snehulienka
29.12.05,16:32
Ahojte, mam jednu otazku. Podnikatel v jednoduchom uctovnictve ukoncil cinnost k 30/6/05. K 30/6/05 som urobila uzavierkove operacie. Zostava mi este jedna nevysporiadana vec. Ma este dlhodoby majetok v urcitej zostatkovej cene. Co s tymto majetkom? Odpisy sa z neho sa pocitat nemozu. Mam ho v celej zostatkovej cene niekam preuctovat?
Dakujem.
ALDA
29.12.05,15:53
Vyradiť v ZC.
STRELEC
29.12.05,16:49
Ahojte, mam jednu otazku. Podnikatel v jednoduchom uctovnictve ukoncil cinnost k 30/6/05. K 30/6/05 som urobila uzavierkove operacie. Zostava mi este jedna nevysporiadana vec. Ma este dlhodoby majetok v urcitej zostatkovej cene. Co s tymto majetkom? Odpisy sa z neho sa pocitat nemozu. Mam ho v celej zostatkovej cene niekam preuctovat?
Dakujem.Predpokladám, že neplatca DPH: pred 30.06.2005 by som previedol onen dlhodobý majetok do osobného užívania. Zdá sa mi to primeranejšie a u FO použiteľné najmä ak sa jedná o neodpísaný majetok.
Manual
29.12.05,19:32
Predpokladám, že neplatca DPH: pred 30.06.2005 by som previedol onen dlhodobý majetok do osobného užívania. Zdá sa mi to primeranejšie a u FO použiteľné najmä ak sa jedná o neodpísaný majetok.
Veď hej, ALDA to predpokladám tak myslela. Že sa vyradí z majetku firmy do os. užívania.
snehulienka
30.12.05,14:48
Vyradiť v ZC.
este som nemala v jednoduchom ucte majetok. Ako zauctujem vyradenie majetku v pripade ak ide o prevod do osobneho uzivania a ako ak ho nevyradi? Dakujem
Manual
30.12.05,14:54
este som nemala v jednoduchom ucte majetok. Ako zauctujem vyradenie majetku v pripade ak ide o prevod do osobneho uzivania a ako ak ho nevyradi? Dakujem
Čo sa týka PD tak tam neeviduješ nič, len na karte HIM dáš vyradenie napr. 31.12.2005 do osobného užívania. Pri prechode do r. 2006 SW tento vyradený DM už nebude evidovať. A to je všetko.
A ak ho nevyradí ? Tak tam nič nerobíš stav zostáva nezmenený.
ALDA
30.12.05,15:43
Ak robíš v softe, tak Ti automaticky zaúčtuje odpisy!
Keď sa ruší firma, neviem prečo by tam majetok mal zostať?!