j.sch
22.03.11,10:05
Akú zmluvu musím podpísať so SZČO , keď mi bude spravovať webshop a evidovať úhrady za objednávky /niektoré na jeho bankový účet/ ... Osoba bude vykonávať za mňa kompletnú korešpodenciu so zákazníkom a kontrolu vykonania a dodania tovaru. Zároveň časť platieb bude prijímaná na jeho bankový účet. Moja úvaha je : paušálna mesačná suma za správu a % provízia z platieb na jeho účet. Samozrejme platba by bola na základe faktúry od SZČO. Prosím poraďte . Dakujem .
VieraPopluharova
22.03.11,09:23
Zmluva o poskytovaní služieb v zmsyle Obchodného zakona 531/91 Zb. § 269 ods.2.
j.sch
22.03.11,09:53
ešte nejaký formulár ? Alebo kde by som to našiel ? Asi som už aj drzý ... :-(
JarkaL
22.03.11,10:04
Odpoveď máš v prísp. č. 2, skús si to nájsť v OZ - tam je presne rozpísané, aké ustanovenia má zmluva obsahovať.

Nerozumiem ale , prečo pôjdu niektoré platby na bankový účet tohto Tvojho "pomocníka", na akom základe?
j.sch
22.03.11,11:58
Odpoveď máš v prísp. č. 2, skús si to nájsť v OZ - tam je presne rozpísané, aké ustanovenia má zmluva obsahovať.

Nerozumiem ale , prečo pôjdu niektoré platby na bankový účet tohto Tvojho "pomocníka", na akom základe?

Nemám účet v každej banke v SR ... a keďže sa dodáva tovar do 2 hod od objednania musím mať potvrdenie o platbe ONLINE.
JarkaL
22.03.11,12:16
Ale to nebude v poriadku, účet na podnikanie musí byť na Tvoje meno a musí byť zahlásený na daňovom úrade.
j.sch
22.03.11,12:21
Ale to nebude v poriadku, účet na podnikanie musí byť na Tvoje meno a musí byť zahlásený na daňovom úrade.

vďaka za radu ... A 8 bánk na príjem platieb ?
blavaciko
22.03.11,18:05
ak chces mat tovar dodanie tovaru do dvoch hodin, vybav si platbu kartou cez net a nepotrebujes 8 bankovych uctov
j.sch
29.03.11,09:34
ak chces mat tovar dodanie tovaru do dvoch hodin, vybav si platbu kartou cez net a nepotrebujes 8 bankovych uctov
Vdaka , mám aj platbu kartou , ale nepovedal by si koľko ľudí sa toho bojí...
blavaciko
29.03.11,13:22
tak to je hlavne o rychlosti, a podla mna je jedno ci ludia zadavaju pristupove udaje k internet bankingu, alebo cislo karty, ked oboje sa deje na strankach danej banky...
marjankaj
29.03.11,13:34
Myslím, že nemusíš podpísať žiadnu zmluvu. Zmluva je slobodný akt.