pivko
22.03.11,05:28
Máte nejaký zlepšovák ako kotviť lustre do SDK /okrem už známych hmoždiniek do SDKú:D aby to poriadne držalo aj ťažší luster?
220870
22.03.11,04:36
Prevŕtať zvrchu (nepodareným) SMER-om dolu.Nepíšeš čo je nad sdk,šikmé podkrovie ,železobeton .....?
pivko
22.03.11,04:42
Prevŕtať zvrchu (nepodareným) SMER-om dolu.Nepíšeš čo je nad sdk,šikmé podkrovie ,železobeton .....?
Aj jedno aj druhé, svietiť budem aj v podkroví:D
220870
22.03.11,04:51
Ak je ťažký ,tak do betonového stropu oceľovú rozpernú kotvu.V podkroví jedine do hrady .Ťažký kus lustra nemusí udržať ani CD-čko.
pivko
22.03.11,10:40
Ak je ťažký ,tak do betonového stropu oceľovú rozpernú kotvu.V podkroví jedine do hrady .Ťažký kus lustra nemusí udržať ani CD-čko.
Ako vyzerá ta kotva?Akú ma dĺžku? Ja mám strop znížený o 10cm. Keby som to prevŕtal krížom cez SDK až do deky tak ako tam dám hmoždinku? Alebo na tú kotvu nieje potrebná?
peterkos2
22.03.11,12:37
Vyvŕtaš dieru fí10 cez SDK do betónu hľbku cca 40mm podľa hmoždiny-väčšinou používam mosadzné hmoždiny vrúbkovaný povrch a koniec narezaný.Na závitovú tyč M8 naskrutkuješ cca 10mm túto hmoždinu,vopcháš do diery do betónu,priklepneš aby ti hmoždina celá vošla do diery a zatiahneš.Čo dáš na koniec tyče,je na tebe,môžeš ju napr. ohnúť vo zveráku do tvaru U a zavesiť luster.V pohode to udrží aj Teba.Len si najprv vymeraj dľžku a ohyb
etbb
28.03.11,12:21
Na uchytenie svietidiel do sadrokartónu existujú špeciálne kovové hmoždinky do dutého priestoru - označenie majú MOLLY hmoždinky. Jedna má nosnosť cca do 50 kg, takže unesie v pohode každý luster. Tie hmoždinky predávajú v každej predajni so spojovacím materiálom a tiež v každej dobrej so sadrokartónom. Žiadne kotvenie do betónu nie je nutné.
pivko
29.03.11,04:34
Ja by som tomu SDKu:D až tak neveril to riešenie čo tu napísal peterkos2 je super.;)
ski555
29.03.11,16:17
Svietidlá do SDK áno,ale luster určite nie,treba kotviť do stropu bez debaty.
peterkos2 to napísal najvýstižnejšie.