Žabinka
22.03.11,16:40
Podarila sa nám taká vec. Kolega vystavil bloček za tovar z RP bez DPH. Bolo tam viac položiek, a pri dvoch program nevyčíslil DPH (program to dal do kolonky oslobodené od DPH). Urobil tak aj dennú uzávierku. Ja som si to všimla na druhý deň, keď som uzávierku zapisovala do knihy tržieb. Chcela som to opraviť, ale keď som otvorila výdajku, tam to bolo správne. Storno sa mi už preto nedá spraviť. Ja tú DPH odvediem na základe výdajky, čiže štát o nič neukrátim, len mi teraz nesedí stav s RP. Ako mám postupovať, vie mi niekto poradiť? A aké sankcie môžem očakávať?
KEJKA
22.03.11,15:59
urob na ten bloček faktúru, kde to rozpíšeš polopatisticky, pripni k tomu bloček z registračky aj výdajku. myslím, že ked DPH odvedieš správne, žiadna sankcia nehrozí.
Žabinka
22.03.11,16:14
urob na ten bloček faktúru, kde to rozpíšeš polopatisticky, pripni k tomu bloček z registračky aj výdajku. myslím, že ked DPH odvedieš správne, žiadna sankcia nehrozí.
Ďakujem Kejka, tak som to aj urobila, dala som aj poznámku k dennej uzávierke, aby som vedela v budúcnosti, o čo sa jedná. Dúfam, že to pochopí aj DÚ, a bude zhovievavý.:)