rpi
21.03.11,20:46
Ahojte poraďáci! :)

Chcel by som sa opýtať, že ako by som mal zaúčtovať v JÚ úroky na BÚ a daň z úrokov?

Riešiť to ako: ÚROKY: Príjem - Iný zdaniteľný príjem a DAŇ: Výdavok - Iný neovplyvňujúci daň z príjmu

alebo ma tam napadá aj ďalšia možnosť:
ÚROKY: Príjem - Príjem zdanený zrážkou u zdroja a DAŇ: Výdavok - Daň z príjmov

Chcel by som sa tiež opýtať, že či osobná spotreba z BÚ je účtovaná správne ako "Výdavok - Iný neovplyvňujúci základ dane".

Dopredu ďakujem za odpovede :)
karpis
21.03.11,20:13
Ahojte poraďáci! :)

Chcel by som sa opýtať, že ako by som mal zaúčtovať v JÚ úroky na BÚ a daň z úrokov?

Riešiť to ako: ÚROKY: Príjem - Iný zdaniteľný príjem a DAŇ: Výdavok - Iný neovplyvňujúci daň z príjmu áno

alebo ma tam napadá aj ďalšia možnosť:
ÚROKY: Príjem - Príjem zdanený zrážkou u zdroja a DAŇ: Výdavok - Daň z príjmov

Chcel by som sa tiež opýtať, že či osobná spotreba z BÚ je účtovaná správne ako "Výdavok - Iný neovplyvňujúci základ dane". áno

Dopredu ďakujem za odpovede :)
Odpovede v texte
ivti
06.02.12,13:30
...pokiaľ ide o účtovanie úrokov v roku 2011, tak odpoveď nie je celkom správna. Účtovanie úroku: príjem neovplyvňujúci základ dane z príjmov.
veronikasad
06.02.12,13:31
Ahojte poraďáci! :)

Chcel by som sa opýtať, že ako by som mal zaúčtovať v JÚ úroky na BÚ a daň z úrokov?

Riešiť to ako: ÚROKY: Príjem - Iný zdaniteľný príjem a DAŇ: Výdavok - Iný neovplyvňujúci daň z príjmu

alebo ma tam napadá aj ďalšia možnosť:
ÚROKY: Príjem - Príjem zdanený zrážkou u zdroja a DAŇ: Výdavok - Daň z príjmov

Chcel by som sa tiež opýtať, že či osobná spotreba z BÚ je účtovaná správne ako "Výdavok - Iný neovplyvňujúci základ dane".

Dopredu ďakujem za odpovede :)
Druhá možnosť je správna - tiež to tak účtujem.
Príjem zdanený zrážkou=PNZD
Daň z príjmov=VNZD