SMartina
22.03.11,09:38
Ahojte. Vedel by mi niekto povedať ako mám postupovať, ak prišla do sro exekucia na konkrétnu faktúru. Exekúcia je vo výške celej neuhradenej faktúry. No v banke túto jednu exekúcia sťahovali niekoľko dní po malých čiastkách a každý deň len určitú sumu. No nakoniec ešte zostalo niečo nezaplatené a nestrhla to banka z účtu. Na účte bolo dostatočné množstvo, aby to stiahli celé. Má už niekto takú skúsenosť? Teraz to čo postupne sťahovali, tak mám priradzovať k tej neuhradenej faktúre a na konci roka mi zostane čiastočne neuhradená? Vopred ďakujem. :)
hnedoočka
22.03.11,09:29
na tvojom mieste by som sa kontaktovala s exekútorom,tak dostaneš najskôr vysvetlenie.Neviem,či exekúcia už nadobudla exekučný titul.
Exekútor zablokuje účty veriteľa a banka následne zriadi exekučný účet, na ktorý do výšky exekuovanej sumy sťahuje finančné prostriedky z bežného účtu.
Či sa táto platba dostala k exekútorovi, to sa dozvieš od neho, prípadne prečo si to nestiahli v plnej výške.
jeso
22.03.11,09:38
ako ti píše hnedooka, musíš sa nakontaktovať na exekútora-
nakolko čiastkové úhrady musel rozúčtovávať -
časť išla na zaplatenie istiny
časť išla na úhradu trov,úrokov....
klúč akým rozúčtovával exekútor čiastkové úhrady ti povie on-
toto všetko je za podmienky, že platby boli na jeho účet

niektorí exekútori včak žiadajú úhradu istiny na účet oprávneného priamou platbou
a úhradu trov na svoj účet
ale toto musíš mať napísané v upovedomení o začatí exekúcie- akým sposobom a ako sa uhrádza exekúcia

ak ste mali na účte dostatok financií , mohla si exekúciu "dobrovolne" zaplatiť do 14 dní a trovy exekúcie by boli nižšie - "dobrovolné zaplatenie - znamená to, že dáš prevodný príkaz v banke a oni peniaze po dohode a preukázaní, čo platíš stiahnu z blokovanej sumy ...ale každábanka má iný systém-treba sa spýtať v banke ako sa dá postupovať...