JankaHoc
22.03.11,14:08
dobrý den,
3.marca som na základe doporučenia kožnej lekárky išla na odstránenie znamienka (zo zdravot. dôvodov), znamienko mi vybrali, ošetrili, prelepili. Poucená som bola nasledovne: ranu mat stale prelepenu, neodliepat, aby sa rana neposkodila a aby sa dobre zrastli stehy, ak sa zacne odliepat sama, tak osetrit repikom a na novo prelepit, ale ze by to malo vydrzat do vyberania stehov (to prelepenie rany, ktore mi urobili oni). aj mi to vydrzalo, ked som prisla teda o dva tyzdna na vyberanie stehov,zacali mi tvrdit nieco ine - ranu ste si mali odlepit, a osetrovat. v lekarskej sprave mi po vybrati stehov uviedli : rana zhojená, preliepat microporovou paskou, ze sa možem kludne sprchovat a ranu si osetrovat obkladmi z repika (aj cez pásku, ze nie odliepat,az kym sa sama paska nezacne odliepat), po dvoch dnoch rana zacala hnisat - bolo to viditelne cez pasku, tak som sla opat na osetrenie do ambulancie, tam mi povedali (zas nieco ine, nez predtym), že som si to cez pasku nemala davat repik, a nasledne v lekarskej sprave uviedli : rana rozpadnuta a nutná reexcízia. odporucanie - repikove obklady (tentokrat uz odlepit ranu, osetrit a na novo zalepit,a uz nie microporom ale normalnou naplastou s vankusikom), prosím vas, chcem sa opytat, ci je to normalne, ze opat mi musia zopakovat zakrok na novo? je v poriadku ten postup, a odporucania lekarov? normalne sa dejú takéto komplikácie po odstranení znamienka?od vcera az do stvrtku musim cakat na ten zakrok, dost to štípe, musim si to stale osetrovat repikom , pretoze rana vkuse mokvá... :-(( na pohlad je to katastrofalne !!!! otvorena rana, ktora sa nehojí ale len hnisá a zvačšuje sa.. som uz zufala... ale musim vydrzat do stvrtku :-(
dakujem vam krasne za skoru odpoved
leyre
22.03.11,13:29
dobrý deň,

mne tiež vyberali znamienka. Niektoré sa zhojili krásne a po tých posledných mi zostali nie príliš pekné jazvy - no to je problém asi v niečom inom. Čo sa týka tých komplikácií.
Pri prvom vyberaní - znamienko na chrbte - bolo vyrezané - som sa nemala dotýkať, ani som to nemala nijako ošetrovať - rana mala zostať prelepená a hlavne sa k nej nemala dostať voda. To sa veľmi nepodarilo, takže sa to zapálilo. No ošetrili mi to chirurgii pri kontrole a bolo to v poriadku.
Druhýkrát mi robil zákrok iný lekár a znamienko mi vypáli - tu už mi odporúčal repíkové obklady - no a rana bola taká všelijaká a zostali mi jazvy - takže nemám znamienka ale jazvy - akoby malá popálenina.
Možno že máte problém celkovo s hojením - neviem ako sa to volá odborne - no skúste sa opýtať na inej plastickej chirurgii, alebo na špecializovanom pracovisku niektorej lekárskej kozmetiky/neviem odkiaľ ste - tak podľa toho/. Mne sa tiež zle hoja jazvy- no pomáha cibuľová masť aj biolampa , a sú aj rôzne náplasti - no radšej sa pre istotu informujte. Prajem veľmi veľa trpezlivosti a šťastia nech všetko dobre dopadne.
argelés
22.03.11,13:44
aj mna čaká takýto zákrok, dúfam, že to bude ok, kedy je lepšie dať vyberať znamienka na jar, či na jeseň_
leyre
22.03.11,13:47
to je jedno - veľmi neodporúčajú v lete, lebo človek sa dosť potí a tie "lepky" veľmi nedržia. Veľa šťastia prajem
rodina1
22.03.11,13:55
Ja mám znamienok vybratých už dosť, ale zatiaľ som žiadne komplikácie nemala. Možno je u teba problém, že sa ti rany zle hoja, a potom sa ti aj relatívne dobre zrastené miesto, rozpadne.
Záleží, na akom mieste sú znamienka vyberané. No, ja prvých sedem dní, niekedy aj desať (záleží, aká veľká bola rana) vôbec ranu nesprchujem, snažím sa, aby sa na ňu vôbec nedostala voda. Dosť veľkým problémom je aj to, ak sa človek pri hojení spotí. Pretože pot je dosť agresívny a tiež dobre nepomáha pri hojení. Ak sa mi lepka odlepí, už si ranu nezaliepam, nechám si ju odokrytú.
No a po vybratí stehov, prvýkrát sa veľmi opatrne osprchujem, len malým množstvom vody. A zase si dávam pozor, aby som sa moc nenamáhala, aby sa mi rana neroztrhla.
Nikdy som si rany nenamáčala repíkom. Sú rôzne masti na potieranie jaziev, hovorilo sa, že dokonca červená indulona je výborná. Neviem posúdiť, nepoužívala som ju.
JankaHoc
22.03.11,14:32
dobrý deň,

mne tiež vyberali znamienka. Niektoré sa zhojili krásne a po tých posledných mi zostali nie príliš pekné jazvy - no to je problém asi v niečom inom. Čo sa týka tých komplikácií.
Pri prvom vyberaní - znamienko na chrbte - bolo vyrezané - som sa nemala dotýkať, ani som to nemala nijako ošetrovať - rana mala zostať prelepená a hlavne sa k nej nemala dostať voda. To sa veľmi nepodarilo, takže sa to zapálilo. No ošetrili mi to chirurgii pri kontrole a bolo to v poriadku.
Druhýkrát mi robil zákrok iný lekár a znamienko mi vypáli - tu už mi odporúčal repíkové obklady - no a rana bola taká všelijaká a zostali mi jazvy - takže nemám znamienka ale jazvy - akoby malá popálenina.
Možno že máte problém celkovo s hojením - neviem ako sa to volá odborne - no skúste sa opýtať na inej plastickej chirurgii, alebo na špecializovanom pracovisku niektorej lekárskej kozmetiky/neviem odkiaľ ste - tak podľa toho/. Mne sa tiež zle hoja jazvy- no pomáha cibuľová masť aj biolampa , a sú aj rôzne náplasti - no radšej sa pre istotu informujte. Prajem veľmi veľa trpezlivosti a šťastia nech všetko dobre dopadne.

dakujem vam, fakt som sa snazila dodrzat vsetko co mi povedali, nenamahala som sa, nemocila ranu vodou.. trosku sa domnievam, ci nebola chyba preliepat tu ranu microporovou paskou (mne tie problemy nastali vlastne az od prelepenia tou paskou)- vlastne priamo na ranu mi to dali... tá paska nema ten vankusik ako normalne naplaste .. ono, mozno sa mylim a fakt nebol problem v paske ale mozno v niecom inom.. no netusim v com.. :-(
Bionda
22.03.11,15:19
... ja odporúčam peruánsky balzam- uľaví sa ti- na štvorec hojne večer po umytí- prelepiť a nechať min. do rána - následne opakovať - vytiahne zápal a začne liečenie.
Mám s tým veľmi dobré skúsenoti, nehovoriac , že sme to používali aj v nemocnici do ťažkých hnisajúcich dekubitov.
Jazvy sa nevyhnete- iba ak to následne zákrokom zašijú ... neviem kde sa nachádza toto.

P.S na začiatok by som začala s peroxidom- vymytím rany-. nakoľko zabíja aj anaerobne bakterie
Bionda
22.03.11,15:24
ja by som najskôr skúsila ošetrenie a až potom opätovný chirurgický zákrok...ak tam nie je nejaký absces.
leyre
22.03.11,17:22
... ja odporúčam peruánsky balzam- uľaví sa ti- na štvorec hojne večer po umytí- prelepiť a nechať min. do rána - následne opakovať - vytiahne zápal a začne liečenie.
Mám s tým veľmi dobré skúsenoti, nehovoriac , že sme to používali aj v nemocnici do ťažkých hnisajúcich dekubitov.
Jazvy sa nevyhnete- iba ak to následne zákrokom zašijú ... neviem kde sa nachádza toto.

P.S na začiatok by som začala s peroxidom- vymytím rany-. nakoľko zabíja aj anaerobne bakterie


dobrý deň,
ten peruánsky palzam - dá sa kúpiť? je dobrý aj na staršie jazvy?
JankaHoc
23.03.11,09:33
ja by som najskôr skúsila ošetrenie a až potom opätovný chirurgický zákrok...ak tam nie je nejaký absces.
ved ono ja si to teraz vlastne osetrujem, tak ako mi napisali .... len to je to, ze nejak sa mi to nezda, .. tá rana- je to taka priehlbinka, ktora hnisa - dnes sa mi zdá ze menej... tuto ranu mam nad prsnikom..
neviem si predstavit ze co bude teraz nasledovat?
to mi vyrežú zrejme ešte viac, kedze mam pocit, ze ta rana sa dost zvacsila?
je teda normalne, ze sa mozu stat taketo komplikacie-?
to mi budu operovat aj ked je to taka čerstvá rana?, pretoze sa bojim ze to zas nezahoji..sice, ja viem, ze oni vedia čo robia, ale ked vidim, ako sa to vyvíja, tak mam z toho uz strach..
keske
23.03.11,09:42
Ja som si dala tiež vyrezať tri znamienka. Na bruchu a dve na chrbte. Dal mi nejakú špeciálnu niť, ktorá by sa mala sama vstrebať. Pokyny boli - vyhnúť sa vode a keď sa mi to náhodou odlepí, mám si to prelepiť novou vankúšikovou náplasťou a za 2 týždne na kontrolu. Robila som tak. V pondelok som mala ísť na kontrolu a v piatok pred tým som si to musela prelepiť lebo to už nedržalo, všetko bolo v poriadku. V pondelok keď som prišla k doktorovi a odlepil mi to, tak som tam mala diery ako svet. Našťastie to nehnisalo. Neviem prečo sa to po dvoch týždňoch otvorilo. Podľa mňa to bolo v tej nite. Nebolo to ešte zahojené a ona sa špeciálna vstrebala :( Mala som si to potom natierať nejakou masťou aby sa to zahojilo a teraz ma čaká korekcia jazvy po vyše roku, tak som zvedavá ako sa bude hojiť to.
teeuwe
23.03.11,10:40
Dobrý deň,


ja som týždeň po vybratí znamienka z tváre, hneď na koreni nosa vedľa obočia, a zajtra by mi mali vyberať stehy, len nemám pocit, žeby to malo byť zahojené. Tú pásku, čo mi dali pri zákroku sa mi odlepila na druhý deň a samozrejme som hneď mala na ňu alergiu. Prelepila som si ju sama antialergickou, ale rana mi svrbí, štípe a okolo stehov je to červené. Neviem, či si to mám ešte niečím ošetrovať, mne nepovedali nič...:confused:poradíte, čo s tým?ďakujem za odpoveď
Bionda
23.03.11,12:46
ten peruánsky balzám sa dá kúpiť v lepších lekárňach , kde aj miešajú a nie len komerčne predávajú. Vonia po propolise, je hustej medovej konzistencie a farby tmavej hnedej. Lieči dobre zápaly- dcére som s ním aj zapálený vrastený necht vyliečila, nášmu psíkovi hnusnú hnisavú ranu na labe a zachránila väčšinu tkaniva, ktoré nebolo ešte odumreté....dokonca aj ťažšie zápaly - akné na tvári dcére liečim bodkovaním na zapálené miesto a malinkým kúskom papier. kapesníčka - na noc a do rána buď vyhnisá, alebo sa miesto so zdureninou stratí.....ale zas určite kto je alergický na produkty od včiel to použiť asi nemôže... ale ako som spomenula na ARO sme mali veľmi dobré skúsenosti aj s liečbou hlbokých hnisajúcich dekubitov ......
teeuwe- Na margo šitia po vybratí znamienka na tvári- ja by som si to nechala už neprelepené - ja by som poradila ošetriť peroxidom a možno framykoinový prášok , ale ja mám skôr pocit, že všetko čo je prelepené sa dusí a má tendenciu mokvať- ak prelepiť- sterilný mulový štvorček a po okrajoch páska..... to začervenanie môže byť aj z toho, že stehy už treba vybrať ..... ale ten prášok neublíži...
Bionda
23.03.11,12:52
JankaHoc - kým je tam hnisanie- pochybujem, že to budú šiť- museli by to zadrénovať a to pochybujem, že je to až také veľké... ale môžem sa mýliť - už som zo zdravotníctva nejakých pár rokov...
ja by som začala tým peroxidom- a min. na 8hod. nechať s tým balzamom ....
teeuwe
23.03.11,13:05
Dakujem za radu. Este mi napadlo,ci si mozem na ranu po vybrati stehov aplikovat nejaku special.mast,krem z lekarne,su sice drahsie,ale nasla som vyslovene na liecenie jaziev,napr.Dermatix,Contractubex,a i...
JankaHoc
23.03.11,13:14
JankaHoc - kým je tam hnisanie- pochybujem, že to budú šiť- museli by to zadrénovať a to pochybujem, že je to až také veľké... ale môžem sa mýliť - už som zo zdravotníctva nejakých pár rokov...
ja by som začala tým peroxidom- a min. na 8hod. nechať s tým balzamom ....

neviete co znamena "Diagnoza : D22.5" ?
Bionda
23.03.11,13:19
teeuwe - po úplnom zacelení skúsiť môžete- najlepšie ak vám poradia niekto kto povie, že mu to pomohlo.... určite doporučujem sa vyhnúť slneniu !!!!!
- ja napr. mám po cisárskom takú jazvu- že mi ju ani nevidno- je problém nájsť rez .... a nepoužívala som absolútne žiadny krém - skôr som si len vždy premastila kožu - ale už keď bola len jazvou...
JankaHOc - číslo DG súvidí s vybratím znamienka .
teeuwe
23.03.11,14:49
no tak práve som si preliepala jazvu a zrejme nebudem musieť ani čakať na vyberanie stehov, celé sa mi to do polovice vysunulo aj so stehom von, tak neviem..juuuuj:(((
teeuwe
23.03.11,14:53
vďaka, no ja po sekcii mám nie veľmi peknú jazvu, jedna strana sa zahojila pekne-len biela čiarka , ale druhá keloid a vzrasty:( skúšala som aj bio lampu, ale nič moc...zrejme sa mi hoja špatne rany...
Bionda
23.03.11,15:13
závisí aj od zašitia samého....
Zdenka175
23.03.11,15:24
Dakujem za radu. Este mi napadlo,ci si mozem na ranu po vybrati stehov aplikovat nejaku special.mast,krem z lekarne,su sice drahsie,ale nasla som vyslovene na liecenie jaziev,napr.Dermatix,Contractubex,a i...
Aj ja som používala Contractubex
JankaHoc
23.03.11,15:38
kazdopadne som zvedava ako to zajtra dopadne, mam ist na opatovny zakrok... rana vyzera kadejako... preliepam si ranu naplastou Betapad, a mam pocit, ze sa to zlepsuje... dufam, ze do zajtra to bude v takom stave, ze mi to budu moct opat vyrezat a zasit, nech mam s tym uz pokoj...
mozem sa opytat? nie su lepsie vstrebatelne stehy? ze ci sa rana nejak neposkodila, ked mi vyberali stehy... ?
dakujem
Zdenka175
24.03.11,05:22
No ja som si dala vybrať znamienka tak pred rokom 2x, už si presne nepamätám , ako som postupoval. Len viem, že som si čítala doma odporúčanie z chirurgie. Ale sa mi vidí, že do vybratia stehov som nič nerobila, len prelepila ranu, keď sa lepka odlepila. Až po vybratí som namáčala na striedačku - kamilky -repík. Chválabohu, žiadny zápal, mokvanie som nemala.:)
Lubaba
24.03.11,06:10
Ja idem na zákrok dnes, uvidím aké odporúčanie dostanem od lekára ohľadom pooperačnej starostlivosti o ranu.
Zdenka 0705
24.03.11,06:28
Mne rezali v pondelok, síce nie znamienko, ale atherón. Dlhé roky bol v kľude, teraz ma začal bolieť, tak som si povedala, že už by bolo načase ho dať preč. Bohužiaľ bol už narušený /otvorený/ dr. nad tým meditoval, či áno, či nie, lebo prasknutý sa ťažko vyberá.
Nakoniec mi to spravil, nič to nebolo, pre istotu zaviedol aj dren. Cez noc mi to trošku mokvalo, ale to bolo dobre. Dnes tam idem, ranka ma už len svrbí, čo by malo byť znamenie hojenia, nebolí, aj keď to mám na chrbáte a spím na ňom.
Zatiaľ nič špeciálne mi nekázal, dnes a popýtam.
555555
24.03.11,06:29
ved ono ja si to teraz vlastne osetrujem, tak ako mi napisali .... len to je to, ze nejak sa mi to nezda, .. tá rana- je to taka priehlbinka, ktora hnisa - dnes sa mi zdá ze menej... tuto ranu mam nad prsnikom..
neviem si predstavit ze co bude teraz nasledovat?
to mi vyrežú zrejme ešte viac, kedze mam pocit, ze ta rana sa dost zvacsila?
je teda normalne, ze sa mozu stat taketo komplikacie-?
to mi budu operovat aj ked je to taka čerstvá rana?, pretoze sa bojim ze to zas nezahoji..sice, ja viem, ze oni vedia čo robia, ale ked vidim, ako sa to vyvíja, tak mam z toho uz strach..

Dcéra má znamienko na dekolte. Keďže je neškodné,chcela ho dať von.Náš dobrý známy lekár z chirurgie jej už ale tesne pred zákrokom povedal,že na týchto miestach sa jazvy veľmi zle hoja a zostávajú nepekné a široké,takže nakoniec si to nedala urobiť.Ďaľšia vec je,že už asi treba nejako doriešiť to čo sa stalo a vaša hodnota, ako človeka sa predsa nejakou jazvou nemôže zmeniť
Fanny62
24.03.11,14:46
Ja chodím na kožné každý rok dať si skontrolovať znamienka a tiež na chirurgiu vybrať tie, ktoré sa pani doktorke nepáčia - že pre istotu. Vždy to mám po vybratí prelepené a v suchu. Jediné ošetrenie je pretrieť jazvu BETADINE. Je to taká hnedá vodička z lekárne. Vždy sa mi hoja dobre, až na jeden prípad, keď sa mi na druhý deň po vybratí štychov rana otvorila. Hneď večer som išla na chirurgiu pohotovosť, kde mi to opäť zašili a zahojilo sa mi to normálne, ale po mesiaci mi prišli výsledky z histologie,s nie dobrým výsledkom. Bol to malígny melanom. Až potom nastal poplach. Vyberali mi to opäť, hlbšie, ale už v úplnej anestéze. Od vtedy chodím na kontroly aj na onkologiu (už je to 7 rokov). Našťastie mi to vybrali včas, kým som to nemala rozšírené v tele. Vybrali mi už aj ďalšie znamienka, ktoré boli vporiadku.
Lubaba
24.03.11,19:43
Ja chodím na kožné každý rok dať si skontrolovať znamienka a tiež na chirurgiu vybrať tie, ktoré sa pani doktorke nepáčia - že pre istotu. Vždy to mám po vybratí prelepené a v suchu. Jediné ošetrenie je pretrieť jazvu BETADINE. Je to taká hnedá vodička z lekárne. Vždy sa mi hoja dobre, až na jeden prípad, keď sa mi na druhý deň po vybratí štychov rana otvorila. Hneď večer som išla na chirurgiu pohotovosť, kde mi to opäť zašili a zahojilo sa mi to normálne, ale po mesiaci mi prišli výsledky z histologie,s nie dobrým výsledkom. Bol to malígny melanom. Až potom nastal poplach. Vyberali mi to opäť, hlbšie, ale už v úplnej anestéze. Od vtedy chodím na kontroly aj na onkologiu (už je to 7 rokov). Našťastie mi to vybrali včas, kým som to nemala rozšírené v tele. Vybrali mi už aj ďalšie znamienka, ktoré boli vporiadku.

..držím palce aby výsledky boli vždy dobré, mne tiež odporučili raz za rok kontrolu preventívne ale priznám sa nebola som dva roky, asi sa nemám rada...
Lubaba
24.03.11,19:49
Dnes som bola na zákrok, vyberali mi znamienko, chirurg mi odporučil, kľudový režim, aby som sa nespotila, ranu prelepili a dva dni to mám nechať tak ako to je a potom sa môžem normálne sprchovať a ak bude treba, ranu prelepiť úzkym leukoplastom a ak by mi nič neprekážalo, tak nechať navoľno, neprelepovať a o dva týždne na kontrolu.
Lubaba
24.03.11,19:50
Dúfam že výsledky z histológie budú dobré , budú o tri týždne u onkológa.
JankaHoc
24.03.11,20:09
Dcéra má znamienko na dekolte. Keďže je neškodné,chcela ho dať von.Náš dobrý známy lekár z chirurgie jej už ale tesne pred zákrokom povedal,že na týchto miestach sa jazvy veľmi zle hoja a zostávajú nepekné a široké,takže nakoniec si to nedala urobiť.Ďaľšia vec je,že už asi treba nejako doriešiť to čo sa stalo a vaša hodnota, ako človeka sa predsa nejakou jazvou nemôže zmeniť
mne jazva vôbec nevadi :-) znamienko bolo maximalne nebezpecne, a dlhsie uz nemohlo ostat... islo len o to, ze sa to vôbec nehojilo a len sa to zhorsovalo... ale dnes som bola na opätovnom zakroku, celu mokvajucu ranu mi vyrezali a na novo zašili, teraz to ukrutne boli, ale som pokojnejsia od kedy to mam zašité a nemam tam otvorenu mokvajucu a krvacajucu ranu :-)
JankaHoc
24.03.11,20:13
Ja chodím na kožné každý rok dať si skontrolovať znamienka a tiež na chirurgiu vybrať tie, ktoré sa pani doktorke nepáčia - že pre istotu. Vždy to mám po vybratí prelepené a v suchu. Jediné ošetrenie je pretrieť jazvu BETADINE. Je to taká hnedá vodička z lekárne. Vždy sa mi hoja dobre, až na jeden prípad, keď sa mi na druhý deň po vybratí štychov rana otvorila. Hneď večer som išla na chirurgiu pohotovosť, kde mi to opäť zašili a zahojilo sa mi to normálne, ale po mesiaci mi prišli výsledky z histologie,s nie dobrým výsledkom. Bol to malígny melanom. Až potom nastal poplach. Vyberali mi to opäť, hlbšie, ale už v úplnej anestéze. Od vtedy chodím na kontroly aj na onkologiu (už je to 7 rokov). Našťastie mi to vybrali včas, kým som to nemala rozšírené v tele. Vybrali mi už aj ďalšie znamienka, ktoré boli vporiadku.
drzim vam palce, nech sa uz nic zle nestane, moja histologia nebola celkom ok a nejak som sa dostala medzi ohrozenych ludi s velkym predpokladom ziskat melanom - ten najhorsi zhubny nador.. teraz ma pozoruje onkodermatolog, a verim, ze s tym nikdy nebudem musiet bojovat... mne sa tiez cca o dva dni po vybrati stehov zacal tento problem - rana sa uplne rozpadla a krvacala a hnisala a hrozne bolela.. dnes mi to opat zašili a dufam, ze uz to bude ok :-) treba verit a mysliet pozitivne ;-)
JankaHoc
24.03.11,20:16
Dúfam že výsledky z histológie budú dobré , budú o tri týždne u onkológa.
DRZIM PALCE ! :-)
Fanny62
25.03.11,11:14
Lubaba aj JankaHoc aj všetci ostatní, ktorí si dávajú vyberať znamienka Vám prajem, aby všetky výsledky boli vždy dobré. Preventívne kontroly sú veľmi dôležité, to sa snažím každému hovoriť, aby to nepodceňovali. Ja ďakujem pani doktorke, že ma poslala na výber toho znamienka včas. Bol to povrchovo sa šíriaci maligny melanom a našťastie to bolo hneď prvý krát vybraté celé, takže som nemusela brať žiadnu liečbu, len chodím na kontroly a samozrejme sa musím chrániť pred slnkom. Je teraz o mnoho nebezpečnejšie ako niekedy.
Fanny62
29.03.11,15:40
Tak dnes som bola na kontrole na kožnom a pani doktorke sa opäť jedno znamienko na chrbte nepáčilo, tak stadiaľ rovno na chirurgiu. Normálne ma objednávajú tak o týždeň, ale mala som šťastie, že im práve nejaký pacient neprišiel, tak je to moje znamienko už vonku. Teraz 2týždne šetrný režim, aby som sa čo najmenej hýbala a potila. Ranu mám prelepenú. Najhoršie je čakať na výsledky.
Zita5
25.08.11,07:58
Čítam Vás , ja som včera absolvovala výber vo vlasatej časti hlavy. Som dosť znepokojená , lebo uderili vysoké teplá , hlava spotená , rana zalepená(sestrička mi povedala,že ak to lepenie odpadne, nemám už lepiť ) , tiež nemôže prísť rana do styku s vodou .Na budúci týždeň v stredu mi idú vyberať štichy.Mám za sebou veľa výberov , ale s týmto miestom,čo teraz robili skúsenosť nemám. najhoršie je to , že si to nevidím.
Máte niekto za sebou výber vo vlasatej časti hlavy, ako si s tým poradiť ?
BIZAL
25.08.11,11:49
dobrý deň,

mne tiež vyberali znamienka. Niektoré sa zhojili krásne a po tých posledných mi zostali nie príliš pekné jazvy - no to je problém asi v niečom inom. Čo sa týka tých komplikácií.
Pri prvom vyberaní - znamienko na chrbte - bolo vyrezané - som sa nemala dotýkať, ani som to nemala nijako ošetrovať - rana mala zostať prelepená a hlavne sa k nej nemala dostať voda. To sa veľmi nepodarilo, takže sa to zapálilo. No ošetrili mi to chirurgii pri kontrole a bolo to v poriadku.
Druhýkrát mi robil zákrok iný lekár a znamienko mi vypáli - tu už mi odporúčal repíkové obklady - no a rana bola taká všelijaká a zostali mi jazvy - takže nemám znamienka ale jazvy - akoby malá popálenina.
Možno že máte problém celkovo s hojením - neviem ako sa to volá odborne - no skúste sa opýtať na inej plastickej chirurgii, alebo na špecializovanom pracovisku niektorej lekárskej kozmetiky/neviem odkiaľ ste - tak podľa toho/. Mne sa tiež zle hoja jazvy- no pomáha cibuľová masť aj biolampa , a sú aj rôzne náplasti - no radšej sa pre istotu informujte. Prajem veľmi veľa trpezlivosti a šťastia nech všetko dobre dopadne.

Aj mne vyberali 5ks:). Po dvoch nic nevidno, po jednom mam jazvu a po dvoch mam take velke "vymole". Strasne. Ked som si tie "vymole" chcela dat opat vyrezat povedali mi, ze to musim stlacit prstom a krutit aspon 5 minut kazdy den a zmizne to (rozptyli sa). Ani som to neskusala. A k teme...mne tiez kazali po zakroku odlepit leukoplast a nie nechat zalepene.
Laura1
28.03.13,20:07
Ahojte,
po rokoch som si konečne vybavila odstránenie znamienok, kázali mi prísť na vybratie stehov po 7 dňoch, ale dnes tam nebol môj lekár, bude v práci až po Veľkej noci, to už bude 11 dní po zákroku. Nevadí? Rana už bude zrejme viac zahojená.../nenapadlo ma sa opýtať sestričky/
lujza.j
28.03.13,20:13
Ahojte,
po rokoch som si konečne vybavila odstránenie znamienok, kázali mi prísť na vybratie stehov po 7 dňoch, ale dnes tam nebol môj lekár, bude v práci až po Veľkej noci, to už bude 11 dní po zákroku. Nevadí? Rana už bude zrejme viac zahojená.../nenapadlo ma sa opýtať sestričky/
tu píšu .... http://www.esthetic.sk/realizovane-zakroky/chirurgicke-odstranovanie-znamienok 7-10 dní...myslím, že v pohode aj na 11 den;)
kopretinka
28.03.13,20:13
dobrý deň,

mne tiež vyberali znamienka. Niektoré sa zhojili krásne a po tých posledných mi zostali nie príliš pekné jazvy - no to je problém asi v niečom inom. Čo sa týka tých komplikácií.
Pri prvom vyberaní - znamienko na chrbte - bolo vyrezané - som sa nemala dotýkať, ani som to nemala nijako ošetrovať - rana mala zostať prelepená a hlavne sa k nej nemala dostať voda. To sa veľmi nepodarilo, takže sa to zapálilo. No ošetrili mi to chirurgii pri kontrole a bolo to v poriadku.
Druhýkrát mi robil zákrok iný lekár a znamienko mi vypáli - znamienka sa NIKDY nevypaľujú,pretože sa posielajú na histológiutu už mi odporúčal repíkové obklady - no a rana bola taká všelijaká a zostali mi jazvy - takže nemám znamienka ale jazvy - akoby malá popálenina.
Možno že máte problém celkovo s hojením - neviem ako sa to volá odborne - no skúste sa opýtať na inej plastickej chirurgii, alebo na špecializovanom pracovisku niektorej lekárskej kozmetiky/neviem odkiaľ ste - tak podľa toho/. Mne sa tiež zle hoja jazvy- no pomáha cibuľová masť aj biolampa , a sú aj rôzne náplasti - no radšej sa pre istotu informujte. Prajem veľmi veľa trpezlivosti a šťastia nech všetko dobre dopadne.
.......
Laura1
28.03.13,20:21
tu píšu .... http://www.esthetic.sk/realizovane-zakroky/chirurgicke-odstranovanie-znamienok 7-10 dní...myslím, že v pohode aj na 11 den;)[/QUOTE]

Vďaka,- však medzitým ešte musím dokončit DP za šiestu eseročku :( - dúfam, že všetko stihnem.:)
lojko
28.03.13,21:17
tu píšu .... http://www.esthetic.sk/realizovane-zakroky/chirurgicke-odstranovanie-znamienok 7-10 dní...myslím, že v pohode aj na 11 den;)

Vďaka,- však medzitým ešte musím dokončit DP za šiestu eseročku :( - dúfam, že všetko stihnem.:)[/QUOTE]Nechapem ani ženy čo si to daju vybrať,Ja s tym žijem ako s bratom celi život A je nam dobre ja sa nestaram o neho on o mna ,každy mame svoje problemi .preto na neho nemyslim,ani on na mna.Ale ked už pridu problemi treba ich riešit s odbornik..