Januš
29.12.05,20:52
Neviem či používam správny termín, ale i tak chcem sa spýtať znalec bol 1.Q plátca DPH potom zrušil plátcu, môže si uplatniť pri daň.priznaní paušálne výdavky 25% alebo nebodaj 60%? Dá sa to vôbec ak bol živnostník časť roka platca a časť neplatca DPH. Ja bohužiaľ nemám šajnu prosím poraďte. A ešte ma zaujíma SZČO v poľnohospodárstve podpísal zmluvu na dotácie na rok 2005, ale budú mu vyplatené až v roku 2006 podľa mňa sa dajú do príjmu roku 2006, vtedy keď reálne príjdu na účet,alebo sa mýlim? Vopred vďaka.
renča1
02.01.06,17:43
Podľa §6 ods.10 zákona o dani z príjmu si daňovník môžeš uplatniť pauš.výdavky 25% len v tom zdaň.období v ktorom už nebol platca dph. Okrem týchto výdavkov si daňovník môže uplatniť vo výdavkoch preukázané zaplatené poistné. Dotácia sa bude zdaňovať až vtedy, kedy nastane nákup z tejto dotácií.:)
Muška
02.01.06,18:21
Renča
Od 1.1.2005 je zmenené znenie ustanovenia § 6 odst. 10.
V roku 2005 sa možnosť týka nielen tých, ktorí platiteľmi DPH nie sú celé zdaňovacie obdobie, ale aj tých, ktorí neplatiteľmi DPH sú len časť. roka.Takýto daňovník si neuplatňuje výdavky skutočné, môže si uplatniť výdavky vo výške %