jozo334
22.03.11,17:37
pracovná agentúra mi ponúkla prácu na dohodu s tým že všetky platby štátu si mám platit sám. Čo všetko sa platí pri práci na dohodu???
Tweety
22.03.11,16:39
pracovná agentúra mi ponúkla prácu na dohodu s tým že všetky platby štátu si mám platit sám. Čo všetko sa platí pri práci na dohodu???
Dohodár z odmeny neodvádza odvody, platí len daň, ale tú mu zrazia priamo z odmeny. ( ak má nárok na NČ, tak len rozdiel)
jozo334
22.03.11,16:50
nemám žiadne odmeny, 3,20euro na hodinu,všetko mi dajú na ruku/účet a ja mám platit štátu - dan, všetky poistenia, vlastne všetky odvody, ale ja neviem aké...
Tweety
22.03.11,16:52
nemám žiadne odmeny, 3,20euro na hodinu,všetko mi dajú na ruku/účet a ja mám platit štátu - dan, všetky poistenia, vlastne všetky odvody, ale ja neviem aké...
Odmena-to je za prácu na dohodu, kedže to nie je mzda. Ale veď som napísala, že nijaké odvody platiť nebudeš. A zdaniť to musia oni, ihneď pri výplate. ALebo budeš makať načierno?
jozo334
22.03.11,17:01
Odmena-to je za prácu na dohodu, kedže to nie je mzda. Ale veď som napísala, že nijaké odvody platiť nebudeš. A zdaniť to musia oni, ihneď pri výplate. ALebo budeš makať načierno?

nerozumiem tomu,čo mi potom kázali platit štátu? je to agentura Trenkvalder,dnes som tam bol na pohovore, ponúkli prácu na dohodu, bez stravných lístkov alebo inej stravy, a všetky platby štátu si mám odvádzať sám, tak do čoho ma to chcú dostat ?
rodina1
22.03.11,17:01
pracovná agentúra mi ponúkla prácu na dohodu s tým že všetky platby štátu si mám platit sám. Čo všetko sa platí pri práci na dohodu???
Ide o to, že ak si neevidovaný na úrade práce, tak si musíš platiť odvody na zdravotné poistenie. Ostatné odvody, do SP, sú dobrovoľné, teda, je na tebe, či si ich budeš platiť.
Ak si evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný, tak odvody do ZP platí za teba štát. Ale potom platí podmienka, že na dohodu nesmieš zarobiť viac ako 136,52 Eur, inak ťa vyradia z evidencie.