pizzanoel
22.03.11,09:35
Ahojte,

prosim vas ako je to s predajom vozidla, ktore mam zaradene v DHM. Už mam zaplatenú cestnu daň na tento rok 2011 a aj poistku. Vozidlo potrebujem predat a chcem kupit ine. Viete mi povedat ako mam postupovat? Tu cestnu dan mi vratia aj poistku? je to nejako limitovanetermínom do kedy?

Ďakujem
plavčík
22.03.11,08:48
No je to tak, že keď predáš auto,/prepis v TP/ tak to musíš oznámiť na DÚ i poisťovni. Poisťovňa Ti vráti nespotrebovanú časť poistenia a DÚ - tam je to tak, že sa robí daň z mot.vozidiel 1 ročne takže ak predáš a zároveň kúpiš auto je to v podstate jedno suma dane/ ak si kúpil auto s podobnými parametrami sa nemení/
pizzanoel
22.03.11,10:48
No je to tak, že keď predáš auto,/prepis v TP/ tak to musíš oznámiť na DÚ i poisťovni. Poisťovňa Ti vráti nespotrebovanú časť poistenia a DÚ - tam je to tak, že sa robí daň z mot.vozidiel 1 ročne takže ak predáš a zároveň kúpiš auto je to v podstate jedno suma dane/ ak si kúpil auto s podobnými parametrami sa nemení/

aha... Ďakujem za odpoveď :)
pizzanoel
23.03.11,13:45
No a ešte by ma zaujimalo ako je to v pripade ze zaroven auto nekupim ale hento teraz napr.: predam a za mesiac kupim nieco ine.... ako mam postupovat v tomto pripade ?
pizzanoel
24.03.11,06:23
Prosim vás na základe čoho možem vyradit vozidlo z jednoduchého účtovníctva ked som ho nepredala a auto je nepojazdne...??
pizzanoel
24.03.11,19:21
hm... asi tu vediem monolog...
KEJKA
24.03.11,21:30
No a ešte by ma zaujimalo ako je to v pripade ze zaroven auto nekupim ale hento teraz napr.: predam a za mesiac kupim nieco ine.... ako mam postupovat v tomto pripade ?
DMV platíš za predchádzajúci rok, takže DU nemá čo vrátiť.
Musíš predané auto ohlásiť na DU - ukončenie
nové auto prihlásiš - oznámiš dátum začiatku využívania na podnikanie.
DP DMV podáš do 31.1.2012 na obe autá a uvedieš pri každom počet mesiacov využívania na podnikanie. Z každého zaplatíš len alikvotnú sumu dane.
Podstatné je - zavčasu poslať na DU oznámenie ku každej zmene.

a k monologu - máme večer a potrebujeme aj relax. na Porade nikto nezabezpečuje permanentné poradenstvo 24 hodín.