nemea
22.03.11,17:35
Prosím o radu. Manžel má dlhy spred manželstva, Zrušenie BSM asi v našom prípade nebude možné. Chceme spísat pred notárom dohodu o zúžení BSM, na budúci nadobudnutý majetok, v môj prospech, ale nechcem, aby mi prípadný exekúrot siahol na plat, pretože máme bezpodielové spoluvlastníctvo. Dá sa dať návrh notárskou zápisnicou, kde môj príjem nebude v BSM ?
GabiZ
23.03.11,07:12
Čo sa týka prípadnej exekúcie samotná mzda jedného z manželov sa nepovažuje za súčasť bezpodielového spoluvlastníctva manželov, a teda nemôže byť exekútorom u zamestnávateľa postihovaná, čo neplatí ak bude už na spoločnom účte. Účet, ktorý je vo výlučnom vlastníctve jedného z manželov je nepostihnuteľný a maximálne by bolo možné postihnúť prostriedky na účte, ak sa preukáže, že patria druhému manželovi.
nemea
23.03.11,11:48
Čo sa týka prípadnej exekúcie samotná mzda jedného z manželov sa nepovažuje za súčasť bezpodielového spoluvlastníctva manželov, a teda nemôže byť exekútorom u zamestnávateľa postihovaná, čo neplatí ak bude už na spoločnom účte. Účet, ktorý je vo výlučnom vlastníctve jedného z manželov je nepostihnuteľný a maximálne by bolo možné postihnúť prostriedky na účte, ak sa preukáže, že patria druhému manželovi.
dakujem, ucet je vedeny len na moje meno, manzel ma len disponibilne pravo, dufam, ze to nebude problem
lslosar
04.02.13,20:46
GabiZ vo Vašej odpovedi na túto tému píšete že účet vo výlučnom vlastníctve jedného z manželov je nepostihnuteľný ale nie je tam vysvetlené či aj účet ktorý je síce výlučne môj no bol založený až po svadbe či aj taký je nepostihnuteľný? Mám totiž to presne ten istý problém o ktorom sa píše v príspevku
GabiZ
05.02.13,08:53
Čo sa týka prípadnej exekúcie samotná mzda jedného z manželov sa nepovažuje za súčasť bezpodielového spoluvlastníctva manželov, a teda nemôže byť exekútorom u zamestnávateľa postihovaná, čo neplatí ak bude už na spoločnom účte. Účet, ktorý je vo výlučnom vlastníctve jedného z manželov je nepostihnuteľný a maximálne by bolo možné postihnúť prostriedky na účte, ak sa preukáže, že patria druhému manželovi.


...odpoveď je tu...