ali8
22.03.11,17:14
Dobrý den , chcela by som sa opytat ak ma podnikatel dve ucty ktore pouziva pri podnikaní, a napr. konecny stav na jednom ucte je 8€ a na druhom ucte ma konecny stav napr. 50€ , robim vykaz o majetku a zavazkoch a do kolonky Ucty v bankach mam hodit stav dokopy obidvoch uctoch? prosim vie niekto poradit, este som sa nestretla s dvomi uctami v uctovnictve a program mi to tak spolu zratal do tej kolonky.

este jedna otazocka ktomu, ak bola aj raz uhrada faktury z osobneho uctu mam v uctovnictve prilozeny ten jeden vypis z osobneho uctu, a v programe MRP mam rozlisene zvlast vsetky tri ucty vsetko mi sedi ked si kliknem na kazdy jeden ucet zvlast, ale v penaznom denniku na konci roka mam zase v kolonke v penaznom ustave zostatok a to - stav vsetkych troch uctov dokopy aj s tym osobnym uctom co tam bola raz uhrada z neho, ako to mam vyriesit???
ego.mc
22.03.11,16:41
1. Vo výkaze uvádzate stav spolu na všetkých účtoch.
2. Úhradu z osobného účtu robte ako úhradu z pokladne. Viac o tom nájdete na Porade.
ali8
22.03.11,16:47
1. Vo výkaze uvádzate stav spolu na všetkých účtoch.
2. Úhradu z osobného účtu robte ako úhradu z pokladne. Viac o tom nájdete na Porade.

cize vo vykaze budem mat sucet tych dvoch podnikatelskych uctoch vsak?
hmm uhradu z pokladne, no skusim to tu pohladat , dakujem pekne.
Tweety
22.03.11,16:48
cize vo vykaze budem mat sucet tych dvoch podnikatelskych uctoch vsak? Tak.
hmm uhradu z pokladne, no skusim to tu pohladat , dakujem pekne.
V texte.
ali8
22.03.11,18:12
cize ak spravne chapem je to spravne ak k vypisu z osobneho uctu pripnem vydavkovy doklad a dam to ako vydavok z pokladne???
Zoltán Kovács
22.03.11,18:14
cize ak spravne chapem je to spravne ak k vypisu z osobneho uctu pripnem vydavkovy doklad a dam to ako vydavok z pokladne???


Nie celkom. Ja takéto prípady v JÚ účtujem ako nepeňažný pohyb.
ali8
22.03.11,18:18
Nie celkom. Ja takéto prípady v JÚ účtujem ako nepeňažný pohyb.

takze spravit k tomuto vypisu interny doklad, a dat to ako nepenazny pohyb do prevadzkoveh rezie?