, vyhodime a hned odtrhneme dalsi :)

Vzdy disponujeme troma :D :D :D To znamena ze mame o 2ks viac ako je pridel :)
sito
24.03.11,14:30
Nie celkom súhlasím. Psíčkár vidí len seba, svojho psa a poplatky. Jednoducho si myslí, že ked platí, tak jeho pes môže srať kde chce a kedže má zaplatené tak je povinnosťou vyberateľa poplatkov tie hovná odstrániť. Oproti tomu je právo na nejaký nerušený pohyb pre nepsíčkárov, aby sa mohli prechádzať bez rizik šliapnutia do samosprávou neodprataného exrementu a netušiacich ako sa zachová na voľno pustený pes aj ked by bol s náhubkom, zvlášť ked idú s malým dieťaťom. To, že majiteľ si myslí, že jeho pes je hravý a neškodný, je síce pekné, ale ruku na srdce, ako si tú situáciu vyhodnotíte ako babička na prechádzke, ktorá toho psa vôbec nepozná ? Možno je to zvrhlé, ale ako najlepším riešením by asi bolo spoplatniť vychádzky psa po verejných priestranstvách tak, ako sú spoplatnené nákladiaky na dialniciach. Ak ho máš doma, alebo na svojom dvore poplatok 0 Eur, ak vyjdeš von, platba za prejdené metre.

Ak by bol tender na výber psieho mýta s radosťou sa ho zúčastním,ak podmienky budú podobné ako u tých diaľničných.

Llívia (http://www.porada.sk/member.php?u=37215) Včera, 08:44 PM
Na čo vlastne slúži poplatok za psa? Čo zaň poskytne mesto/obec vlastníkovi psa?

Lubko6394, keď spoplatňovať, tak všetko. Ideš s deckom na detské ihrisko? Zaplať vstupné, veď tvoje decko opotrebúva vybavenie ihriska a robí bordel + sú ďalšie náklady na údržbu ihriska, ale osoh z neho má len pár vyvolených. Ideš na verejné priestranstvo? Zaplať "mýto" - bude sa zaň odstraňovať bordel, ktorý narobia ľudia. To, že ty bordel nerobíš - no a? Zaplať, lebo sa hľadí na teba ako na vinného z robenia bordelu.

To fakt si niekto myslí, že v jeho živote je niečo zadarmo? Nie! Každý zaplatí najvyššiu cenu. Niektorí v živote na život doplácajú, je ich väčšina! Aj zvieratá. A vraj, život. Alebo, živorenie v živote?
lubko6394
25.03.11,07:12
Llívia (http://www.porada.sk/member.php?u=37215) Včera, 08:44 PM
Na čo vlastne slúži poplatok za psa? Čo zaň poskytne mesto/obec vlastníkovi psa?

Lubko6394, keď spoplatňovať, tak všetko. Ideš s deckom na detské ihrisko? Zaplať vstupné, veď tvoje decko opotrebúva vybavenie ihriska a robí bordel + sú ďalšie náklady na údržbu ihriska, ale osoh z neho má len pár vyvolených. Ideš na verejné priestranstvo? Zaplať "mýto" - bude sa zaň odstraňovať bordel, ktorý narobia ľudia. To, že ty bordel nerobíš - no a? Zaplať, lebo sa hľadí na teba ako na vinného z robenia bordelu.

To fakt si niekto myslí, že v jeho živote je niečo zadarmo? Nie! Každý zaplatí najvyššiu cenu. Niektorí v živote na život doplácajú, je ich väčšina! Aj zvieratá. A vraj, život. Alebo, živorenie v živote?

A čo ty neplatíš dane za byt, úpozemok, garáž ? Neplatíš za smeti, plynomer, elektromer, vodomer aj ked nič nespotrebuješ ? A o daniach z príjmu, odvodoch, RTVS, daždovej vode, ZRPŠ, spotrebných daniach a DPH radšej pomlčím.
Takže cvakáme za všetko, bez ohľadu na mieru využívania. Len nám nikto nedá šancu aby sme si rozhodli čo vlastne chceme a čo to bude stáť.

Niekomu stačí chatrč postavená na cudzom pozemku, niekomu zas vyhovuje zámoček na železničnom.

A my, čo máme iné predstavy to riešime dľa zákona, berieme hypotéky, zakladáme témy ako ušetriť, alebo ako spravodlivo rozpočítať náklady na teplo...

Čo sme si vybrali máme, a aspoň si tu môžeme trocha pofúkať rany osudu.
Ufinka
30.03.11,12:06
Bohužiaľ ani tie pokuty sa nemôžu vyberať ak nie sú označené odpadkové koše. U nás sa stal prípad, že mestská polícia udelila pokutu za znečisťovanie priestranstva a vlastník psa sa odvolal na prokuratúru a mestská polícia bola ešte pokarhaná od prokuratúry, že ten občan mal pravdu, že extrement nemal kde vyhodiť.
Padnuté na hlavu.
Za ten poplatok za psa mesto pre týchto platičov nerobí nič. Takže môj osobný názor je, že nech ešte zvýšia poplatok a zakúpia vysávač, kde by sa extrementy mohli vysávať.
Niektorých vlastníkov psíkov nedonúti nič to zodvihnúť.
Ale ako som už písala vyššie, krútime sa stále dookola. Stretávame sa tu milovníci zvierat ako aj odporci, tak navrhujem uzatvoriť túto tému.


Lenze co sa tyka Brezna, ludia tam platia dan za psa vo vyske 50EUR ( co je viac ako hl. meste SR ) a mesto nerobi vobec nic pre psickarov :mad: ( pred tym sme mali 16rokov psika , cize uz dost dlho ) a ludia niektori ani nevedia ze treba zbierat po psikoch kedze sacky im MU neposkytne a nespravi ani osvetu a vobec co je vo VZN mesta Brezna?
Pardooon tento rok zevraj rozdavali trapne igelitove sacky par..som pocula

Boze taka som rada, ze uz zijem v hl.meste a je tu dostatok sackov s kosmi a aj nasa MC pouziva vysavac na exkrementy...len mi chybaju nej. volne vybehy ohradene...
samozrejme ze ja po mojom vzdy dvihnem,lebo mi tiez nie je prijemne slapnut do nej.... alebo nedaj boze by si moj psik mlsol nejakeho ...
zk24
30.03.11,12:10
V BA platime 66 €
Ufinka
30.03.11,12:15
cast Nove mesto?

v Ruzinove a Petrzalke ( hovorim o malom psovi, lebo tam je to podla velkosti psa) a Karlovke je to cca 35 EUR
zk24
30.03.11,12:25
cast Nove mesto?

v Ruzinove a Petrzalke ( hovorim o malom psovi, lebo tam je to podla velkosti psa) a Karlovke je to cca 35 EUR

Petrzalka. Hm... asi "stredny" pes... to je nejako podla vysky...
Ufinka
30.03.11,12:27
Ano podla kohutika, znama ma yorka a je z Petrzalky...
Ufinka
30.03.11,12:31
...len tak na okraj, ked som bola nahlasovat psa na MU, dotycna pani pracovnicka mi na moju otazku: Preco sa neplati dan za psa ako v Petrzalke podla velkosti? ...platit za civavu a vlkodava tu istu dan je velky rozdiel

VIETE, ale maly pes spravi viac hluku!!! :)

to je teda odpoved
zk24
30.03.11,17:05
Vies co to je odpratat potom tolko hluku? Ked to nechate len tak pohodene vo vzduchu...

:D
Llívia
30.03.11,17:52
Ahá, tak poplatok za psa je vlastne poplatok za znečisťovanie ovzdušia hlukom.:D:D:D
willma
30.03.11,20:38
...len tak na okraj, ked som bola nahlasovat psa na MU, dotycna pani pracovnicka mi na moju otazku: Preco sa neplati dan za psa ako v Petrzalke podla velkosti? ...platit za civavu a vlkodava tu istu dan je velky rozdiel

VIETE, ale maly pes spravi viac hluku!!! :)

to je teda odpoved ono rozmýšľam po prečítaní tohto príspevku: čo tak naučiť čivavku na mačací záchod, šak to nie je ani pes.
PS: aby ste si nemysleli, moja mamina má čivaviaka - naozaj to nie je pes, len sa tak tvári a keď zbadá niečo o chlp väčšie od neho tak pindá na celú ulicu. (a mamina po ňom ten jeden drobeček pokaždé zoberie.)
4l3na
10.10.15,18:21
skúste sa normálne porozprávať so susedmi či by neboli ochotní psa od toho štekania odnaučiť, je viac spôsobov ako to dosiahnuť, niektoré zabrať môžu, niektoré nie
kopretinka
10.10.15,18:53
skúste sa normálne porozprávať so susedmi či by neboli ochotní psa od toho štekania odnaučiť, je viac spôsobov ako to dosiahnuť, niektoré zabrať môžu, niektoré nie
odpovedáš na 5 rokov starú otázku.
4l3na
14.10.15,17:38
skúste sa normálne porozprávať so susedmi či by neboli ochotní psa od toho štekania odnaučiť, je viac spôsobov ako to dosiahnuť, niektoré zabrať môžu, niektoré nie
odpovedáš na 5 rokov starú otázku.

nejak som si toho nevšimla :D ale tak nevadí, ľudia sem zablúdia aj dnes :)