petergasp1
22.03.11,09:53
Vážení priatelia, nehnevajte sa za možno hlúpu otázku.
V minulom roku som pracoval 6 mesiacov pre spoločnosť s r.o. ako zamestnanec, nedostal som ani cent mzdy, firma išla do konkurzu.
Ak to bolo počas nevyplácania mzdy s odvodmi, to nemám celkom prehľad. Na DÚ mi povedali, že mám napísať do poznámok DP, že mi mzda nebola vyplatená- tým pádom nemám z nej platiť daň. Potom som sa zamestnal vo firme ktorá mi platí a mám od nej za mesiace 10-12/2010 vyčíslenú mzdu. Popri tom som živnostník (agentúra - už nečinná) a konateľ s.r.o. (už nečinná od 2008). Ako sro som si už aj DPH odhlásil. Poraďte prosím - aký typ DP FO mám podať, ako to tam zapísať? Ako PO podám priznanie, to mi je jasné v podstate, len neviem či v tomto prípade, teda že už od 2008 s.r.o. nepodniká, musím niečo k DP PO doložiť. Ďakujem za neuveriteľnú trpezlivosť.
wallie
22.03.11,09:06
ak nebol zo živnosti za celý rok 2010 žiaden príjem, postačí podať DP typ A, do príjmov by som uviedla len príjmy od druhého zamestnávateľa, ktoré boli aj skutočne vyplatené a z ktorých sa bude daň vyratávať
KEJKA
22.03.11,09:12
a za sro musíš podať komplet RUZ aj s výkazmi a poznámkami.
petergasp1
22.03.11,09:13
Ďakujem, a mám poslať na DÚ tiež čestné prehlásenie že som v tom roku nepodnikal resp. nemal z podnikania zisk? A DP PO teda vôbec nemám podať?
VieraPopluharova
22.03.11,09:14
V pripade podania DP FO typ A, treba do poznamok zapísať : od 1. zamestnávateľa žiadny príjem , zo živnosti žiadny prijem,z funkcie konateľa žiadny prijem.
Tu by som podotkla, že sro nemusí byť činná, ale podstatné je či Ste zapísaný ako konateľ v obchodnom registri pokiaľ áno, tak musite uvadzať , že prijem nulovy.
Ja osobne v tejto kombinacii by som podala DP FO typ B.
VieraPopluharova
22.03.11,09:16
Ďakujem, a mám poslať na DÚ tiež čestné prehlásenie že som v tom roku nepodnikal resp. nemal z podnikania zisk? A DP PO teda vôbec nemám podať?

Za PO ako napisala KEJKA je potrebne podať danove priznanie spolu so všetkými vykazmi i poznamkami i ked je nulove.