inspirovana
22.03.11,12:27
Dobry den, potrebovala by som radu.
Spolocnost s.r.o. nema v majetku ziaden automobil, ma jedneho konatela a dvoch spolocnikov, moze si dat spolocnik do nakladov pouzitie vlastneho motoroveho vozidla - teda vypisat stazky a dat si ich do uctovnictva?
Co vsetko k tomu potrebujem?
Dakujem velmi pekne za radu.
dogicka
22.03.11,11:40
Dobry den, potrebovala by som radu.
Spolocnost s.r.o. nema v majetku ziaden automobil, ma jedneho konatela a dvoch spolocnikov, moze si dat spolocnik do nakladov pouzitie vlastneho motoroveho vozidla - teda vypisat stazky a dat si ich do uctovnictva?
Co vsetko k tomu potrebujem?
Dakujem velmi pekne za radu.

Stazky sa vypisujú pri nákladných autách. Spoločník si môže vypísať "cesťáky", ktoré si preplatí z pokladne spoločnosti. Za auto bolo treba do 31.1.2011 podať daňové priznanie z motorových vozidiel a zaplatiť daň.
pupienok
22.03.11,11:53
Dakujem pekne, stazky som myslela ako knihu jazd. Musi byt cestovny prikaz ku kazdemu riadku knihy jazd vystaveny, alebo staci iba kniha jazd?
dogicka
22.03.11,12:34
Dakujem pekne, stazky som myslela ako knihu jazd. Musi byt cestovny prikaz ku kazdemu riadku knihy jazd vystaveny, alebo staci iba kniha jazd?

Ja zvyknem v malých sro použiť práve knihu jázd na prepočet..
andreaS
22.03.11,12:50
vid prispevok c.7
inspirovana
22.03.11,13:04
dakujem velmi pekne a nemate niekto tip na nejaku prehladnu knihu jazd? dakujem este raz
dogicka
22.03.11,13:08
este treba auto nahlasit na DU ... nie len podat DP ... takze ak sa nenahlasilo v roku 2010, tak mozete aj spatne, ale pocitajte s pokutou... plus nepodane DP k dani z MV za 2010 (opat pokuta) ...

V tomto prípade sa auto nenahlasuje, spoločník sro sa pre tento prípad považuje za zamestnanca, takže pokuta nebude (inak za nesplnenie oznamovacej povinnosti sa pokuty nedávajú). Ale za neskoré podanie DP pokuta samozrejme bude. Plus možno sankcia (závisí od výšky dane) za oneskorené zaplatenie dane z motorových vozidiel.

Zákon o dani z motorových vozidiel
§ 90
Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť

(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).

§ 85
Daňovník

(2) Daňovníkom je tiež

a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
b) stála prevádzkareň 43) alebo iná organizačná zložka 43) osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.
andreaS
22.03.11,13:21
uz som sa stretla par krat s pokutou za zmeskany termin oznamenia...
dogicka
22.03.11,13:55
uz som sa stretla par krat s pokutou za zmeskany termin oznamenia...

Máš pravdu, zle som sa vyjadrila, chcela som povedať, že za nesplnenie oznamovacej povinnosti pokuta byť nemusí.. ale môže..