dorka12
22.03.11,09:18
Moze mesto vyberat poplatok za vstup do rekreacneho strediska? Cesta patri mestu a sukromnikom, je to dokonca ulicov a ma svoj nazov. Mesto cestu vobec neudrziava, hoci za nu vybera poplatok. Pluhuju a posypaju ju v zime majitelia chat. Oni iba postavia mestsku policiu a vyberaju pokuty
dorka12
30.03.11,18:31
vie mi nieto poradit? dakujem
ivka70
31.03.11,05:08
Tak vyberaju poplatky alebo davaju pokuty za nedodrzanie napr. zakazu vjazdu ???
Chobot
31.03.11,08:07
Moze mesto vyberat poplatok za vstup do rekreacneho strediska? Cesta patri mestu a sukromnikom, je to dokonca ulicov a ma svoj nazov. Mesto cestu vobec neudrziava, hoci za nu vybera poplatok. Pluhuju a posypaju ju v zime majitelia chat. Oni iba postavia mestsku policiu a vyberaju pokuty

Skús to podrobnejšie popísať, o čo tu ide. To asi nebude rekreačné stredisko, ale rekreačná oblasť, v ktorej sú asi nejaké chaty. Je tam zákaz vjazdu? Alebo je tam rampa a niekto vyberá poplatok? Z tvojo príspevku sa nedá vysomáriť...:confused:
dorka12
05.04.11,07:56
Pri vstupe do rekreacneho strediska ja dopravna znacka so zakazom vjazdu s tabulou oznamujucou ,,Lesna cesta bez udrzby, vjazd mozny len na zaklade povolenia mesta,,. Povolenie si mozte kupit na mestskej policii okolo 4 eur na den. Co vsak, ked pride zahranicny host a nevie si precitat tabulu, resp. kto bude hladat o polnoci po meste mestsku policiu? Mesto sa o cestu vobec nestara, v zime sa o nu staraju hotelieri - pluhuju a posypaju cestu, ktori musia este platit rocny poplatok za vstup okolo 130 Eur. Cesta ide po pozemkoch mesta a aj sukromnikov. Maju narok vyberat takyto poplatok?
viktorviktor
05.04.11,08:55
dorka 12 tá cesta je najskôr prístupové miesto k chatám, predstav si že zrazu zistiš, tá cesta pred chatou je moja /platím dane, a iné výpalné poplatky :-) /, ohradíš miesto, budeš vyberať poplatok alebo predáš pozemok, chatu, čo urobíš?
misoft
05.04.11,18:01
Pri vstupe do rekreacneho strediska ja dopravna znacka so zakazom vjazdu s tabulou oznamujucou ,,Lesna cesta bez udrzby, vjazd mozny len na zaklade povolenia mesta,,. Povolenie si mozte kupit na mestskej policii okolo 4 eur na den. A čo majiteľ nehnuteľnosti? Platí za ňu daň, vydávaním povolenia mu obmedzujú prístup k pozemku a jeho správu - neakceptovateľné.Co vsak, ked pride zahranicny host a nevie si precitat tabulu, resp. kto bude hladat o polnoci po meste mestsku policiu? Mesto sa o cestu vobec nestara, v zime sa o nu staraju hotelieri - pluhuju a posypaju cestu, ktori musia este platit rocny poplatok za vstup okolo 130 Eur. Vydať mestu za údržbu komunikácie platobný rozkaz na náhradu nákladov, alebo zrušiť poplatok. Ak mesto vyberá poplatok za komunikáciu, malo by sa o ňu aj starať. Pokiaľ sa nestará, nemá právo vyberať poplatok. Cesta ide po pozemkoch mesta a aj sukromnikov. Pokiaľ je to mestská komunikácia, môžu označovať. Na súkromných pozemkoch však nemajú právo vyberať poplatok - berú predsa dane za pozemok - zdvojené platenie Maju narok vyberat takyto poplatok?

Bolo by vhodné tieto pripomienky dať na zasadnutie mestského zastupiteľstva. Každý občan má na to právo - správa veci verejných!