vicky21
22.03.11,13:29
Ahojte potrebovala by som radu ako sa dá nastaviť príjem digitálneho vysielania na TV Samsung LE32A450C2, tv má podľa všetkého integrovaný dvb-t tuner, anténa je nastavená (analógový televízor s pripojeným set-top boxom signál prijíma).
Vo voľbách som už konkrétne skúšala všetko a po niekoľkých pokusoch keď som si vymazala nakompletku celú databázu, som sa rozhodla požiadať o radu.
Za všetky pripomienky Vám už vopred ďakujem :)
zacik23
22.03.11,13:14
mozno trosku mimo temy, ale pridam svoju skusenost s LED tv samsung a jeho integrovanym DVB-T tunerom (UE40C6500)

na integrovany DVB-T tuner som nevedel v Bratislave Ruzinove chytit ziaden kanal, kupil som najlacnejsi externy set-top-box na prijem digitalneho vysielania (cca 15 euro) a v rovnakej lokalite s tou istou antenou mam perfektny obraz

z toho vyplyva ze mozno robis vsetko spravne, ale integrovany dvb-t tuner moze byt zly, resp. nema dostatocnu citlivost, ja som nikdy neriesil ci to v mojom pripade bola vada daneho tv alebo nie...
bubkoch
22.03.11,13:27
mozno nepotrebujes nic nastavovat, len pichnut kabel z anteny do TV ...
ja som tak urobil a vsetko bolo nastavene, jedinym tlacitkom na dialkovom som prepinal z rezimu analog (s cca 20 programami) do rezimu digital (so 4 programami STV1,2, MARK, JOJ)
misoft
22.03.11,14:18
Na DO si nájdi zelené tlačidlo Menu - potom Antena (symbol paraboly) a tam prepni na digitál. Potom daj vyhľadať (naladiť automaticky) kanály a je to.
devinbez
24.03.11,18:30
určite študuj návod
dragonfly
17.06.11,19:35
dobrý večer, mám pravdepodobne ten istý problém ako zakladateľka témy. kúpili sme televízor samsung integrovaným digitálnym tunerom, nemáme set top box, ani kablovku, ani satelit :) neviem či sme neostali jediní v republike :D a pri nastavení kanálov žiaden nenájde - pri nastavení digitálneho vysielania a automatického hľadania. neviem či sa dá ladiť a hľadať aj manuálne, tam som sa ešte nedostala. telvízor bol schválne vybraný s digi tunerom, aby sme nepotrebovali set top box. v budúcnosti pravdepodobne na satelit prejdeme, ale nie sme práve telkoví
ak mal niekto podobný problém alebo mal nejaký nápad, budem rada. ďakujem
Fero11
18.06.11,03:51
Vacsinou je to na kazdom STB, alebo TV s DVB-T tunerom podobne. Cez menu prejdes na nastvenia, instalacia a pod. a das automaticke ladenie (nemas tam co pokazit, mozes skusat pokus omyl (ked sa ti nechce citat manual)).
Ako je zname, vysiela sa vo Vertikalnej polarizacii, cize je potrebne o 90° otocit antenu. Ja som nedavno nastavoval kamosovy a naskenovalo programy aj ked som antenu neotocil, ale signal bol velmi slaby a vacsinou programy stvorcekovali (celkom slusne isli len s verejnopr. multiplexu). Ked som antenu otocil o 90° tak kvalita bola 98% a sila signalu 60-62%
Podla toho v akej oblasti byvas, si najdi vysielac a nastav antenu na vysielac.
Podla tejto stranky http://www.dvbt.towercom.sk/odbornici.php?article=32 v zavyslosti od toho, kde byvas si najdes svoj najblizsi vysielac. Kliknutim na odkaz vedla mesta sa ti zobrazi mapa s pokrytim aj umiestnenim vysielaca
najag
18.06.11,09:15
Moja skusenost s TV s zabudovanym tunerom DVB-T znaciek Panasonic, LG....je prozaicka, vyrobcovia jednoducho do SW televizoru nezaradili Slovensko, ako region s moznostou DVB-T prijmu. Staci iba zmenit v nastaveni televizora region, napr. namiesto Slovenska napisat Madarsko a telka okamzite naladi digitalne kanaly........holt niektori vyrobcovia nevedia, ako u nas pokrocila uz technicka revolucie ......:D
dragonfly
20.06.11,11:27
tak uz mi nejake programy naslo, myslim ze bol problem prave v antene ako tu uz niekto pisal
lujza.j
12.12.11,16:58
Ahojte:) ledva som vyriešila problém zo zvukom na novej telke, trebalo zmeniť normu, mám problém druhý. kúpila som si od upc CA-modul, trčila do telky, naladila stanice, ale skoro všetky stanice mi vyskakujú ako kodované, neviete čo s tým, pretože nemajú dôvod byť kodované:(
duves
12.12.11,17:04
Ahojte:) ledva som vyriešila problém zo zvukom na novej telke, trebalo zmeniť normu, mám problém druhý. kúpila som si od upc CA-modul, trčila do telky, naladila stanice, ale skoro všetky stanice mi vyskakujú ako kodované, neviete čo s tým, pretože nemajú dôvod byť kodované:(
No ja mam od UPC kopec kodovanych stanic. Lebo ich nemam zaplatene.
lujza.j
12.12.11,17:07
No ja mam od UPC kopec kodovanych stanic. Lebo ich nemam zaplatene.

mám balík exkluzíííve:D/som sa dnes dozvedela/, v obyvke mi idú všetky:(
duves
12.12.11,17:25
mám balík exkluzíííve:D/som sa dnes dozvedela/, v obyvke mi idú všetky:(
Takže ty chces mat rovnake portfolio aj na druhej TV?
http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-exclusive/

CA Modul s ďalšou Smart kartou Vám umožní sledovať všetky tv stanice Vášho balíka UPC digitálnej televízie na druhom (kompatibilnom) TV prijímači.
http://www.upc.sk/media/2011/9/26/cam2.png
lujza.j
12.12.11,17:31
Takže ty chces mat rovnake portfolio aj na druhej TV?
http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-exclusive/

CA Modul s ďalšou Smart kartou Vám umožní sledovať všetky tv stanice Vášho balíka UPC digitálnej televízie na druhom (kompatibilnom) TV prijímači.
http://www.upc.sk/media/2011/9/26/cam2.png

áno tak to má byť, ale samozrejme že mne to nejde, naladili sa všetky stanice ,ale kukať sa dá len pár.